Öneri 20.000 TL Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Teşekkürler. Peki sence 25K içinde kapalı kutu yurtdışı olur mu? 2700 TL 25K'nın içinde.
Bilmiyorum.Sana tavsiyem dikkat et.Yurtdışı cihazlarda geçmişte garanti 1 yıldı artık garanti yok.Bi şey olduğunda Zorlu yada Akasya centera gittiğinde “yurtdışı cihazlara bakmıyoruz” diyorlar.Yurtdışı cihazlara sadece Gürgençler bakıyor.Ondada fatura olursa bakıyorlar.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Bilmiyorum.Sana tavsiyem dikkat et.Yurtdışı cihazlarda geçmişte garanti 1 yıldı artık garanti yok.Bi şey olduğunda Zorlu yada Akasya centera gittiğinde “yurtdışı cihazlara bakmıyoruz” diyorlar.Yurtdışı cihazlara sadece Gürgençler bakıyor.Ondada fatura olursa bakıyorlar.

İphone 13 Pro Max kutusunun üstünde global 1 yıl garanti gibi bir şey yazıyordu ingilizce. En kötü çok önemli değil garanti. Fabrikasyon bir hata olmadığı sürece durduk yere bozulacak hali yok.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
@Applemania iPhone 13 Pro Max tarafında 4K ProRes video çekebilmek için en az 512 GB depolama gerekiyormuş, direk 4K ProRes seçtirmiyormuş telefon. Ek bulut depolama ile çözülebiliyor mu? Yoksa 512 GB almak şart mı?

Tanınmıyor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba 1.si ios istiyorsan istediğin Apple ürününü al ama android diyorsan onlarda da optimizasyon problemi var çünkü kendi OS leri değil ama Xiaomi Huawei One+ hariç alabilirsin Nothing Phone güzeldir hem yeni benim fikrim budur samsung ta FE vardı onun snapdragon versiyonu iyidir. İyi akşamlar.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Merhaba 1.si ios istiyorsan istediğin Apple ürününü al ama android diyorsan onlarda da optimizasyon problemi var çünkü kendi OS leri değil ama Xiaomi Huawei One+ hariç alabilirsin Nothing Phone güzeldir hem yeni benim fikrim budur samsung ta FE vardı onun snapdragon versiyonu iyidir. İyi akşamlar.

Telefon konusunda pir değilim ama hatrı sayılır kadarda bilgim var. Nothing Phone çok sorunlu bir telefon ve benim bütçeme göre berbat bir işlemcisi var. S20 FE'nin kamerası ve işlemcisi yine benim bütçeme göre iyi değil ve onda da bir kaç sorun var, eskidi. Ha birde o polikarbonat kasalı telefonu neden bu bütçede alayım? Huawei şu an Android kullanmıyor bile? Lütfen konuyu düzgünce okuyun ve yeteri kadar bilginizin olmadığı konularda insanlara yardım etmeye çalışmayınız, bu tam tersi yanlış bilgilendirmelerden dolayı yararsız ve hatta zararlı olacaktır.

Tanınmıyor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Telefon konusunda pir değilim ama hatrı sayılır kadarda bilgim var. Nothing Phone çok sorunlu bir telefon ve benim bütçeme göre berbat bir işlemcisi var. S20 FE'nin kamerası ve işlemcisi yine benim bütçeme göre iyi değil ve onda da bir kaç sorun var, eskidi. Ha birde o polikarbonat kasalı telefonu neden bu bütçede alayım? Huawei şu an Android kullanmıyor bile? Lütfen konuyu düzgünce okuyun ve yeteri kadar bilginizin olmadığı konularda insanlara yardım etmeye çalışmayınız, bu tam tersi yanlış bilgilendirmelerden dolayı yararsız ve hatta zararlı olacaktır.
Şuanda iyi kamera Huawei ve xiaomi 12de falan var birde Apple. Zaten 20000tl ye android alınmaz + FE nin sd865 var nasıl yetmez en iyi işlemcisinden biri peki senin önerin nedir? Benim son önerim Apple fakat ben pro max kere takıntım var nedense ben 13 pro öneririm.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Şuanda iyi kamera Huawei ve xiaomi 12de falan var birde Apple. Zaten 20000tl ye android alınmaz + FE nin sd865 var nasıl yetmez en iyi işlemcisinden biri peki senin önerin nedir? Benim son önerim Apple fakat ben pro max kere takıntım var nedense ben 13 pro öneririm.

SD865 üstüne bir sürü işlemci çıktı kaldı ki iPhone 13 Pro Max ile yarışamaz dediklerin. O modelleri önermen senin o modeller hakkında gram bilgin olmadığını gösterir. Lütfen daha fazla uzatma, iyi forumlar.

Tanınmıyor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
SD865 üstüne bir sürü işlemc çıktı kaldı ki iPhone 13 Pro Max ile yarışamaz dediklerin. O modelleri önermen senin o modeller hakkında gram bilgin olmadığını gösterir. Lütfen daha fazla uzatma, iyi forumlar.
Sanada iyi yorumlar tabii ki yarışamaz haklısın Apple kalitesi bir başkadır.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
@Applemania iPhone 13 Pro Max tarafında 4K ProRes video çekebilmek için en az 512 GB depolama gerekiyormuş, direk 4K ProRes seçtirmiyormuş telefon. Ek bulut depolama ile çözülebiliyor mu? Yoksa 512 GB almak şart mı?
Prores video için minimum 256gb hafıza olmalı diye biliyorum.Ek bulut depolama ile olmaz.

kursatesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Android alacaksan saf android cihazlara bak örnek Google pixel 6 pro harika cihaz inanmazsin belki ama şuan Nokia 8 kullanıyorum ve bu cihaz da saf android inanır mısın daha gram kasma yok ve 5.yılıma girdim telefonla. İnsanlara Nokia kullanıyorum dediğim zaman her zaman aldığım tepki ne nokia mı oluyor ?

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Android alacaksan saf android cihazlara bak örnek Google pixel 6 pro harika cihaz inanmazsin belki ama şuan Nokia 8 kullanıyorum ve bu cihaz da saf android inanır mısın daha gram kasma yok ve 5.yılıma girdim telefonla. İnsanlara Nokia kullanıyorum dediğim zaman her zaman aldığım tepki ne nokia mı oluyor ?

Piksel 6 Pro kamera olarak berbat bir cihaz. S22 Ultra'nın çok gerisinde kalıyor. İp13p Max almaya karar verdim, teşekkürler.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Android olması şart. Kameraya önem veriyorum. Sosyal medya ve telefondan edit işleri yapıyorum. Ekran ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur ama 6.7'de olur. Bütçe çok az artabilir. Şimdiden teşekkürler.

@EFI Shell
huawei mate 40 pro derim.
ha eğer biraz daha beklemek istersen yakında mate 50 çıkacak. inan sonuna kadar memnın kalacaksın. kamerası çok iyi, donanım olarak da iyi. tasarım olarak yılın en iyi tasarımı seçildi.
cihaz 2020 de çıktı ama hala 20k yani gerçekten fiyat/performans cihazı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Android telefona 20.000₺ verilmez. 3 sene sonra çöp olacak yazık günah. Hem de aşırı değer kaybediyor. Alırken 20 ye alıyorsun satarken ancak 3-5.000 bine satıyorsun. He illa alıcam dersen xiaomi gibi saçma sapan şeylere para verme s22 al.
Katılıyorum. S22'de kullanılan işlemci çok sıkıntılı. Aşırı ısınması ve üst düzey pil tüketimi telefonun çok fazla ömrünü tüketiyor.

Android cihazlarda hangi telefonu alırsan al, dört sene sonra yazılım desteği göremezsin. iPhone'larda ise 6s bile şu an IOS 15 güncellemesini alıyor. Şahsen 20.000 TL'ye telefon alacak olsam ilk tercihim Andorid olmaz ama illaki Andorid olsa da S21 Ultra alırdım.

Yine de karar senin...
ios 15 ile ios 11 arasında sana fark atacak neler sunuyor

saf android iyi ama pek kullanışlı değil. arayüz olarak hızlı ama estetik zevk yok. arayüz olarak
1 EMUI
2 ONE UI
3 IMUI

neden Huawei hariç?

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
ha eğer biraz daha beklemek istersen yakında mate 50 çıkacak. inan sonuna kadar memnın kalacaksın. kamerası çok iyi, donanım olarak da iyi. tasarım olarak yılın en iyi tasarımı seçildi.

saf android iyi ama pek kullanışlı değil. arayüz olarak hızlı ama estetik zevk yok. arayüz olarak
1 EMUI
2 ONE UI
3 IMUI

neden Huawei hariç?
Huawei pek iyi değil artık.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
"artık" mı..?
ben şu anda huawei kullanıyorum. yakın zamanda da değiştirmek istiyorum cihazı, ve inan huawei den başka bir cihaza bakmıyotum. (note 20+ hariç ?)
Ben arayüzünü sevmiyorum.App marketi iyi değil.Google Servisleri benim çok işime yarıyor :)

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Ben arayüzünü sevmiyorum.App marketi iyi değil.Google Servisleri benim çok işime yarıyor :)
arayüzü ben çok seviyorum oysa. estetik anlayışımız farklı galiba...
tabiki de google play daha iyi. hatta dünyanın n iyi app platformu. app gallery daha 4 yıldır var. google ise kendimi bildim bileli

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

1 EMUI
2 ONE UI
3 IMUI

neden Huawei hariç?

GApps benim için önemli.

O katlanabilen telefonların tek bir tırnakla bastırmaya giden saçma ekranları ile uğraşamam. Katlanabilir telefonlar hala alınabilecek seviyede değiller. Ayrıca benim bütçeme bak kaç TL'lik telefon attığına bak.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
berbat dediğin kamera dxomark da galaxy s22 ultradan fazla puan aldı kamera konusunda neyse hayırlı olsun :D

Testlerde S22 Ultra'nın yerle bir ettiğini gördüm SDN videosunda. Ayrıca siyahlarda karıncalanma yapıyor? Doğru düzgün araştırmadan yazmayın bir daha.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
berbat dediğin kamera dxomark da galaxy s22 ultradan fazla puan aldı kamera konusunda neyse hayırlı olsun :D
Dxomark Çinli markaları şişirmeye bayılan balon bir site.Dxomarka göre Mate 40 Pro 12 Pro max den daha iyi video çekiyor.??????? Teknoloji editörlerine Mate 40 Pro mu 12 Pro max mi daha iyi video çekiyor? diye sorsak hepsi 12 Pro max der.Dxomarkın verdiği puanlar hikaye.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Dxomark Çinli markaları şişirmeye bayılan balon bir site.Dxomarka göre Mate 40 Pro 12 Pro max den daha iyi video çekiyor.??????? Teknoloji editörlerine Mate 40 Pro mu 12 Pro max mi daha iyi video çekiyor? diye sorsak hepsi 12 Pro max der.Dxomarkın verdiği puanlar hikaye.

Hocam İphone 13 Pro Max işi yattı bu arada? Yurtdışı kayıt yapamıyorum maalesef. 25K içinde başka ne önerin var? Ekranı küçük olmamalı kamera ve işlemcide önemli.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Hocam İphone 13 Pro Max işi yattı bu arada? Yurtdışı kayıt yapamıyorum maalesef. 25K içinde başka ne önerin var? Ekranı küçük olmamalı kamera ve işlemcide önemli.
0 iPhone 13 yada ikinci el 13 Pro almanı tavsiye ederim.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Testlerde S22 Ultra'nın yerle bir ettiğini gördüm SDN videosunda. Ayrıca siyahlarda karıncalanma yapıyor? Doğru düzgün araştırmadan yazmayın bir daha.

mizan cell adlı bir kanlada tüm amirallerin testi var. en güvenilir kamera karşılaştırmaları bırada. SDN kamera inceleme konusunda BERBAT. geçenlerde bir huawei p50 kamerası incelediler. SIFIR

yok dostum, bşr hatan var. mate 40 pro, alanında çook yüksek bir cihaz. Dxomark, senin benim gibi, boş fotoğraflar çekmez, amatör değiller onlar. onlar işin derinine inerler.
misal MİZANCELL adlı bir youtube kanalı bar oradan mate 40 pro porse design inceleme videoları çok var. izle ki şu mate40 ı nesnel gözle gör

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
mizan cell adlı bir kanlada tüm amirallerin testi var. en güvenilir kamera karşılaştırmaları bırada. SDN kamera inceleme konusunda BERBAT. geçenlerde bir huawei p50 kamerası incelediler. SIFIR

yok dostum, bşr hatan var. mate 40 pro, alanında çook yüksek bir cihaz. Dxomark, senin benim gibi, boş fotoğraflar çekmez, amatör değiller onlar. onlar işin derinine inerler.
misal MİZANCELL adlı bir youtube kanalı bar oradan mate 40 pro porse design inceleme videoları çok var. izle ki şu mate40 ı nesnel gözle gör
Dxomark a göre kamera zoom ve gece karanlıkta yapılan çekimlerden ibaret.Zoomu ve gece çekimi iyi olana Dxomark yüksek puanı yapıştırıyor.Dxomark tarafsız olmaktan aciz balon bir site.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Dxomark a göre kamera zoom ve gece karanlıkta yapılan çekimlerden ibaret.Zoomu ve gece çekimi iyi olana Dxomark yüksek puanı yapıştırıyor.Dxomark tarafsız olmaktan aciz balon bir site.
hayır dxomark, profesyonel ortamlarda çekim yapar, aha bir çiçek gördüm dur çekeyim, dur burada bir selfie çekeyim, gel bi story atalım, diyen insanlar değildirler.