Öneri 22 Bine Kadar Motor Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
B ehliyetim var A1,A2,A ehliyetim yok gerektiği zaman alırım ama şimdi uğraşmak istemiyorum. Bütçem 20k ama çok zorlasam 22 falan olur. Kuba blueberry bakıyordum ama çok küçük duruyor arkama biri binecek olsa sığmaz gibi. Önerileriniz nedir?

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
125'likten fazla tercih edemezsiniz. Ben 50'lik basit bir motor alıp, ardından da karbüratörü ve motoru yükseltip, 125'lik yapmıştım. Bence ehliyeti değiştirmeden daha yükseğine bakmayın. Aslında bütçeyi biraz daha yükseltebilseniz Drift L önerirdim.
Bütçeyi daha fazla yükseltemem ve o tür motorları aramıyorum. Mesela kuba space 50 pro hoşuma gitti biraz bütçemin üstünde olsa da. Bunum gibi motorlara bakıyorum. 80cc yeterli olmaz mı? 50cc alıp 80 e yükseltsem
Mesaj otomatik birleştirildi:

125'likten fazla tercih edemezsiniz. Ben 50'lik basit bir motor alıp, ardından da karbüratörü ve motoru yükseltip, 125'lik yapmıştım. Bence ehliyeti değiştirmeden daha yükseğine bakmayın. Aslında bütçeyi biraz daha yükseltebilseniz Drift L önerirdim.
Bu arada amacım hız yapmak falan değil şehir içinde gezmek ve belki kuryelik falan yapmak. O yüzden blueberry gibi çok küçük istemiyorum ama drift l gibi büyüğe de gerek yok

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
Anladım hocam. Space 50 güzeldir. Onu yükseltip, kullanırsınız. Amacınız hız yapmak olmasa da şehir içinde bayıra falan girdiğinizde 50'lik motorlar sorun yaşatıyor. Motor aşırı boğuluyor. Bundan dolayı en azından 125'lik motor tercih etmelisiniz.
Haklısınız. En az 80 e yükseltirim muhtemelen. Bu olaylara çok hakim değilim de yükseltme yaparken hangi parça değişiyor motorda? Ve Mesela 50cc sadece 80 e mi yükselir yoksa 125 de olur mu olursa bir zararı sıkıntısı olur mu? Eğer olmazsa 125 e yükseltirim. Şimdilik kuba space 50 pro falan çok hoşuma gidiyor biraz daha araştıracağım

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
Evet, yükseltmenizi kesinlikle öneririm. Yükseltme yaparken dediğim gibi sanırsam karbüratör ve motor içinde yükseltme yapıyorlar. Bu konuda pek bilgim yok. Yanlış yönlendirmek istemem. Motora göre de ne kadar yükseltebileceğiniz değişiyor. Aldığınız yer bunu isteğinize göre de yapabiliyor.
Teşekkürler

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
motordan uzak dur bence. en ufak hatada, bak hatanda demiyorum en ufak trafikte ki herhangi birinin hatasında ölüm riskin var. altın elbiseli adamı araştır, yıllarca motor kullanmış bu işin piri birisi, yola atlayan bi yayanın yüzünden ölüyor. aynı kazayı arabayla yapsaydı, ailesinin mezara defin işlemlerine harcadığı paranın belkide onda birine arabasında ki karpotayı tamir ettirip hayatına devam edecekti.
zamanında motor kullanmış birisi olarak kesinlikle uzak durmanı öneriyorum. ölüp gitsek neyse ama sakat kalırsak ömür boyu birine ihtiyaç duyacağız. düşün 1 dk da tuvalet ihtiyacını gideriyorsun nekadar büyük bir kolaylık değil mi? ayaklarının tutmadığını düşün ve evde yanlızsın tuvaletini ya tutacaksın birinin eve gelmesini bekleyeceksin ya da altına yapacaksın...

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
motordan uzak dur bence. en ufak hatada, bak hatanda demiyorum en ufak trafikte ki herhangi birinin hatasında ölüm riskin var. altın elbiseli adamı araştır, yıllarca motor kullanmış bu işin piri birisi, yola atlayan bi yayanın yüzünden ölüyor. aynı kazayı arabayla yapsaydı, ailesinin mezara defin işlemlerine harcadığı paranın belkide onda birine arabasında ki karpotayı tamir ettirip hayatına devam edecekti.
zamanında motor kullanmış birisi olarak kesinlikle uzak durmanı öneriyorum. ölüp gitsek neyse ama sakat kalırsak ömür boyu birine ihtiyaç duyacağız. düşün 1 dk da tuvalet ihtiyacını gideriyorsun nekadar büyük bir kolaylık değil mi? ayaklarının tutmadığını düşün ve evde yanlızsın tuvaletini ya tutacaksın birinin eve gelmesini bekleyeceksin ya da altına yapacaksın...
Allah korusun öylesi durumdan. Tabi bir yandan haklısın tedbirli olup almamakta fayda var. Bir hevesle almayı düşündüm ama bilmiyorum henüz tam karar vermedim

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Hocam 50 lik scooterlar hakkında ne düşünüyorsun kaza riski az gibi otobana çıkamıyorsun zaten , bende o sebeplerden ötürü almadım şimdi tekrar düşünüyorum

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Hocam 50 lik scooterlar hakkında ne düşünüyorsun kaza riski az gibi otobana çıkamıyorsun zaten , bende o sebeplerden ötürü almadım şimdi tekrar düşünüyorum
Aman hocam uzak dur. kırmızı ışıkta duruyorsun mesela, ayyaşın birisi, cinnet geçiren, acemi şoför gelip çarpsa ya ölürsün ya da sakat kalırsın. hiç gerek yok. aynı kazayı arabayla yapsan burnun bile kanamaz ama motor cidden akıllı insanın süreceği bir araç değil.