Haber [SON DAKİKA] Kahramanmaraş'ta 7,4 büyüklüğünde deprem!

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Şöyle bir söylenti var. 2-3gün önce boğaza gölcük depreminde de yanaşmış olan bir amerikan gemisi yanaşmış ve fay hattı olmayan kağıthane'de 4.6 şiddetinde deprem olmuş. Ardından yine yanaştığı gün bu deprem oluyor, fay hatlarını patlattığı söyleniyor sismik dalgalar ile. İnanan çok var bu söze fakat ben inanmıyorum, sadece böyle bir görüşde var onu yazayım dedim.
Hayatta inanmadığımız yok artık dediğimiz şeyler başımıza geliyor.
Her ihtimale inanıyom malesef.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hayatta inanmadığımız yok artık dediğimiz şeyler başımıza geliyor.
Her ihtimale inanıyom malesef.
Öyle hayatta herşey olabilir. Yıllar önce Amerika teslanın projelerini çalışmasını ele geçirdi. Öldükten sonra. Bu deprem projesi de vardı. Doğru yanlış bilemeyiz.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Burada deprem olsaydı aslında direk aşağı inmek yerine (Monitörümü, tabletimi ve telefonumu alırdım) belki size saçma gelecek ama bunlarda kolay alınmıyor. Zaten deprem zarar verecek daha maddi fazla zararı önlemek adına almak lazım bence. Varsın yoksun diğer eşyalar zarar görsün.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Burada deprem olsaydı aslında direk aşağı inmek yerine (Monitörümü, tabletimi ve telefonumu alırdım) belki size saçma gelecek ama bunlarda kolay alınmıyor. Varsın yoksun diğer eşyalar zarar görsün.
Herhalde bilgisayarım falan umrumda olmazdı, telefonumu, kuşumu ve montumu alır çıkar giderdim aklıma gelirse kasayı kucaklardım belki.

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,807
Aslında daha çok kişinin öldüğü ama o kadar açıklandığını duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama.
dedem 30 Bin kişinin hayatını kaybettiğini söylemişti.

Lise Öğretmenlerimden birisin babasıda Camideyken 99 depreminde üst ve alt dişleri birbirine çarparak kırıldığını anlatmıştı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Şöyle bir söylenti var. 2-3gün önce boğaza gölcük depreminde de yanaşmış olan bir amerikan gemisi yanaşmış ve fay hattı olmayan kağıthane'de 4.6 şiddetinde deprem olmuş. Ardından yine yanaştığı gün bu deprem oluyor, fay hatlarını patlattığı söyleniyor sismik dalgalar ile. İnanan çok var bu söze fakat ben inanmıyorum, sadece böyle bir görüşde var onu yazayım dedim.
öyle bişey mümkün değil İstanbul da çok sayıda mikro faylar da varmış o deprem de bilinmeyen fayda olmuş ... başımız sağ olsun ölenlere Allah rahmet eylesin yaralananlara geçmiş olsun.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Burada deprem olsaydı aslında direk aşağı inmek yerine (Monitörümü, tabletimi ve telefonumu alırdım) belki size saçma gelecek ama bunlarda kolay alınmıyor. Varsın yoksun diğer eşyalar zarar görsün.
O an o panikle kim olsa birşey yapamaz. Dolabın olmadığı lavabo dan uzak boş duvar olacak oraya çökeceksin cenin pozisyonunda. Köşe de olabilir. Kolonda.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Burada deprem olsaydı aslında direk aşağı inmek yerine (Monitörümü, tabletimi ve telefonumu alırdım) belki size saçma gelecek ama bunlarda kolay alınmıyor. Zaten deprem zarar verecek daha maddi fazla zararı önlemek adına almak lazım bence. Varsın yoksun diğer eşyalar zarar görsün.
Liseli düşüncesi. :sweatsmile:

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Herhalde bilgisayarım falan umrumda olmazdı, telefonumu, kuşumu ve montumu alır çıkar giderdim aklıma gelirse kasayı kucaklardım belki.
Kasayı boşverin yenisi alınır bu saydıklarım bence yeterli. O telaşta kasayı mı düşüneceğiz birde.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Kasa hepsinden pahalı hocam. Konuşmanın pek anlamı yok aslında böyle diyoruz ama deprem anında aklımıza gelen en son şey olacak bunlar.
Benim ilk gelen şey olacak "bana az çok zarar gelsin ama eşyama gelmesin" misali...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasa hepsinden pahalı hocam.
Sistemim eski (12 yıllık) olduğu için kasayı saf dışı bıraktım yenisi gelsin diye ?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Benim ilk gelen şey olacak "bana az çok zarar gelsin ama eşyama gelmesin" misali...
Sanmıyorum ya aklınıza geleceğini. Evcil hayvanınız falan varsa mesela monitörden öncedir bence. Ben kuşumu almadan çıkmam herhalde hayvan 4.5-5 yıldır benimle beraber hep beni mutlu etti, onu kurtarmak boynumun borcudur.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Sanmıyorum ya aklınıza geleceğini. Evcil hayvanınız falan varsa mesela monitörden öncedir bence. Ben kuşumu almadan çıkmam herhalde hayvan 4.5-5 yıldır benimle beraber hep beni mutlu etti, onu kurtarmak boynumun borcudur.
Evcil hayvan olmadığı için aklıma elbet gelecek.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Önemli olan canlılar. Diğerleri bir şekilde alınır telafi edilir.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Geçmiş olsun.

---------------------------------------------

Şu yola bakın yaş pasta zannettim.

Ekli dosyayı görüntüle 178559
Hahaha şaka gibi Japonya da 9 derece siddetinde deprem oluyor olenler sadece tsunamiden ölüyor, raylı sistem bulmuslar binalarida sağlam 1 tane bile yikilan bina yok. Türkiye de 7 derece siddetinde yamulsun. Özellikle bu yol aşırı özensizliğin ve umutsamazlığın göstergesidir

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829

Son mesajlar