7500 8000 tl telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

eminsever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
herkese iyi akşamlar bugünlerde telefon arayışındayın sorum şu 8000 tl ye alabileceğim en iyi telefon oyun falan oynamıcam oynamam pc ve ipad var sadece instagram youtube falan girerim günlük 3.4 yıl götürürse sevinirim kasmadan eğer s20 fe indirime girer de onu da düşünebilir miyim sizin fikriniz nedir merak ediyorum tekrar şyi akşamlar sağolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

herkese iyi akşamlar bugünlerde telefon arayışındayın sorum şu 8000 tl ye alabileceğim en iyi telefon oyun falan oynamıcam oynamam pc ve ipad var sadece instagram youtube falan girerim günlük 3.4 yıl götürürse sevinirim kasmadan eğer s20 fe indirime girer de onu da düşünebilir miyim sizin fikriniz nedir merak ediyorum tekrar şyi akşamlar sağolun
8500 e zorlarsam çıkabilirim ailemle konuşup

eminsever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461

8500 e zorlarsam çıkabilirim ailemle konuşup
İkinci el Xs yada Xs max almaya çalış,İkinci elle işim olmaz diyorsan Snapdragonlu S20 Fe almanı tavsiye ederim.

eminsever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İkinci el Xs yada Xs max almaya çalış,İkinci elle işim olmaz diyorsan Snapdragonlu S20 Fe almanı tavsiye ederim.
ikinci el 7 plus kullanıyorum şun bataryası cidden kötü maalesef ikinci el bataryası iyi bir xs max bulabilir miyim 8000 8200 e sizce

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,215
7 plus un bataryası iyi olsa değişmem götürüyor beni ama bataryası dayanılmaz hale geldi xs alsam 3.4 yıl götürür mü diye düşünüyorum
Batarya değiştir. XS Max’e o kadar para verilmez. Olmazsa S20FE iyidir. Exynos’lusunu bilmem.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Samsung Galaxy A52s 5G, Poco X3 GT, Samsung Galaxy S20 FE'a bakabilirsiniz.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
ikinci el 7 plus kullanıyorum şun bataryası cidden kötü maalesef ikinci el bataryası iyi bir xs max bulabilir miyim 8000 8200 e sizce
Xs max batarya sağlığı 90 ve üzerinde bulursan batarya konusunda mutlu eder.Oldu batarya zayıfladı.Deji batarya taktırır keyfine bakarsın.Apple cihazlarının ömrü uzun.İPhone kullanmaktan mutlu isen Apple dan şaşma derim.

7 plus un bataryası iyi olsa değişmem götürüyor beni ama bataryası dayanılmaz hale geldi xs alsam 3.4 yıl götürür mü diye düşünüyorum
Xs max ios 15 de kalırsan 4 yıl rahat götürür.İos 16 ya güncellesen performans sorunu yaşamazsın ama yeni sürüm olduğu için batarya süren azalabilir.İos 15 de kal 4 yıl kafan rahat kullan.Uygulama sorunu yaşarsan yardım ederim.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Batarya değiştir. XS Max’e o kadar para verilmez. Olmazsa S20FE iyidir. Exynos’lusunu bilmem.

3 yılda iPhone'yi çöp edenlerde var. İkinci ele bu bütçede güven olmaz.
Xs max batarya sağlığı 90 ve üzerinde bulursan batarya konusunda mutlu eder.Oldu batarya zayıfladı.Deji batarya taktırır keyfine bakarsın.Apple cihazlarının ömrü uzun.İPhone kullanmaktan mutlu isen Apple dan şaşma derim.

Xs max ios 15 de kalırsan 4 yıl rahat götürür.İos 16 ya güncellesen performans sorunu yaşamazsın ama yeni sürüm olduğu için batarya süren azalabilir.İos 15 de kal 4 yıl kafan rahat kullan.Uygulama sorunu yaşarsan yardım ederim.

Deji'den herkes mutlu değil. Sorun yaşayan kullanıcı sayısı fazla. En doğrusu orjinalini takmak.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461

Deji'den herkes mutlu değil. Sorun yaşayan kullanıcı sayısı fazla. En doğrusu orjinalini takmak.
Hocam arkadaşım iPhone 8 kullanıyor.Deji batarya aldı.Gayet memnun.Hiç bir şikayeti yok.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Hocam arkadaşım iPhone 8 kullanıyor.Deji batarya aldı.Gayet memnun.Hiç bir şikayeti yok.

Benim bir akrabamda kullanıyor onunda şikayeti yok. Ama internette memnun olmayan kişi sayısının çok olduğu görülüyor. Bizim yakınlara denk gelmemiştir büyük ihtimalle.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461

Apple geçmişte cihazları yavaşlattığını itiraf etti.Açılan davalar ve gelen tepkilerden sonra batarya sağlığı diye bir sistem getirdiler.Batarya sağlığı 80 ve altına indiği zaman cihaz yavaşlıyor ama 0 batarya aldığında cihaz ilk günkü gibi hızlı çalışıyor.Batarya sağlığı dışında Apple kutudan çıkan sürüm dışında 5 tane büyük güncelleme verir.4 büyük güncellemede performansa dokunmaz.5.büyük güncellemede cihazı yavaşlatır.Xs max piyasaya iOS 12 ile girdi.İos 18 e kadar güncelleme alacak.Şu anda ios 15.5 ile gayet performanslı çalışıyor.İos 16 sürümündede performanslı çalışacak.Xs max i tamamen bozacak olan sürüm son büyük güncelleme olan İos 17.Onuda kullanıcı yapmadığı sürece sorun olmaz.

Benim bir akrabamda kullanıyor onunda şikayeti yok. Ama internette memnun olmayan kişi sayısının çok olduğu görülüyor. Bizim yakınlara denk gelmemiştir büyük ihtimalle.
Hocam şu anda Se 2020 kullanıyorum.Herkes Se 2020 nin bataryasından şikayetçi.Bu mobil veri için kesinlikle doğru.Bir çok insanın atladığı bir nokta daha var.Se 2020 de bazen anlık pil düşüşleri yaşıyorum.Mesela bataryam yüzde 22.Ekranı kapatıyorum.5 dk sonra 18 e iniyor.İnternette bunu araştırdım.Apple ın orjinal bataryalarında bu sorun maalesef var.Bende hem bu sorunla yüzleşmemek,hemde büyük mah den dolayı daha fazla batarya kullanımı sunduğu için Deji batarya almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Apple geçmişte cihazları yavaşlattığını itiraf etti.Açılan davalar ve gelen tepkilerden sonda batarya sağlığı diye bir sistem getirdiler.Batarya sağlığı 80 ve altına indiği zaman cihaz yavaşlıyor ama 0 batarya aldığında cihaz ilk günkü gibi hızlı çalışıyor.Batarya sağlığı dışında Apple kutudan çıkan sürüm dışında 5 tane büyük güncelleme verir.4 büyük güncellemede performansa dokunmaz.5.büyük güncellemede cihazı yavaşlatır.Xs max piyasaya iOS 12 ile girdi.İos 18 e kadar güncelleme alacak.Şu anda ios 15.5 ile gayet performanslı çalışıyor.İos 16 sürümündede performanslı çalışacak.Xs max i tamamen bozacak olan sürüm son büyük güncelleme olan İos 17.Onuda kullanıcı yapmadığı sürece sorun olmaz.

Kullanım koşulları cihazın ömrünü çok etkiliyor. Mesela elinden hiç telefon düşürmeyen birisi kullandıysa ve bol bol oyun oynadıysa o cihaz 2-3 yılda çöp oluyor. Bunu deneyimledim, deneyimleyende gördüm.

ispeeerlee

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Bende note 10 pro ile samsung a52s arasında kaldım daha karar veremedim. Fiyatları hemen hemen aynı sizce hangisi daha kullanışlı olur?

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Oneplus 7T.

Reaksiyon puanı
949
Sana benim 256gb s20fe yi verelim 21 ay tr garantili kutulu faturalı 2 kılıfı koruma camı takılı orjinal aksesuarı olan tertemiz cihaz ?

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
496
Şimdi şöyle bir sorun var. Türkiye'ye ilk geldiği zaman iPhone 6S almıştım. Hala da kullanıyorum, bir sıkıntısı yok. Garanti kapsamında 2 kez batarya değiştirdim onlarda da sıkıntı yoktu. Biliyorsunuzdur zaten iPhone'larda 500 full dolumdan sonra bataryalar "ölü" sayılıyor.

Garantisi bittikten sonra da 2 kez Zorlu Center'da orjinal batarya taktırdım. Fakat nasıl olduysa garanti kapsamında taktırdığım bataryalar daha uzun ömürlü olmuştu.

Taktırdığım her seferde pil ömrüne falan da bakmıştım hepsinde %100 yazıyordu yani "0" pil fakat nasıl oluyorsa garantiden sonra hep daha az dayanmaya başladı. Ve kullanım şeklini, oynadığım oyunları falan değiştirmedim. Zaten Apple'da adam akıllı oyun oynanmıyor.

Demem o ki; eğer Apple'dan memnun isen ve yedekte 8K'lık bir bütçen var ise kullandığın telefona yüksek kapasiteli Deji batarya taktır.

Baktın hala seni tatmin etmiyor ayırdığın para ile alabildiğin en iyi Android telefonu alırsın. Mesela Oppo düşünür müsün bilmiyorum ama Oppo Reno 6 Kasım 2021'de Türkiye'ye giriş yapmış. Hepsi burada da 7.8-8K aralığında 128 GB'lık versiyonunu bulabilirsin. Yada en kötü ŞU SİTEYE GİDİP telefonları karşılaştırır, özelliklerine göre telefon bakabilirsin.

eminsever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung Galaxy A52s 5G, Poco X3 GT, Samsung Galaxy S20 FE'a bakabilirsiniz.
s20fe ler indirime girerse düşünebilirim

ipad’im olduğum için apple çok kullanışlı oluyor gerek kullanım gerek oyun bakımından ama şartlar böyle iken gir apple a 14k tl vermek pek mantıklı gelmiyor eğer oyun oynanmamış ve bataryası orijinal bir xs max bulursam alabilirim

Sana benim 256gb s20fe yi verelim 21 ay tr garantili kutulu faturalı 2 kılıfı koruma camı takılı orjinal aksesuarı olan tertemiz cihaz ?
oyun oynanmadı ise ve fiyatını öğrenebilir miyim

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,227
İphone dan en eski alınacak telefon 11 bence alamıyorsan hiç bulaşma

Reaksiyon puanı
949
s20fe ler indirime girerse düşünebilirim

ipad’im olduğum için apple çok kullanışlı oluyor gerek kullanım gerek oyun bakımından ama şartlar böyle iken gir apple a 14k tl vermek pek mantıklı gelmiyor eğer oyun oynanmamış ve bataryası orijinal bir xs max bulursam alabilirim

oyun oynanmadı ise ve fiyatını öğrenebilir miyim
Benim telefonda oynadığım tek bir oyun var o da angel stone çok eski bir oyun o yüzden yormuyor cihazı daha çok bilgisayarımdan oyun oynuyorum artık.
Hâlâ orjinal jelatinleri bile üstünde sıfır gibi cihaz normalde eski cihazlarımda ekran koruyucu kullanmazdım ama buna nedense ekstra özendim diyebilirim.
Mayıs 2024e kadar garantili.
Fiyat olarak düz 8000 olsun sana ?