Yavru Kedi 20 km Yol

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Yaklaşık 20 km lik bir yola çıkacağım arabamın ön lastiğinin üstünde bir yavru kedi.Psst diyince annesi kaçtı ama yavru kedi tekerleğin üstünen içeriye doğru gitti..

Kaputu açtım el girmeyecek bir yere girmiş ben pst dedikçe korkuyor.elimi yakklaştırınca tırmalıyor..Annesi arkadan tüyleri dimdik bana hırrsslıyor:)
Ve bütün millet bana bakıyor.

Abartısız tam 20 dakka ugraştım.Yavru kedi çıkmadı bir sigara yaktım sonra tekrar kaputun basına geldim kedi yer değiştirmiş hemen bir hamle yaptım ama bu kez farın yanında başlayıp lastiklerin üstüne kadar giden uzun bir deliğe girdi..

Artık yapacak birşey kalmamıştı.Kontağı çevirdim gidiyorum.Burnumla derin nefes alıyorum bir yandan ki kedi yanarsa yanık kokusu gelir diye..

gideceğim yere vardım.İşlerimi hallettim artık akşam olmuştu aracımın yanına geldim baktım ''miyaav sesleri:)

Kaputu açtım yavru kedi yaşıyor..Ama bir şok daha..Yavru kedi yine aynı delikten içeri girdi...ya ben anlatmaktan yoruldum hikayenin elbette bir sonu var ama....Reklamlardan sonra parmaklarım ağrıdı :)

Az önce gördüğüm kedi resimleri bu hatıramı aklıma getirdi.

evet kısa bir moladan sonra :

yavru kedi yarım saat bekledikten sonra(kaputu kapatıp)takrar şansımızı denediğimizde çıkmıştı yerinden ve bu kez onu aracın dısına atabildik..karanlıkta gözden kayboldu.Annesinden uzak yeni bir hayata başlayacaktı.ama gittiğimiz yer de köğekleriyle ünlü bir köydü...

Ben gereken herşeyi yaptım vebal almam inşallah...:)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Niyetin önemliydi, doğru olana niyet etmektir mesele..

PRaNGA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Off hiç sorma benim 1 kedim vardı 5 yavru dogurdu daha sonra Annesinden Ayrıldılar bir gün geldigimde kapı acık yavruları yokdu sadece 1 tane yavru kalmıstı çıktım çok aradım.İnan çöplere bile baktım ama yokk çocuklara soruyorum yavru kedi gördünüzmü diye.Bulamadık En sonunda Anneside Dogal hayata alışsın diye çok ırak bir yere bıraktım.Çok özlüyorum onu ya kapıdan içeri girince üzerime atlıyordu :) İsmide Kınalıydı.Üzerinden 1 sene geçti. Kınalı nerdeysen evine dön kızım affet beni.

Cacav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben henüz öğrenciydim... Çıktığım kızla birlikte bir arkadaşın yeni doğmuş yavrularından birini beslemek için aldık. Çok tatlıydı. Tarih: 1994 yılı idi.. Biz evlendik çocuğumuz oldu falan filan .. ama o kedi hala yaşıyor ve bizimle birlikte... 15 yıl oldu...

gizli_özne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eskiden sevmiyordum kedileri..gözlerine baktığımda ağlıcak gibi oluyordum..nedense ama şimdi benim bir kedim var ayy çok sewimli
o benim dünyam
onunla nefes alan
ve onunla yok olan
öylesine güçlü öylesine güzel
öylesine benim
Ben artık diyorumkikediler, hayatımızda ki güzellikler

extra_terrestre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
zorhak,kaputun içinde bir yavru kediyle 20 kmmi yaptin yani inanmiyorum ? :wassat:
seni panter leylaya sikayet ediyimde gor :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
9 canlılar diye boşa söylememişler..

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Senin de ne yol maceraların varmış. Ara sıra anlat da dinleyelim. (okuyalım :) )

bendedim

Asistan
Reaksiyon puanı
1
off fena olmuş ya. öldürmeyen allah da öldürmüyor resmen :) oralardan annesini bulur da geri bile gider o kesin.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Nevar bunda ya :D
Bu en azından ölmemiş bizim sokakta 1 tane anne 2 yavrusu vardı
yavrunun 1 tanesi sakattı bacağından yollardan yavaş yavaş geçiyodu
Bi gün bunu araba ezmiş gördüm binamın karşısına bakan arsada çoluk çocuk oynuyo yanına gittim bıyıklarını felan koparmışlar gözünü oymuşlar (sol) sonra ellemedim tabi ölmüş kedi üzüldüm ama ne fayda tekrar eve gittim camdan baktım annesi başında ama o ne yapsın ölmüş yavrusu (çok acı bişi olsa gerek)
30 dk sonra baktım yoktu yerinde :( ama kedileri çok severm onalara bişi gelsin istemem

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Nevar bunda ya :D
Bu en azından ölmemiş bizim sokakta 1 tane anne 2 yavrusu vardı
yavrunun 1 tanesi sakattı bacağından yollardan yavaş yavaş geçiyodu
Bi gün bunu araba ezmiş gördüm binamın karşısına bakan arsada çoluk çocuk oynuyo yanına gittim bıyıklarını felan koparmışlar gözünü oymuşlar (sol) sonra ellemedim tabi ölmüş kedi üzüldüm ama ne fayda tekrar eve gittim camdan baktım annesi başında ama o ne yapsın ölmüş yavrusu (çok acı bişi olsa gerek)
30 dk sonra baktım yoktu yerinde :( ama kedileri çok severm onalara bişi gelsin istemem

Benim anım senin anını döver durumları var::)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Anlattım sadece ya kızma :mrgreen: Ayrı bi konu açsam tam rakip olcaktık :D

Ben kızmadım zaten ne münaseet:)

Sanırım avatarım yüzünden ne söylesem kızdığımı sanıyosun:)

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Ben kızmadım zaten ne münaseet:)

Sanırım avatarım yüzünden ne söylesem kızdığımı sanıyosun:)
Tabi benim avatarım hep pc başında duran penguen ne olcak hep eziyosunuz :D
Ama senin avatarda bi cins abi ya başka bulamıyon mu ben sana 5000 tane verim :D
Cidden istersen Özel mesaj (PM) at verim ;)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Tabi benim avatarım hep pc başında duran penguen ne olcak hep eziyosunuz :D
Ama senin avatarda bi cins abi ya başka bulamıyon mu ben sana 5000 tane verim :D
Cidden istersen Özel mesaj (PM) at verim ;)

Senin penguen 6 aydır yazıyor, yorulmadı gitti :D :D :D

Zorhak' ın avatarı da güzel kalsın bence

sahan2106

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bundan 4 yıl önce, bir hava kararmak üzere, yağmur yağdı yağacak, arabamla eve gidiyorum,virajı dönmek üzere yavaşladığımda duvarın dibinde siyah bir poşat gözüme ilişti, hareket ediyordu, durdum camı acıp baktım, poşetin içinden bir ayağı kırılmış 10-15 günlük yavru bir kedi çıkıyor.Hanımda yanımda, Bıraksak muhtemelen sabahı çıkaramayacak.Çünkü oturduğumuz yer şehrin oldukça dışında ve başı boş köpeklerın hayli fazla olduğu bir yer.Almaya karar veriyoruz.Balkonda yer yaptım, ayağını bir tahta ile destek yaparak sardım.1 ay sonra 3. kattan atladı ve tekrar koşarak yanıma geldi.Anladımki tamamen iyileşmiş.Ogün bugundur bizimle yaşıyor.Ve inanın evin bahçesine birtek köpek dahi giremiyor, onları kovaladığını çok kere gördüm.İyiki varsın Mahallenin kabadayısı.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@sahan2106;
Çok güzel hareketler bunlar :icon_:

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ülen bu kadar kedi hikayesi yazılmış benim neyim eksik :D

Bizim evin 2 yanında mürsel abi diye biri oturuyor. Kendisi Güvencin hastasıdır. Evinin en üst katında bi koca kümes yapmış içide güvercin dolu. Mürsel abinin evde 3 katlı. Kedi sen çık kümese dal güvercinlerden bi kaçını ye. derken bizim mürsel abi kediyi oracıkta sıkıştırmış sopayla kediye ağız burun dalmış tabi... Bende herşeyden habersiz mürsel abilerin evinin ordan geçiyorum bi baktım merdivenlerden aşağı doğru bi kedi topallayarak aşağı iniyo burnundan da kan geliyo yanına gittim kedi hiç kaçmıyo şöyle bi kaç kere kedi öksürerek burnundan kan gelerek birde sekerek yanımdan usulca gitti. Tabi kediyi bu halde görene kadar olaylardan haberim yoktu sonradan öğrendim. Ama kediye o an çok acımıştım. Yüreğim cız etti. Resmen kediyi haşat etmiş.

vacip42

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bizim kaputada bir kedi girmişti(daha doğrusu girmiş)
Marşa basar basmaz kaputta nkedi sesi gelmeye başladı
Kaputu açtığımızda klima kayışı sayesinde kedinin ayağı coktan kopmuştu :(
sabaha cıkmadı kedi :S

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177

Bizim evin 2 yanında mürsel abi diye biri oturuyor. Kendisi Güvencin hastasıdır. Evinin en üst katında bi koca kümes yapmış içide güvercin dolu. Mürsel abinin evde 3 katlı. Kedi sen çık kümese dal güvercinlerden bi kaçını ye. derken bizim mürsel abi kediyi oracıkta sıkıştırmış sopayla kediye ağız burun dalmış tabi... Bende herşeyden habersiz mürsel abilerin evinin ordan geçiyorum bi baktım merdivenlerden aşağı doğru bi kedi topallayarak aşağı iniyo burnundan da kan geliyo yanına gittim kedi hiç kaçmıyo şöyle bi kaç kere kedi öksürerek burnundan kan gelerek birde sekerek yanımdan usulca gitti. Tabi kediyi bu halde görene kadar olaylardan haberim yoktu sonradan öğrendim. Ama kediye o an çok acımıştım. Yüreğim cız etti. Resmen kediyi haşat etmiş.

Öyle bi anlatmışsın ki abi kendimi türk filmlerine hissettim :)
Yanımdan usulca burnundan kan gelerek ve öksürerek geçiyodu :D :D

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Öyle bi anlatmışsın ki abi kendimi türk filmlerine hissettim :)
Yanımdan usulca burnundan kan gelerek ve öksürerek geçiyodu :D :D

sorma hacı kaptırdım kendimi :D

ama kedinin halini gör için acırdı yaa. dayağı yemiş topallayarak yürüyo. kedinin tipine bakınca sağlam sopa yediği herhalinden belli sanki mayk taysınla maç yapmış :D

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88

O mürsel abiyi elime geçirmiyim :angry: ne istemiş kedicikten

bi baktım merdivenlerden aşağı doğru bi kedi topallayarak aşağı iniyo burnundan da kan geliyo yanına gittim kedi hiç kaçmıyo şöyle bi kaç kere kedi öksürerek burnundan kan gelerek birde sekerek yanımdan usulca gitti.
Ayrıca öle bi anlatmışsınki gülmekten geberdim :D:D:D