Öneri Donanım Forumu Projem İçin Sizce Nasıl Yol İzlenmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

karakaya26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sitenizin türü nedir? Donanım Forumu
Kullandığınız sistem/script nedir? Xenforo Lisans

Merhaba, sağlam girmeyi istediğim donanım forumu projemi hayata geçirmiş bulunmaktayım. Xenforo lisansımı alıp kurulumumu yaptım. Logom hazır ve forumu kullanıma açtım.

Güzel bir domain ile bu işe giriş yaptığımı düşünüyorum.

Sizce bir donanım forumu nasıl büyültülebilir? Yani moderatör, yönetim ekibi arıyorum mesela sizce ekibi nasıl büyültebilirim?

Fikirlerinizi, önerilerinizi bekliyorum.

Foruma buradan ulaşabilirsiniz

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Günümüzde sıfırdan bir forumun ayakta duracağını sanmıyorum. Bunun birçok örneğini gördük ki bu örnekler, aktif forumlardan kopup da sıfırdan forum kuran kimselerden oluşuyor.

Forum kültürü öldü denebilir. Bence hiç bu işe bulaşmayın.

karakaya26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Günümüzde sıfırdan bir forumun ayakta duracağını sanmıyorum. Bunun birçok örneğini gördük ki bu örnekler, aktif forumlardan kopup da sıfırdan forum kuran kimselerden oluşuyor.

Forum kültürü öldü denebilir. Bence hiç bu işe bulaşmayın.

Dediğiniz gibi çok zor bunun farkındayım. Oyun forumu projem şu an iyi bir konumda devrettim. Aynı şekilde donanım forumu projemde de olabildiğince yönetim ve içerik açısından profesyonelce ilerlemeyi planlıyorum. Subdomainde bir blog ile xenforo entegreli ilerlemeyi düşünüyorum.

Ve sanırım artık çok geç forum aktif ettim. :D

Bu süreçte bir ekip kurmak için tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleme:

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Dediğiniz gibi çok zor bunun farkındayım. Oyun forumu projem şu an iyi bir konumda devrettim. Aynı şekilde donanım forumu projemde de olabildiğince yönetim ve içerik açısından profesyonelce ilerlemeyi planlıyorum. Subdomainde bir blog ile xenforo entegreli ilerlemeyi düşünüyorum.

Ve sanırım artık çok geç forum aktif ettim. :D

Bu süreçte bir ekip kurmak için tavsiyeleriniz nelerdir?
Zamanında içerisinde bilgisayar mühendislerinin, gönüllü editörlerin bulunduğu bir proje planlamıştım her şeyi hazırdı fakat ekip içerisinde ki anlaşmazlıklar ve forum gibi sitelere açılma konusunda yaşanan sorunlar tamamen durmasına yol açtı. Wittrocunda dediği gibi forum kültürü artık öldü ama illaha olacak diyorsanız güvendiğiniz insanlar olması lazım bu işlere tanıdıklarla girilir ilanla alınanlarla değil

karakaya26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Zamanında içerisinde bilgisayar mühendislerinin, gönüllü editörlerin bulunduğu bir proje planlamıştım her şeyi hazırdı fakat ekip içerisinde ki anlaşmazlıklar ve forum gibi sitelere açılma konusunda yaşanan sorunlar tamamen durmasına yol açtı. Wittrocunda dediği gibi forum kültürü artık öldü ama illaha olacak diyorsanız güvendiğiniz insanlar olması lazım bu işlere tanıdıklarla girilir ilanla alınanlarla değil

Oyun forumu projemde öğrendiğim en iyi deneyim istikrar olmuştu. Zor bir süreç farkındayım fakat denemeye değer diye düşünüyorum. :) Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bu alanda çevrem var fakat destek göremediğim için bu yol ile ilerleme kat etmem daha sonradan geliştikçe insanların başvuru yapmalarını sağlayacak bir ortam oluşturmam gerekiyor.

karakaya26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Büyük oranla forumu değiştirdik. Tema henüz aynı fakat düzenlemeler yapıldı. Forum ikonları eklendi, mesaj adedine göre rank sistemi oluşturuldu. Rank sistemi renkleri, tasarımı yapıldı.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Hangi XenForo versiyonunu kullanıyor forum?