Korsan Windows 7'de koca delik

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
105468.jpg

Windows 7 çok yakında piyasada olacak.. Microsoft Türkiye yetkililerinden Kundakçı korsan kullanıcıları uyardı.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, bugün piyasaya çıkacak Windows 7 işletim sisteminin korsanını kullananların, bu kurulumun birçok özelliğinden yararlanamayacağını söyledi.

Kundakçı, yaptığı açıklamada, korsana karşı kullanıcıların sağduyulu olması gerektiğini ifade ederek, ''Burada önemli olan son kullanıcının sağduyusu. Kullananın kendi riskine göre bir sağduyu göstermesi gerekiyor'' dedi.

Korsan yazılım kullanımını sağlayan kişinin, muhakkak bir çıkarı olduğu için böyle davrandığını belirten Kundakçı, şunları kaydetti:

''Korsanı yapan kişi, boşu boşuna uğraşmıyordur. Kendini boşuna riske atmıyordur. Çünkü çok ciddi cezalar var. Peki niye yapıyorlar bunu? Korsan sistemi kullananlar adeta kendi sistemlerini korsana açmış oluyorlar. Burada erişim bilgileri, şifreleri, özel bilgileri olabilir. Bunların tamamı dışardan gelen bir saldırıya açılabilir.''

Korsan yazılımın güncelenemediğini vurgulayan Kundakçı, ''Yarın öbür gün herhangi bir virüs karşısındaki güncellemeleri alamıyorsunuz. Bu anlamda bir kötü niyet yoksa bile gelecekteki bir kötü niyete karşı savunmasız kalıyorsunuz. Kendi kalenizde kocaman bir delik açmış oluyorsunuz'' diye konuştu.

Korsana karşı bazı önlemler aldıklarını belirten Kundakçı, şöyle devam etti:

''Kullanım açısından bazı sınırlamalar getirmeyi düşünüyoruz. Korsan bir Windows 7 kullanan kişi, bu kurulumun bir çok özelliğinden yararlanamayacak. Bu, tamamını kullanamayacak anlamına gelmiyor ama kullanırken mutlu olmayacak. Korsan yazılım aslında üstünde değişiklik yapılan bir yazılım. Bunun için çok ağır çalışan bir yazılım oluyor. Ayrıca ücretsiz bir yazılımı Türkiye'ye getirmeyi düşünüyoruz. Bu yazılım sadece orijinal Windows 7'lerde çalışacak.''

''TÜRKİYE'DE HENÜZ KORSAN YAZILIM YOK''

Başta Çin olmak üzere, Windows 7'nin korsanının bu kadar hızlı çıkmasının kendisi için şaşırtıcı olmadığını ifade eden Kundakçı, bunun ürünün ne kadar popüler olduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Kundakçı, Türkiye'de henüz Windows 7'nin korsanının çıktığını duymadıklarını ama Türkiye'ye de gelme olasılığının bulunduğunu belirtti.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Kesinlikle katılmıyorum. Korsancılar çıkar için değil sadece gıcıklık için bile olsa yaparlar.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Nerde o "forever k0rsan" diyenler ?
Bu taraftan buyursunlar..

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
korsanın kaliteliside var.adamlar microsoftun serverlarını bile hackleyip windows 7 iso dosyalarını çekiyorlar.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
İngilizce özentisi olmasın da "Her zaman özgür" diyebilirim senin hatırın için. :)

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
o zaman aç gözlülük yapmadan gerçekçi ve vicdanlı fiyat belirleyeceksiniz. kimse keyfinden kullanmıyor korsanı. korsandaki vicdanın yarısı sizde olsa herkes lisanslı kullanır.

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
allah allah ozaman adam olunda adam gibi bi fiyatla çıkın karımıza bi yazılıma bilmem kaç yüz dolar vericek baba yiğit nerde
100 dolar yaptınıza almadıkmı o bile çok aman neyse şimdi dolar düşük diye 100 dolar dedim:D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Genel Kullanıma Göre , Lisanslı Kullanım Asla %40 ı Geçemeyecektir . Onlarda Bunun Farkında o Yüzden Bu Kadar Çok ve Çabuk Korsanının Çıkmasına Şaşırmıyolar :)

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Microsoft Türkiye bayağı bir sallamış...
Korsan kardeşlerimiz vistada olduğu gibi win 7 de de korsanın ve korsancının (sloganı Çaldım..)dostu olacaklardır...
Her zaman her yerde korsan:D:D:D

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Zamanında vista içinde benzer şeyler söylenmişti...

Rato

Doçent
Reaksiyon puanı
3
26 yıldır yapmış olduğu sistemlerin güvenlik açısından geldiği durumu gördükten sonra verdikleri güncellemeyi kullansan ne olur kullanmasan ne olur ayrıca güncellemeler de çatır çatır yapılır adamlar neler neler yapıyor... Burada anlaşılmasın ki korsan taraftarıyım gücüm olsa her orjinal sürümü ayrı ayrı satın alırım

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Adam gibi bir fiyat verin alalım siz fiyatları yüksek tutugunuz sürece forever korsan.

Reaksiyon puanı
6
korsan win7 kesinlikle update yapılamıyo mu demiş ?? :D valla çatır çatır yapıyo millet ;)

jaydeejoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
w7 ultimate x64 kullanıyorum 20 ekimden bu yana
cracklenmiş. tüm güncellemeleri yaptım- work %100
orginal oem version 7600...

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
"Kundakçı, Türkiye'de henüz Windows 7'nin korsanının çıktığını duymadıklarını ama Türkiye'ye de gelme olasılığının bulunduğunu belirtti."

ne yapıyorlarmış? karayollarını mı kesmişler? :)

ne zaman merakla beklenen nitelikte bir yazılım veya işletim sistemi çıksa "korsancılar tamamen kullanamayacak, korsan yazılım hemen çökecek, yakalanacak, asılacak, kesilecek,barbekü yapılıp fukaraya dağıtılacak" benzeri haberler öncesinde çıkar.

vistanın korsan olanının asla aktive edilemeyeceğini ve güncelleme yapılamayacağını yazmışlardı zamanında... şimdi kullanıcıların yüzde 90ı korsan ve aktivasyonda güncellemede sorunsuz... office için 20 gün sonra yazılımların sırayla çökeceği söylenmişti :)

korsanı engellemenin tek yolu yazılım fiyatlarının makul seviyelerde olmasıdır. 7 içinde başta belki sıkıntı yaşansada kısa sürede güncelleme de aktivasyonda hatta yeni ne düşündülerse o da çözülecektir eminim.

forever korsan demiyorum. yalnız işyerimde değilde evde kullanım için bir yazılıma ücret ödemeyeceğim diyorum...

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
korsan kullanıyorum 7600 versiyonunu güncellemenin anasını ağlatıyorum:D
hiç bi sorunum yok
bi işletim sistemine eşşek yüküyle para vermem arkadasım emeğinin hakkını al kazık atmaki sanada kazık atmasınlar:D

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, bugün piyasaya çıkacak Windows 7 işletim sisteminin korsanını kullananların, bu kurulumun birçok özelliğinden yararlanamayacağını söyledi.

Korsanla orjinal arasındaki tek fark biri orjinal biri sahte bence özellikler aynı kendileride biliyor bunu

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bill Gates ve biricik yardımcısı Steve Ballmer'ın daha çok money'e ihtiyacı olabilir. Desteklemek için korsan almayınız. Pamuk eller cebe, hem "Win7 Ultimate" gibi şap şahane sistem için 250 USD ne ki, hiçbir şey. Ben Linux kullanıyor olmasam, Win7'ye bırakın 250 USD vermek, 250000 USD bile verirdim. O kadar söylüyorum yani.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Korsanla orjinal arasındaki tek fark biri orjinal biri sahte bence özellikler aynı kendileride biliyor bunu

Abi valla çok güzel söylemişsin :) Kendilerini korsanla mücadeleye adadıkça çıkan işletim sistemleri daha çabuk kırılmaya başladı :) Windows 98'te 2 gün falan sürüyodu sonra xp'de ertesi gün kırıldı, vista çıktığı gün kırıldı, 7 çıkmadan kırıldı :D

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Ben işletim sistemi ve antivirüsn kesinlikle lisasnlisindan yanayim..

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Win7 Oem Crack ;)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Fiyatları düşürün de siz kazanın, biz de yasa dışı paylaşımlara tamah etmeyelim. Lisanslı yazılım kullanmanın zevkini sürelim. :)

fuzuli24

Asistan
Reaksiyon puanı
2
zaten adamların amacı korsanı kaldırmak değil bu şekilde söylemler le son kullanıcının korsana yönelmesini sağlamak, adamların sok kullanıcıyla işi yok ki adamlar büyük şirketlerin korsan kullanmasına karşı çıkıyorlar. ve nekadar çok windows 7 kullanılırsa piyasa okadar çabuk xp yi bırakıp win 7 ye gecer e buda daha fazla para demektir. win 7 okadar çabuk boşuna sızmadı yani... (;

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Milli işletim sistemim olsa idi er yada geç alırdım Windows 7 yi. Elin yavsağına ne para kazandırcam.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Türkiye şartlarına göre fiyat belirlemediğiniz sürece daima korsan!