Samsung yavaş şarj uyarısı

Bu konuyu okuyanlar

Revan Shan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Biraz önce yaklaşık 4-5 ay önce aldığım Samsung Galaxy M52 cihazımı kutusundan çıkan orjinal şarj aletine taktım ve "yavaş şarj" uyarısı aldım. Sonra şarj esnasında telefonumun %6 olan şarjı %4'e düştü. Bu esnada oyun oynamıyordum, internette geziniyordum. Sonrasında ayarlardan hızlı şarj modunu açtım ve o şekilde kullanmaya devam ettim, şarj yavaş yavaş artsada hala eski hızında değil. Evde başka Samsung şarj aleti olmadığı için orjinal Huawei şarj aleti ile denedim, eski hızında olmasa bile daha hızlı şarj oluyor.
Önemli bi durum mudur, bu durumda telefonu servise göndermem gerekir mi?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Bence gönderin.Telefon, şarj aleti, kutu+
Ve faturayla eksiksiz garantiye gönderin,hangi parça bozuksa o değişsin.Sorun her zaman şarj aletinde olmayabilir,servis telefonu pc'ye takar her türlü sorunu uygulamadan görür.Belkide şarj soketindedir,parasını verdiğiniz malın garantisini kullanın.Ben iki ayda garanti kapsamında 2 adet a31 cihazın 2 tane şarj bordu,1 flex,1 arka cam,1 batarya,1 şarj aletini garantiden değiştirttim. (Değiştirttim derken şarj sorunu vardı, garanti bu parçaları tespit edip değiştirmiş)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Biraz önce yaklaşık 4-5 ay önce aldığım Samsung Galaxy M52 cihazımı kutusundan çıkan orjinal şarj aletine taktım ve "yavaş şarj" uyarısı aldım. Sonra şarj esnasında telefonumun %6 olan şarjı %4'e düştü. Bu esnada oyun oynamıyordum, internette geziniyordum. Sonrasında ayarlardan hızlı şarj modunu açtım ve o şekilde kullanmaya devam ettim, şarj yavaş yavaş artsada hala eski hızında değil. Evde başka Samsung şarj aleti olmadığı için orjinal Huawei şarj aleti ile denedim, eski hızında olmasa bile daha hızlı şarj oluyor.
Cihaz şarjda iken cihaz ile oynama.Kablo ile ilgili bir sorunda olabilir.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
hocam kablo sıkıntısı olabilir. orijinal başka bir samsung kablosu denemeni öneririm. ayrıca şarj ettiğin yerin şebekesinde de problem olabilir. aynı şarj aleti ve kablosunu başka cihazda da deneyebilirsin. eleme metodu ile problem saptanır. eğer problem telefonun kendisinde ise garanti için göndermeni tavsiye ederim. kablo ye da şarj cihazında ise bence göndermene değmez (telefonsuz kalacağın süreyi de hesaba katmanı öneririm).

Harun733

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1