1 Dolar İle Yapılan Dolandırıcılık

Bu konuyu okuyanlar

_X_

Profesör
Katılım
22 Ağustos 2013
Mesajlar
3,014
Reaksiyon puanı
1,530
Puanları
113
1-dolarlik-banknotlarla-30-bin-dolar-dolandirdilar,hFi4QUfRm02ke2QNn7qG8Q.jpg

Sakarya'da, iki kişi bir kuyumcuyu, üstünde ve altında 100 dolar olan içi 1 dolar dolu destelerle, 30 bin dolar dolandırdı.


Sakarya'nın Ferizli İlçesi'nde kuyumcudan bir gün önce sipariş ettikleri 30 bin lira dövizi almaya gelen iki kişi parayı el çabukluğuyla üstünde ve altında 100 dolar olan içi 1 dolar dolu destelerle değiştirerek kuyumcuyu dolandırdı.

Olay Ferizli İlçesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki Mustafa Kara'ya ait kuyumcu dükkanında yaşandı. İki kişi Kara'yı telefonla arayarak bir gün sonrası için 30 bin dolar dövize ihtiyaçlarının olduğunu ve hazırlayabileceği taktirde dükkandan alacaklarını söyledi.

Ertesi gün iki kişi dövizi hazır eden Kara'nın dükkanına geldi. 30 bin dolarlık desteleri saymaya başlayan şahıslar paraları el çabukluğuyla yanlarında getirdikleri altında ve üstünde 100 dolar olan 1 dolarlık destelerle değiştirdi. Dolandırıcılar daha sonra sipariş ettikleri 30 bin dolarlık desteleri çantalarına koyup, 1 dolarlık desteleri kuyumcuya vererek yolun karşısındaki bankadan para çekeceklerini söyleyip iş yerinden ayrıldı.

Kuyumcu Mustafa Kara, kendisindeki destelerin içinde 1 dolarların olduğunu görünce dolandırıldığını fark edip durumu polise bildirdi. Olay, iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde dolandırıcıların çantalarındaki dövizleri Kara'nın dövizleriyle değiştirip daha sonra kuyumcudan ayrıldıkları görülüyor.

Polis, görüntülerden eşgallerini tepsit ettiği dolandırıcıları yakalamak için çalışma başlattı.
Kaynak
 

eronis

Dekan
Emektar
Katılım
25 Mart 2016
Mesajlar
5,386
Reaksiyon puanı
4,365
Puanları
113
Adam haklı beyler :D Bakın, kemal sunalı nasıl kandırmışlardı ? :p
 

kmurat

Dekan
Katılım
8 Şubat 2014
Mesajlar
7,322
Reaksiyon puanı
2,926
Puanları
113
Para her zaman sayılır. Özllikle alınırken. Kuyumcu olacak olan kişi bunu bilmeli. (Artık biliyor) Deste bankadan taze alınmış bile olsa. kasiyer tırtıklamış olabilir, kasadaki memur desteden para çekildiğini unutmuş olabilir, makine sayarken takılmış olabilir, o olabilir, şu olabilir, her şey olabilir.
 

kmurat

Dekan
Katılım
8 Şubat 2014
Mesajlar
7,322
Reaksiyon puanı
2,926
Puanları
113
İnsanlar aptal oldukları sürece herkes onlardan yararlanır. ( Şeytanın görevi bizi kandırmak. Allah dememk ki aptal kulları sevmiyor. )
 

penguin

Profesör
Katılım
11 Haziran 2009
Mesajlar
3,495
Reaksiyon puanı
201
Puanları
63
Aslında insan her zaman aptallığından değil, iyi niyetinden de dolandırılabiliyor. İnsani ilişkilerde karşı tarafa güvenirsin ama gün gelir en büyük kazığı en çok güvendiğin insandan yersin. Bu aptallık mı? Bence değil, iyi niyet.
 

kmurat

Dekan
Katılım
8 Şubat 2014
Mesajlar
7,322
Reaksiyon puanı
2,926
Puanları
113
En büyük kazığı atacak olan önce güven kazanmaya çalışıyor ve ardından vugunu başlatıyor. Aldanmak aptallıktır. Vurgunu yapacak olanlar kurbanlarını en kolay aldatabilecekleri arasından seçiyorlar.

Misal: Kız arkadaşın seni aldattıysa, bunu yapacağını o kendisi daha önceden biliyordu. Belki başkalarıda biliyordu ve "bulandırmayalım denizi, uyandırmayalım kerizi" misali susuyorlardı. Bir tek sen bilmiyordun. İyi niyetli olmak için aptal olmak zorunda değilsin. Her zaman önlem alınabiliyor.
 

Son mesajlar

Üst