Soru Gerçekten sevdiğiniz bir öğretmeniniz var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,494
Bu soru bir süredir kafama takılıyor, son 3 yıldır bir tane bile kafa öğretmen görmedim. Bu durum sizde de böyle mi? Eskiden dersini gerçekten severek anlatan, öğrencileriyle sohbet eden ve abi/abla-kardeş ilişkisi kurabilen öğretmenlerim vardı. Son 3 yıldır ise öğrencilerini kölesi kendisini efendi olarak gören, sınıfa gelip herkese bağırıp çağırmaya başlayan, öğrencilerini terörist gibi gören öğretmenlerim var. Böyle derse gelir, bir başlar çemkirmeye 80 dakika onun dırdırını çekersin. Bi soruyu bilemedin diye ortalığı ayağa kaldırır, sen nasıl bir saygısızsın senden bir şey olmaz falan başlar. Sizin gerçekten sevdiğiniz, sohbet edebildiğiniz iyi öğretmenleriniz var mı?

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,258
8.sınıftaki müdürümü çok seviyorum. O zamandan beri konuşmadım ama üniversiteyi kazanmamda bile o hocanın payı vardır. Onun gibi müdür görmedim başka o kadar iyi müdür olduğunu da sanmıyorum. Onun dışında normal sevdiğim öğretmenim çok ama çok sevdiğim o var sadece

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,349
Hiç yok, cidden denk gelmedi. Keşke gelseydi.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Haylaz öğrenciydim. Ben sevmezdim onları ama garip şekilde öğretmenler beni severdi.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,494
8.sınıftaki müdürümü çok seviyorum. O zamandan beri konuşmadım ama üniversiteyi kazanmamda bile o hocanın payı vardır. Onun gibi müdür görmedim başka o kadar iyi müdür olduğunu da sanmıyorum. Onun dışında normal sevdiğim öğretmenim çok ama çok sevdiğim o var sadece
Hiç yok, cidden denk gelmedi. Keşke gelseydi.
Ben 7 ve 8. sınıftaki istisna olan rehberlik hocamı asla unutamayacağım. Son zamanlarda sadece bu öğretmenimi sevebildim. Sürekli yanına gider sohbet ederdim, arada dersteyken beni alır odasına getirir yine sohbet ederdik. Vallahi çok özlüyorum o hocayı.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,349
Ufak bir düzeltme;
Hoca camide olur, öğretmen diyelim lütfen.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Ben şaşırdım yazılanları okuyunca bizim okul genel olarak kafa dengi bir okul.
Hocalarla halısaha, sohbet muhabbet vs. ne ararsan var

eren_e

If you fell down yesterday, stand up today
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,316
Neden olmasın ?! 50 yaşındaki matematik öğretmenim?!

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
O sırada daha bugün "sizin rahat olmanız beni rahatsız ediyor" cümlesini kurmuş ve bunu destekler nitelikte hareketleri olan sadist fizik öğretmenim.
Fizik öğretmenlerinde sıkıntılar olabiliyor bizde karşılıyoruz arada. ?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,494
Fizik öğretmenlerinde sıkıntılar olabiliyor bizde karşılıyoruz arada. ?
Bu sadece bir örnek, yoksa neler neler var. Anamıza sövse daha hafif kalacak lafları olan canımız öğretmenlerimiz var. :D

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Bu soru bir süredir kafama takılıyor, son 3 yıldır bir tane bile kafa öğretmen görmedim. Bu durum sizde de böyle mi? Eskiden dersini gerçekten severek anlatan, öğrencileriyle sohbet eden ve abi/abla-kardeş ilişkisi kurabilen öğretmenlerim vardı. Son 3 yıldır ise öğrencilerini kölesi kendisini efendi olarak gören, sınıfa gelip herkese bağırıp çağırmaya başlayan, öğrencilerini terörist gibi gören öğretmenlerim var. Böyle derse gelir, bir başlar çemkirmeye 80 dakika onun dırdırını çekersin. Bi soruyu bilemedin diye ortalığı ayağa kaldırır, sen nasıl bir saygısızsın senden bir şey olmaz falan başlar. Sizin gerçekten sevdiğiniz, sohbet edebildiğiniz iyi öğretmenleriniz var mı?
Bizim yurtta iyi sohbet dönerdi dinciyle bedenciyle falan :D Yurtta olduğumuzdan ötürü hocalarla yakındık fazla uzak değildik her akşam farklı bir hoca kalırdı. Yurdun özleyebileceğim taraflarındandır.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Bu sadece bir örnek, yoksa neler neler var. Anamıza sövse daha hafif kalacak lafları olan canımız öğretmenlerimiz var. :D
Okul hayatım boyunca hiç gerçekten nefret ettiğim bir öğretmen olmadı şanslıyım sanırım. ?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Fen öğretmenleri genelde ruh hastası oluyor. Mersin'den ses dalgası aldığını, dünyada 1 hafta içinde kıyametin başlayacağını falan söyleyen bir fizik öğretmenimiz vardı.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Şanslısın, bizimkiler emekliliği gelmesine rağmen kadro işgal ediyor ve berbat insanlar.
Okulumdaki öğretmenlerin çoğu genç öğretmenler o sebeple olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fen öğretmenleri genelde ruh hastası oluyor. Mersin'den ses dalgası aldığını, dünyada 1 hafta içinde kıyametin başlayacağını falan söyleyen bir fizik öğretmenimiz vardı.
Kafayı matematik ve fen ile bozunca ne yapsın adamcağızlar... ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Dershanede vardı çok güzel biyoloji ve edebiyat hocası. ??? Ödev yapmayınca yüzümü tahta kalemiyle çizerdi. Aralarda gıdıklardı. Ne yaptı ki Hatice hocam. ??

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
İlkokul rehberlik öğretmenim..
2. Sınıftan 6. Sınıfa kadar bizimleydi, atanacağnı öğrendiğim gün ağlayarak gitmemesi için dua etmiştim.. 8. Sınıfta okula geri geldi önce inanamamıştım çünkü gerçekten bir daha gelemeyeceğini sanıyordum şimdi yaşlanmış. Eskiden okula beraber gidip gelirdik komşumuzdu. Zaten oldum olası ne okulu ne de öğretmenleri sevmişimdir ama o benim için çok özel geliyordu aslında öyle mükemmel biri değildi ama diğer öğretmenlere oranla benim için muhtesem bir eğitimciydi.. ?

Fjord

wittroc
Reaksiyon puanı
1,374
Tarih öğretmenim harika bir insan. Keşke herkes onun gibi olabilse diyorum bazen.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,349
2. Sınıftan 6. Sınıfa kadar bizimleydi, atanacağnı öğrendiğim gün ağlayarak gitmemesi için dua etmiştim.. 8. Sınıfta okula geri geldi önce inanamamıştım çünkü gerçekten bir daha gelemeyeceğini sanıyordum
İlkokul öğretmeni nasıl ortaokula giriyor? Benim bildiğim böyle olmuyor.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
İlkokul öğretmeni nasıl ortaokula giriyor? Benim bildiğim böyle olmuyor.
Benim orta okulum ve ilkokulum tek okul oldu sanırım bu yuzden mesela orta okul oldu tamam mi ben 4. Sınıftım ve okulda sadece biz vardik seneye de aynı o okuldan devam ettik bunun eğitimdeki yeri ne bende bilmiyorum ama öyle oldu iyi ki de öyle olmus ?

• Beğen
Reactions: Rei

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Edebiyatçı, tuvalet kabininden 4 kişi dumanla beraber çıktığımızda bir şey yapmamıştı, işin garip tarafı okulun kabinlere sensör takacak kadar gaddar/disiplinli olması.

Edebiyatçı ile dinciyi severim, samimi hocalar.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Edebiyatçı tuvalet kabininden 4 kişi dumanla beraber çıktığımızda bir şey yapmamıştı, işin garip tarafı okulun kabinlere sensör takacak kadar gaddar/disiplinli olması.

Edebiyatçı ile dinciyi severim, samimi hocalar.
Bizim okulun 3. Katında özel sigara içme yeri var (sınıf)
Öğretmenler tenefüste iki fırt çekip geliyor hajsjqhzk
Aklımdan şikayet etmek çok geçti ama sonra boş verdim

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,349
okulun kabinlere sensör takacak kadar gaddar/disiplinli olması
O sensörler çalışmıyor, yani en azından bizde çalışmıyor. Dumanı üzerine üzerine tuttum ötmedi. Yangın çıksa kül olacağız.