Yardım Laptopta Problem

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Emir Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar hayatımda ilk defa bir oyuncu laptobu aldım ne hayallerle ne mutlulukla aldım 3 haftadır canıma tak etti acer nitro 5 i5 11400 işlemci 8 gb ram 512 gb ssd RTX 3050ti ekran kartı donanımı iyi ama keşke kullanımıda böyle olsa her markada kendi sistem uygulamaları vardır fan hızını ayarlama klavye ışığı vb. Benim laptopta coolboster diye bir ayar var fanı optimize edip ayarlıyı siz daha iyi bilirsiniz ben bu özelliği açıyorum 1 gün sonra tekrar bilgisayarı açınca kapanmış aynı şekilde acer care center diye bir uygulama var orda pil %80 dolduktan sonra şarj almayı durduruyor batarya ömrünün uzaması için oda aynı şekilde kapanıyı yemin ederim 18000 tl verdiğim her kuruşa üzülüyorum windows 11 ama kasıp duruyır format attım bıosu güncelledim müşteri hizmetlerini arıyorum servise yolla sorunu söylüyorum servise yolla ben zaten servise yollamak aklıma gelmedi 3 haftada servise yollıcaksam niye aldım bana çözüm söyleyin arkadaşlar lütfen geri iyade yapabilirmiyim bilmiyorum sistemde bi ayar bi sorunmu var bilmiyorum ama lütfen acer alarak hata ettim herkez şunu alsaydın bunu alsaydın dedi ben kahinmiyim nerden biliyim böyle olucağını

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Acer care centre yüklemedim. Nitro sensede ise bir sıkıntı yaşamadım

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
windows 7 zamanında ne güzeldi.
Dümdüz işletim sistemini kuruyorsun. Güncellemeyi kapatıyon.
Driverler indirdin mi? center menter uğraşmıyon dalıyon oyuna. Uzun süre ilk gün gibi performans alıyon (tabi virüs yemezsen)

Sistem şişip yavaşlayınca yine çakıyon formatı taş gibi oluyo.

Geçen win 10 indirdim en guncel. Bakıyom 2.6gb ram yiyor boşta.
Windows 11 tahminimce boşta 3.6 gb ram yer boyleyse.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önerim. Windows 7 destekleyen en guçlü pc yi almalıydın.
Eski model eski seri bile olsa kafa raat abi.
İstersen win 7 istersen 8 istersen 8.1 istersen 10 ve 11 yukle.

Bana mısın? demezdi. Hemde 7 ve 8.1 işletim sisteminde kasma sorun sıfır. Kafa raat tabi. Kaymak gibi bilgisayarın olurdu.

O yüzden ben i5 4460 üzeri pc toplamadım. İstediğim işletim sistemini kullanıyom.

Şimdi eski hdd ye win 7 indirdim ağlatıyorum hdd yi oyun indirip denemekle.
Ama asıl kullandığım SSD'yi çıkardım Yedeğe aldım 8.1 sistemi

Son düzenleme:

Mustafa Emir Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
windows 7 zamanında ne güzeldi.
Dümdüz işletim sistemini kuruyorsun. Güncellemeyi kapatıyon.
Driverler indirdin mi? center menter uğraşmıyon dalıyon oyuna. Uzun süre ilk gün gibi performans alıyon (tabi virüs yemezsen)

Sistem şişip yavaşlayınca yine çakıyon formatı taş gibi oluyo.

Geçen win 10 indirdim en guncel. Bakıyom 2.6gb ram yiyor boşta.
Windows 11 tahminimce boşta 3.6 gb ram yer boyleyse.

Önerim. Windows 7 destekleyen en guçlü pc yi almalıydın.
Eski model eski seri bile olsa kafa raat abi.
İstersen win 7 istersen 8 istersen 8.1 istersen 10 ve 11 yukle.

Bana mısın? demezdi. Hemde 7 ve 8.1 işletim sisteminde kasma sorun sıfır. Kafa raat tabi. Kaymak gibi bilgisayarın olurdu.

O yüzden ben i5 4460 üzeri pc toplamadım. İstediğim işletim sistemini kullanıyom.

Şimdi eski hdd ye win 7 indirdim ağlatıyorum hdd yi oyun indirip denemekle.
Ama asıl kullandığım SSD'yi çıkardım Yedeğe aldım 8.1 sistemi
Hocam ben şimdi ne yapiyim windows 11 benimki 10 yada 8.1 mi yapiyim nasıl yapıldığını az çok biliyorum ama uzun ve zahmetli yapınca düzeliceğinide bilmiyorum 3 gün önce format attım ama durum aynı tavsiyeniz nedir

interintro

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Bilgisayarı sıfırlıyor musun yoksa temiz format mı atıyorsun?

Ben de win 8.1 tavsiye ederdim ama sen de win 10 çalıştır, win 11 oturmamış galiba...

Win 11 parası verdiysen zaten mecbur kullanıcan :(

Sırf oyun için aldıysan ve temiz format attıysan yine de sorunlar devam ediyorsa ve bir de windwosa para verdiysen bence iade etmelisin. 15 gün içinde iade hakkı olmalı...

Mustafa Emir Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayarı sıfırlıyor musun yoksa temiz format mı atıyorsun?

Ben de win 8.1 tavsiye ederdim ama sen de win 10 çalıştır, win 11 oturmamış galiba...

Win 11 parası verdiysen zaten mecbur kullanıcan :(
Hocam sıfırla kısmından herşeyi silip windowsu bulut sunucusundan tekrar yükledim bilgisiyarı aldığımda 11 ile geldi 10 a düşürmek için flaşa yükleme yapıp sonra sürümü düşürebiliyoruz galiba 10 yapmamı tavsiye ediyormusunuz bide nasıl yapılır daha kolay yolu varmı yanlış yapınca bilgisayar uykuya girebiliyırmuş

interintro

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Hocam sıfırla kısmından herşeyi silip windowsu bulut sunucusundan tekrar yükledim bilgisiyarı aldığımda 11 ile geldi 10 a düşürmek için flaşa yükleme yapıp sonra sürümü düşürebiliyoruz galiba 10 yapmamı tavsiye ediyormusunuz bide nasıl yapılır daha kolay yolu varmı yanlış yapınca bilgisayar uykuya girebiliyırmuş
windows 11 imaj yükleniyor galiba sende, temiz format değil o...

windows 11 isosunu microsofttan indir, sonra rufus ile usb belleğe yazdır. sonra da internetten temiz format nasıl atılır videosunu tablete ya da telefona kaydet. temiz format atmak kolaydır zor değil. saddece disk seçme bölümünde biraz dikkat istiyor o kadar :)

Ben kaç kere temiz format attım ama uykuya filan girmedi ama ben hiç win 11 yüklemedim. onda öyle sorunlar varsa arkadaşlar sana söyler zaten. sen yine windows 11 yükle, çünkü sende şimdi onun lisansı filan vardır.