Soru Klasik müzik hakkında düşünceleriniz nedir?

Bu konuyu okuyanlar

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
384
şahsen çok dinlerim ve eserlerin neden, nasıl bir kafa yapısıyla yazıldığı merakımı cezbeder.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589
Çok severim. Bence çoğu sözlü müziğin hissettiremediği şeyleri barındırıyor içinde. Sakin, dingin ve rahatlatıcı. Sevdiğim bir parçayı paylaşayım:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Klasik müzik hakkında düşüncelerim son derece olumlu, en başta insanın ruhunu dinlendirdiğine ve rahatlattığına inanıyorum. Daha önce de dinlerdim ama, üniversite yıllarımda girdiğim sanat dersleri ile daha da sever oldum klasik müziği. Hocamız sağ olsun, masada çizimlerimizi ve projelerimizi yaratırken arka planda açar dinletirdi neredeyse tüm derslerinde. Satranç oynarken de aynı şekilde arkada sürekli klasik müziği açık bırakırım böylece daha iyi konsantre olabiliyorum.

Beethoven'ın Ay ışığı Sonatı

Schubert'in Serenatı

Tomaso Albinoni'nin Adagio in G Minor'u

Olmazsa olmazlardandır. ?

Son düzenleme:

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
384
Beethoven'da bambaşkadır. Özellikle moonlight sonata.?
Hikayesini okudun mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kafa ütülemekten başka bir şey değil.
Kişisel tercihler :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Klasik müzik hakkında düşüncelerim son derece olumlu, en başta insanın ruhunu dinlendirdiğine ve rahatlattığına inanıyorum. Daha önce de dinlerdim ama, üniversite yıllarımda girdiğim sanat dersleri ile daha da sever oldum klasik müziği. Hocamız sağ olsun, masada çizimlerimizi ve projelerimizi yaratırken arka planda açar dinletirdi neredeyse tüm derslerinde. Satranç oynarken de aynı şekilde arkada sürekli klasik müziği açık bırakırım böylece daha iyi konsantre olabiliyorum.

Beethoven'ın Ay ışığı Sonatı

Schubert'in Serenatı

Tomaso Albinoni'nin Adagio in G Minor'u

Olmazsa olmazlardandır. ?
Harika bir liste. Yorumun için teşekkürler.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
Chopin, Beethoven, Mozart, Vivaldi ve Bach beşgeni arasında geziyorum. Hepsinin en popüler bestelerinden başlayarak çoğu parçasını dinlemişimdir. Aralarından en sevdiğim Chopin, benim kafama en çok uyanın o olduğunu düşünüyorum. Piyano çalan birisiyim ayrıca, parçalarını en çok çalmayı sevdiklerim Mozart ile Erik Satie ama.

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
384
Chopin, Beethoven, Mozart, Vivaldi ve Bach beşgeni arasında geziyorum. Hepsinin en popüler bestelerinden başlayarak çoğu parçasını dinlemişimdir. Aralarından en sevdiğim Chopin, benim kafama en çok uyanın o olduğunu düşünüyorum. Piyano çalan birisiyim ayrıca, parçalarını en çok çalmayı sevdiklerim Mozart ile Erik Satie ama.
Ne güzel. Piyano kursuna gitmiştim. Tabii vaktim olmadığından çok uzun sürememişti. Keman ile idare ediyorum :sweatsmile:

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589
Chopin, benim kafama en çok uyanın o olduğunu düşünüyorum. Piyano çalan birisiyim ayrıca, parçalarını en çok çalmayı sevdiklerim Mozart ile Erik Satie ama.
Aynısını bende düşünüyorum. Chopin benim de kafama çok uyuyor. Chopin nocturne'lerine bayılırım.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589
Beğendiğim birkaç parçayı paylaşayım:

Ekstra parça:

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
384

Son mesajlar