Öneri 5000-6000₺ arası bütçeye 27' Monitör önerisi.

VA paneli var sanırım, kötü değil miydi?
Hangi amaçla kullacağınıza göre değişir. Oyun (özellikle FPS türündekiler) için VA panel tercih etmek daha mantıklı. Ancak daha kaliteli ve gerçeğe yakın görüntüler istiyorsanız IPS panel alınmalı.

IPS panelli bir monitör istiyorsanız, ona göre önerelim.

Hangi amaçla kullacağınıza göre değişir. Oyun (özellikle FPS türündekiler) için VA panel tercih etmek daha mantıklı. Ancak daha kaliteli ve gerçeğe yakın görüntüler istiyorsanız IPS panel alınmalı.

IPS panelli bir monitör istiyorsanız, ona göre önerelim.
Genel olarak oyun ve film için kullanıyorum. O yüzden VA, IPS arasında kaldım. 27 inç - 1080P arıyorum, lakin pikselleşme oluyor diyorlar.

Genel olarak oyun ve film için kullanıyorum. O yüzden VA, IPS arasında kaldım. 27 inç - 1080P arıyorum, lakin pikselleşme oluyor diyorlar.
Evet, doğru diyorlar ama mesela, bana göre çok kafaya takılacak kadar değil. Tabii ki bunlar, kişisel şeyler. Mağazada test etmeniz ve ona göre karar vermeniz daha doğru olur.

Eğer gözün 2k yada 4k monitöre aşina ise çok rahatsız edici olabiliyor. Ama değilse sorun olmaz. Benim ana monitörüm 4k. 1080p 27 inch lerde bildiğin rahatsız oluyorum