Yardım iPhone Tercih Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Evet Bildiğiniz Üzere Bundan Bir Kaç Gün Önce Ön Siparişimi İptal Edip Gürgençlerden Ön Sipariş Etmiştim Dün Beni Aradılar Ve Ellerinde Benim Sipariş Verdiğim iPhone 14 Pro Max 512GB Space Black Cihazın Olmadığnı Söylediler.

Haliyle Bana İki Cihaz Arasında Seçim Yapmamı Söylediler Şuanda Ellerinde Olan Cihazlar Şu Şekilde;

- iPhone 14 Pro Max Space Black 128GB
- iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB

Siz Olsaydınız Bu Cihazlardan Hangisini Alırdınız Açıkcası Doğrudan Pro Max Der Geçerdim Fakat 128GB Bana Yetmeyebilir Şuan Kullandığım Cihazda 128GB Ve 85GB Alanım Dolu Açıkcası Arada Bir Artan Para Da Olucak. Ben İhtimalleri Yazıcağım Ona Göre Sizlerden Fikir İstiyorum Tekrardan Teşekkürler.

iPhone 14 Pro Alırsam;
- 9300 Lira Para Artıyor.
- 256GB Depolamaya Sahip Oluyorum.
- Lansman Rengi Olan Mor Rengini Alabiliyorum.

iPhone 14 Pro Max Alırsam;
- 7900 Lira Para Atıyor.
- 128GB Depolamaya Sahip Oluyorum.
- Daha Büyük Ekran Ve Batarya Avantajım Var
- Siyah Renk Alabiliyorum.

Siz Burda Benim Yerimde Olsaydınız Hangi Cihazı Seçerdiniz Bu Alternatifler Ve İmkanlar Dahilinde Çünkü Gerçekten Kararsızım Ve Yarın Telefonu Almaya Gideceğim Tekrardan Tüm Tavsiyelerinize Teşekkür Ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Applemania Hocam İnanılmaz Çıkmazda Kaldım Özellikle Bi Siz Bir El Atarsanız Acayip Memnun Olurum Ya Gerçekten Kafam Mahvoldu

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben mor rengi sevdigim ve duz Pro'nun ekrani yeterli geldigi icin 14 Pro 256 alirdim. Max bana devasa bir telefon gibi geliyor tasimasi cok zor. Cebe falan sigmiyor.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Evet Bildiğiniz Üzere Bundan Bir Kaç Gün Önce Ön Siparişimi İptal Edip Gürgençlerden Ön Sipariş Etmiştim Dün Beni Aradılar Ve Ellerinde Benim Sipariş Verdiğim iPhone 14 Pro Max 512GB Space Black Cihazın Olmadığnı Söylediler.

Haliyle Bana İki Cihaz Arasında Seçim Yapmamı Söylediler Şuanda Ellerinde Olan Cihazlar Şu Şekilde;

- iPhone 14 Pro Max Space Black 128GB
- iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB

Siz Olsaydınız Bu Cihazlardan Hangisini Alırdınız Açıkcası Doğrudan Pro Max Der Geçerdim Fakat 128GB Bana Yetmeyebilir Şuan Kullandığım Cihazda 128GB Ve 85GB Alanım Dolu Açıkcası Arada Bir Artan Para Da Olucak. Ben İhtimalleri Yazıcağım Ona Göre Sizlerden Fikir İstiyorum Tekrardan Teşekkürler.

iPhone 14 Pro Alırsam;
- 9300 Lira Para Artıyor.
- 256GB Depolamaya Sahip Oluyorum.
- Lansman Rengi Olan Mor Rengini Alabiliyorum.

iPhone 14 Pro Max Alırsam;
- 7900 Lira Para Atıyor.
- 128GB Depolamaya Sahip Oluyorum.
- Daha Büyük Ekran Ve Batarya Avantajım Var
- Siyah Renk Alabiliyorum.

Siz Burda Benim Yerimde Olsaydınız Hangi Cihazı Seçerdiniz Bu Alternatifler Ve İmkanlar Dahilinde Çünkü Gerçekten Kararsızım Ve Yarın Telefonu Almaya Gideceğim Tekrardan Tüm Tavsiyelerinize Teşekkür Ederim.

@Applemania Hocam İnanılmaz Çıkmazda Kaldım Özellikle Bi Siz Bir El Atarsanız Acayip Memnun Olurum Ya Gerçekten Kafam Mahvoldu
Benim tercihim 14 Pro max olurdu ama senin için hafıza batarya performansından daha önemli ise 14 Pro 256gb da senin için iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Benim tercihim 14 Pro max olurdu ama senin için hafıza batarya performansından daha önemli ise 14 Pro 256gb da senin için iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.
Ya Şimdi batarya konusunda endişem var Magsafe bataryam var o biraz beni kurtarır diye düşünüyorum Fakat Hafızam Gereği çok çok fazla uygulama kuruyorum hani beni hafıza açısından iCloud'da Kurtarmayabilir Hocam

524CC28A-D3D0-4706-B860-9BA9FD799B7F.png

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
128 GB asla yetmez. 128 GB üretilmemeli bile artık o model için.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
@Kayn Hocam Tam Olarak Komik Olan Nedir Sorabilirmiyim Yani Böyle Bir Konuyu Yardım Almak İçin Açtım Zaten Niye Öyle Bir Emote Bıraktınız Ki :/

128 GB asla yetmez. 128 GB üretilmemeli bile artık o model için.
Sizce Pro 256GB'Mı Alınmalı Siz Yerimde Olsaydınız Onu Mu Tercih Ederdiniz?

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Ya Şimdi batarya konusunda endişem var Magsafe bataryam var o biraz beni kurtarır diye düşünüyorum Fakat Hafızam Gereği çok çok fazla uygulama kuruyorum hani beni hafıza açısından iCloud'da Kurtarmayabilir Hocam

Ekli dosyayı görüntüle 173965
Hocam sen 14 Pro 256gb al.Sende çok uygulama ve fotoğraf var.Hamza’nın dediği gibi 128 uzun vadede seni mutlu etmez.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
@Kayn Hocam Tam Olarak Komik Olan Nedir Sorabilirmiyim Yani Böyle Bir Konuyu Yardım Almak İçin Açtım Zaten Niye Öyle Bir Emote Bıraktınız Ki :/

Sizce Pro 256GB'Mı Alınmalı Siz Yerimde Olsaydınız Onu Mu Tercih Ederdiniz?

Onu tercih ederdim gibi. Ama aslında bulut depolamanın fiyatı da uygun. Onu da tercih edebilirsin.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Hocam sen 14 Pro 256gb al.Sende çok uygulama ve fotoğraf var.Hamza’nın dediği gibi 128 uzun vadede seni mutlu etmez.
Peki Hocam Alakasız Olucak Biraz Ama Apple TV 4K Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Artan Paranın Bir Kısmı İle Odamdaki TV İçin Apple TV Almayı Düşünebilirim Malum Madem Para Artıyor Seriyi Tamamlayalım Yani Fikriniz Nedir Bu Konuda?

Onu tercih ederdim gibi. Ama aslında bulut depolamanın fiyatı da uygun. Onu da tercih edebilirsin.
Bulut Depolamam Zaten 2TB Hocam Fakat Sorun Şu Benim Hafızamın Büyük Çoğunluğunu Uygulamalar Kapatıyor Ve Uygulamalar'da Buluta Kaydedilmiyor Bir Yerden Sonra Bu Durum Beni Tıkayabilir Diye Düşünüyorum.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Peki Hocam Alakasız Olucak Biraz Ama Apple TV 4K Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Artan Paranın Bir Kısmı İle Odamdaki TV İçin Apple TV Almayı Düşünebilirim Malum Madem Para Artıyor Seriyi Tamamlayalım Yani Fikriniz Nedir Bu Konuda?
Şahsi fikrim Apple TV almazdım.Apple watch yada Airpords iyi bir tercih olabilir.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Şahsi fikrim Apple TV almazdım.Apple watch yada Airpords iyi bir tercih olabilir.
İkisinede Sahibim Hocam Tüm Ekosistemi Tamamladım iPad,Mac,Watch,Airpods Pro Olarak Tüm Cihazlara Sahibim Şuanda Apple Ürünleri Açısından Temel Ekosistemde Tek Eksiğim TV Ondan Sordum Ben Sizce Alınmalımı Gereksiz Masrafmı Hocam Fikriniz Nedir Bu Konuda Yani Apple TV İşlevsel Olurmu?

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
İkisinede Sahibim Hocam Tüm Ekosistemi Tamamladım iPad,Mac,Watch,Airpods Pro Olarak Tüm Cihazlara Sahibim Şuanda Apple Ürünleri Açısından Temel Ekosistemde Tek Eksiğim TV Ondan Sordum Ben Sizce Alınmalımı Gereksiz Masrafmı Hocam Fikriniz Nedir Bu Konuda Yani Apple TV İşlevsel Olurmu?
Sen şu anda güzel bir ekosistem yapmışsın zaten.Apple TV bana göre gereksiz masraf ama sen bilirsin.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Merhabalar Yardim Eden Herkese Teşekkür Ediyorum iPhone 14 Pro 256GB Derin Mor Renginde Bir Cihaz Alıyorum Mor Lansman Kilif İle Birlikte Simdiden Önerileriniz İçin Çok Sağ Olun ^^

Son düzenleme: