Soru Aşı Olan Korona Olurmu? Olursa Aşı Olan Hemen Atlatır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
158
1. aşı veya 2. aşıdan sonra korona bulaşır mı?

Son düzenleyen moderatör:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Aşılar korona bulaşmasını engellemiyor. Bu aşıların asıl amacı hastalığı olabildiğince hafif atlatmanı sağlamak yani acil mudahaleyi gerektirecek duruma gelmeni engellemek. Lakin her aşı da olduğu gibi buda insan yapısı sonuçta bazı şahıslarda yan etki veya tam etkisini göstermeme gibi durumlar oluşabilir.

Reaksiyon puanı
158
Aşılar korona bulaşmasını engellemiyor. Bu aşıların asıl amacı hastalığı olabildiğince hafif atlatmanı sağlamak yani acil mudahaleyi gerektirecek duruma gelmeni engellemek. Lakin her aşı da olduğu gibi buda insan yapısı sonuçta bazı şahıslarda yan etki veya tam etkisini göstermeme gibi durumlar oluşabilir.
eyvallah

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
1. aşı veya 2. aşıdan sonra korona bulaşır mı?
Bulaşır tabi aşı tam koruma sağlamıyor, aşının şuan ki amacı toplumsal bağışıklık için adım atılması, soğolsun aşı karşıtları yüzünden toplumsal bağışıklığa ulaşılamıyor ve virüs sürekli olarak mutasyona uğruyor. Aşı aynı zamanda hastalığı hafif atlatmaya ve hastaneye yatışı ciddi şekilde düşürüyor

-Yağız-

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bizim komşu aşı oldu ama korona virüsü oldu

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Ben moderna oldum 2 doz hiç bir fark yok gibi ama sağlıklı bir yaşam tarzı ve spor yapıyorum. Aşı olup hastalığa yakalananlar daha hafif ve ölüm olmadan atlatabiliyor, aşı olmayan kefenini giymiştir.

Uraz Erol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aşı olan korona olma ihtimali var ama hastaneye yatmadan evinde rahatça atlatabilir

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Aşı olan korona olma ihtimali var ama hastaneye yatmadan evinde rahatça atlatabilir
evet 3 doz moderna dan sonra T.C ye geldim ve delta-omikron kaptım 1 haftalık süre içinde ayakta atlattım lakin Almanya da yapılan PCR testinden sonra 1 haftalık karantinaya girdim ,Türkiye de 2 doz biontech oldum ,şimdilik sıkıntı yok.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Aşının bir etkisi yok. Bazı kişileri etkiliyor sadece. Onun dışında aşı vurulup öleni de gördük, aşıdan sonra çok ağır şekilde coronayı geçireni de... Pfizer'de pek güvenilesi bir ilaç şirketi değil. Önceki yaptıklarını unutmadık.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
evet 3 doz moderna dan sonra T.C ye geldim ve delta-omikron kaptım 1 haftalık süre içinde ayakta atlattım lakin Almanya da yapılan PCR testinden sonra 1 haftalık karantinaya girdim ,Türkiye de 2 doz biontech oldum ,şimdilik sıkıntı yok.
1 yılın ardından kapanmış bir konuyu hortlatmaya gerek yoktu bence.

Son mesajlar