Haber Bulut Depolama Uygulamaları Güvenilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

kafkasli1

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
239
Birçok kullanıcı verilerini siber uzayda depolamak istediğinde şu soru ortaya çıkıyor: Gerçekten güvenli mi? Bu sorunun birkaç cevabı olabilir. Ancak bulut depolama şirketleri oldukça güvenilir güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Çünkü bir veri ihlali işletmeler için büyük bir felaket olabilir. Veriler, bulut depolamada kişisel cihazlardan daha güvenli olabilir. Bunun nedeni, kişisel bilgisayarlar veya cep telefonları için güvenlik önlemlerinin bulut depolama hizmetleri sunan şirketlere göre daha az olmasıdır.
Ancak bu verilerin şirketler tarafından izlenip izlenmediği ise muamma
En popüler olanları ise
Google Drive, Micfosoft One Drive, Apple icloud, dropbox vr mega siz hangisini kullanıyorsunuz.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
iCloud ve Drive kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir sızıntıyla karşılaşmadım. :p

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Birçok kullanıcı verilerini siber uzayda depolamak istediğinde şu soru ortaya çıkıyor: Gerçekten güvenli mi? Bu sorunun birkaç cevabı olabilir. Ancak bulut depolama şirketleri oldukça güvenilir güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Çünkü bir veri ihlali işletmeler için büyük bir felaket olabilir. Veriler, bulut depolamada kişisel cihazlardan daha güvenli olabilir. Bunun nedeni, kişisel bilgisayarlar veya cep telefonları için güvenlik önlemlerinin bulut depolama hizmetleri sunan şirketlere göre daha az olmasıdır.
En popüler olanları ise
Google Drive, Micfosoft One Drive, Apple icloud, dropbox vr mega siz hangisini kullanıyorsunuz.
Drive mega kullanıyorum one drive var ama kullanmıyorum. Aslına bakarsanız ne telefon ne de bulut tabanlı hizmetler tam koruma yapamaz. Yakında beyinlerimize çip geldiğinde her ne kadar üst düzey koruması var dense de hacklenme işleri olacaktir. Teknoloji sadece firmalar için gelişmiyor diğer bütün insanlar içinde gelişiyor.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
En popüler olanları ise
Bilgisayar kullanmayı pek bilmezken yandex disk ve Microsoft onedrive kullandım salak gibi 1 mb altında upload hızın olduğu dönemlerde yani 2011 2014 yılları arasında bir 1 gb yakın resimleri upload etmeye kalktım beynim yandı bekleye bekleye.. soruya gelince başka bir Bilgisayara attığımız için güvenli değil bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

iCloud ve Drive kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir sızıntıyla karşılaşmadım. :p
Yanlış hatırlamıyorsam 2019 da bir Apple çalışanı icloud üzerinden bir bayanın uygunsuz görüntülerini ele geçirdi diye kovdu diye bir haber okudum gerçi rakipleri de uyduruyor olabilir ama bilmiyorum

kafkasli1

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
239
En iyisi 256 gb bir hafıza kartı almak :)

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
En iyisi 256 gb bir hafıza kartı almak :)
Hafıza Kartı değilde taşınabilir ssd almanı tavsiye ederim çünkü Hafıza Kartı daha çabuk bozuluyor ben 64 gn syrox markalı bir Hafıza Kartı aldım 6 7ay geçmeden bozuldu ama daha kaliteli olanlar da var benim bütçe hem ona yetti hemde satıcı da başka yoktu

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
EkoSistemden Dolayı iCloud Kullanıyorum Bulut Olarak Profesyonel İş Yedeklerini Bulutta Tutmak Çok Büyük Bir Avantaj Herhangi Bir Sızıntıda Yaşanmaz

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Doğru

Ama burası bence yanlış
Hocam sızıntılar yaşanabilir elbette bulut ortamlarında ama çok çok nadir oluyor yoksa iCloud da sızdırdı zamanında ki şuan telefon numaralarımıza gelen saçma reklam mesajları da bilgilerimizin yemekçilerden ordan burdan sızması

ATO-01

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
bulut depolama şirketleri oldukça güvenilir hizmet sunmaktadır. çünkü bir veri ihlali işletmeler için büyük bir felaket olabilir. Veriler, bulut depolamada kişisel cihazlardan daha güvenli olabilir.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
MediaFire, değerli olmayan ve paylaşıma acık dosyalarım için.
Bulut sakat. Bir kere biri kırmayı başardı mı, istediğine ulaşıyor.