Yardım Bios güncellemesi

Bu konuyu okuyanlar

cagriaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Monster abra v17.1 laptoba yanlışlıkla eski sürüm bios kurmuşum. Bilgisayar şuan açılmıyor style note diye bir ekran geliyor ve donuyor. İnsyde h20 bios ekranına giriş yapabiliyorum. Her ayarı denedim ancak çözüm bulamadım. Anlayan varsa fikrini belirtirse çok memnun olurum

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Bios da mı açılmıyor

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Yeni BIOS u flaşa aktarıp bios ekranı üzerinden yeni versiyon BIOS u kuramıyor musunuz ?

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Zaten yanlış kurduğun için düzeltmek için tek şans güncel BIOS u kurmaktır.

cagriaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Zaten yanlış kurduğun için düzeltmek için tek şans güncel BIOS u kurmaktır.
hocam merhaba tekrar. doğru bios sürümünü monster'dan istedim ve başka bilgisayara indirdim. Rufus ile usb'yi freedos yaparak dosyaları içine attım. ama usb bootable olmuyor yani ben bilgisayarı freedos olarak o usb ile açamıyorum. win10 kurulu usb ile boot edip format ekranına girebiliyorum ama bios update dosyası olan freedos usb yi kesinlikle boot edemiyorum

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
hocam merhaba tekrar. doğru bios sürümünü monster'dan istedim ve başka bilgisayara indirdim. Rufus ile usb'yi freedos yaparak dosyaları içine attım. ama usb bootable olmuyor yani ben bilgisayarı freedos olarak o usb ile açamıyorum. win10 kurulu usb ile boot edip format ekranına girebiliyorum ama bios update dosyası olan freedos usb yi kesinlikle boot edemiyorum
Tam olarak anlamadım. Şimdi siz BIOS ekranını açabiliyorsunuz. Fat32 olarak biçimlendirdiğiniz flaşa güncel BIOS sürümünü kopyala yapıştır yaptınız ve flaşı PC'ye takıp BIOS'u açtınız. BIOS ekranı üzerinden BIOS'u güncelleyemediniz mi ?

cagriaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tam olarak anlamadım. Şimdi siz BIOS ekranını açabiliyorsunuz. Fat32 olarak biçimlendirdiğiniz flaşa güncel BIOS sürümünü kopyala yapıştır yaptınız ve flaşı PC'ye takıp BIOS'u açtınız. BIOS ekranı üzerinden BIOS'u güncelleyemediniz mi ?
Aynen dediğiniz gibi ama boot kısmında flaşı görüntüleyemiyorum ve bilgisayarı flaşla boot edemiyorum

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
hocam merhaba tekrar. doğru bios sürümünü monster'dan istedim ve başka bilgisayara indirdim.
boot kısmında flaşı görüntüleyemiyorum ve bilgisayarı flaşla boot edemiyorum
Abra A5 V17.1 sürücü sayfasında BIOS dosyası veya yardımcı herhangi bir doküman bulunmuyor. Teknik servisten güncelleme işleminin tam olarak nasıl yapıldığının adımlarını öğrenin.
Şu sitede bir anlatım var. Emin olmadan veya tam anlamadan herhangi bir işlem yapmamanızı öneririm. Kolay gelsin.

cagriaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Abra A5 V17.1 sürücü sayfasında BIOS dosyası veya yardımcı herhangi bir doküman bulunmuyor. Teknik servisten güncelleme işleminin tam olarak nasıl yapıldığının adımlarını öğrenin.
Şu sitede bir anlatım var. Emin olmadan veya tam anlamadan herhangi bir işlem yapmamanızı öneririm. Kolay gelsin.
Hocam anlamadınız galiba ya da tam okumadınız. Mail yoluyla güncel dosyaları aldık elimizdeki dosyalar doğru dosyalar. Herhangi bir işlem yapmamanızı öneririm demişsiniz saolun ama işlem zaten başta yanlış yapıldı(eski bios sürümü yüklemişiz) şuan bilgisayarı açamıyorum sadece motherboard logo geliyor ve donuyor. Usb bellek ile doğru biosuda yükleyemiyorum çünkü bilgisyar boot menüsünde freedos usb yi görmüyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hocam anlamadınız galiba ya da tam okumadınız. Mail yoluyla güncel dosyaları aldık elimizdeki dosyalar doğru dosyalar. Herhangi bir işlem yapmamanızı öneririm demişsiniz saolun ama işlem zaten başta yanlış yapıldı(eski bios sürümü yüklemişiz) şuan bilgisayarı açamıyorum sadece motherboard logo geliyor ve donuyor. Usb bellek ile doğru biosuda yükleyemiyorum çünkü bilgisyar boot menüsünde freedos usb yi görmüyor.
Yanlış anladığımı düşünmüyorum. Önyükleme sıralamalarında BIOS güncelleme için hazırlanan USB flash belleğin görünmediğini ancak Windows 10 kurulum belleği ile boot edip format ekranına girebildiğini yazdığın için ben de BIOS güncelleme işleminin adımlarını öğrenmeniz yönünde bir öneride bulundum. Bir şeyler eksik ya da sırasıyla yapılmamış olabilir belki.

Her şeye rağmen bir ilerleme kaydedilemezse bilgisayarı servise göndermenizi öneririm. Kolay gelsin, iyi forumlar.

cagriaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yanlış anladığımı düşünmüyorum. Önyükleme sıralamalarında BIOS güncelleme için hazırlanan USB flash belleğin görünmediğini ancak Windows 10 kurulum belleği ile boot edip format ekranına girebildiğini yazdığın için ben de BIOS güncelleme işleminin adımlarını öğrenmeniz yönünde bir öneride bulundum. Bir şeyler eksik ya da sırayla yapmamış olabilir belki.

Her şeye rağmen bir ilerleme kaydedilemezse bilgisayarı servise göndermenizi öneririm. Kolay gelsin, iyi forumlar.
windows 10 format ekranına girebiliyorum yazmamın sebebi adımları bilmediğim için değil usb'de bir sıkıntı olmadığını herkese anlatmaya çalışmak teşekkür ederim.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Aynen dediğiniz gibi ama boot kısmında flaşı görüntüleyemiyorum ve bilgisayarı flaşla boot edemiyorum
Flaş belleğin kapasitesi fazla yüksek olduğu için algılamıyor olabilir. 16gb ve altı bir flaş bellekle denerseniz algılayacaktır

cagriaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Flaş belleğin kapasitesi fazla yüksek olduğu için algılamıyor olabilir. 16gb ve altı bir flaş bellekle denerseniz algılayacaktır
yok hocam flash zaten 16 altı secure boot kapattım olmadı yine görmedi. legacy mode'a almak gerekiyor yazıyor nette bende legacy mod diye bir ayar yok. freedos yapmadan flashı başka şekilde (açılmayan bilgisayarda) bios güncellemek mümkün değilmi.