Soru amatör olarak basit bir vpn uygulaması yapmak hakkında bilgi

Bu konuyu okuyanlar

LordPainkiller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar amatör olarak bir uygulama yapmak istiyorum vpn uygulaması ve nereden başlayacağımı bilmiyorum örneğin sadece brezilyaya bağlanacak bir vpn bana yol gösterebilecek yorumlar yapabilirmisiniz. Şimdiden herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

LordPainkiller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç bilgisi olan yok sanırım internettede bulamadım

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Pek bilgim yok ama bunun için server filan satın almanız gerekir. Sonuçta müşterinizi kendi serverinize bağlayıp oradaymış gibi göstermelisiniz.

LordPainkiller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pek bilgim yok ama bunun için server filan satın almanız gerekir. Sonuçta müşterinizi kendi serverinize bağlayıp oradaymış gibi göstermelisiniz.
gerekirse alırım yeterki nerden başlayacağım hakkında birisi kopya versin

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Uygulamayı başkalarına da mı kullandırtacaksınız? Uygulama olarak nasıl kodlarsınız bilmiyorum. Ama dediğinizi yapmanız için önce Brezilya lokasyonlu bir VPS sunucusu almanız ardından SSH'a bağlanıp VPN uygulaması kurmanız gerekecektir. İnternette ingilizce olarak kaynaklar var onlardan yardım alın. Genelde OpenVPN tercih ediliyor.

LordPainkiller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uygulamayı başkalarına da mı kullandırtacaksınız? Uygulama olarak nasıl kodlarsınız bilmiyorum. Ama dediğinizi yapmanız için önce Brezilya lokasyonlu bir VPS sunucusu almanız ardından SSH'a bağlanıp VPN uygulaması kurmanız gerekecektir. İnternette ingilizce olarak kaynaklar var onlardan yardım alın. Genelde OpenVPN tercih ediliyor.
İngilizce olarak aratmayı denediniz mi? bir sürü kaynak buldum aslında.
brezilya vpn uygulaması yapıp playstore eklemek istiyorum.
ingilizce bilgim mevcut ama tüm terimleri bilmiyorum ingilizce kaynaklardan tamamen verim alamam.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
brezilya vpn uygulaması yapıp playstore eklemek istiyorum.
ingilizce bilgim mevcut ama tüm terimleri bilmiyorum ingilizce kaynaklardan tamamen verim alamam.
Açıkçası nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız işiniz zor. Önce bağlantı altyapısı oluşturup ardından bir Android uygulaması yazmalısınız. İngilizce bilmeden ya da araştırmadan bu bayağı zor olacaktır.

LordPainkiller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıkçası nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız işiniz zor. Önce bağlantı altyapısı oluşturup ardından bir Android uygulaması yazmalısınız. İngilizce bilmeden ya da araştırmadan bu bayağı zor olacaktır.
aslında bir yazılımcı konuya denk gelirse fikir sunabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

ingilizcede olsa bir kaynak atabilecek varmı

Son düzenleme:

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
aslında bir yazılımcı konuya denk gelirse fikir sunabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

ingilizcede olsa bir kaynak atabilecek varmı
VPS üzerine VPN kurmak için size daha önceki attığım bağlantıyı kullanabilirsiniz. Uygulama yazma için de siz yapamayacaksanız bilen birine parayla yaptırmanız gerekir ama bu da güvenilirliğinizi azaltır. Sonuçta o uygulamaya eklenecek olan bir kod bütün trafiği klonlayabilir. Bu yüzden kendiniz kodlamaya çalışın.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Öncelikle denildiği gibi server kurulur daha sonra bir api yazılır ve ardından mobile uygulama ile api arasında iletişim kurulur. Çalışma mantıgı budur. Size Api kısmını ve mobile kısmını ( ios / android ) toplamda 6000 TL fiyata yazabilirim Ama dediğim gibi serveriniz hazır oldugu taktirde aksi halde aldıgınız serverin kurulumu içinde ayrı ücret isterim onun fiyatınıda duruma göre ozaman veririm. Zaten linux üstüne kurarsınız yada kurdurursunuz serveri.
Çalışma şeklim : Ödemenin yarısını başta alırım işi bitirirm sonra gösterip diger yarısını alınca teslim ederim.
Güven konusu : Forumda daha önce benden hizmet almış var memnuniyeti sorabilirsiniz kendisine.
Yazılım bilgime gelince oda zaten forumda bakınarak fikir edinmiş olursunuz.
Fiyat neden 6000 ? : Zaten en düşük Jr. yazılımcı aylık maaşı 6-7K ve üstelik bunu yapması için benim gibi Sn. yazılımcı olması lazım onunda 1 aylık maaşı ortalama 12 bin falan. ( Unutmayın asgari ücret bile 4300 tL gibi birşey ve hiç bir yazılmcı asgari ücret almıyor alanda bu işleri yapamıyor )

Son düzenleme:
  • Komik
Reactions: bud