Samsung Galaxy Note 20 Ultra Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Samsung Galaxy Note 20 Ultra şu an da Samsung Shop ve Vatan Bilgisayar'da 11.499TL'ye satılıyor. Her ne kadar cihaz tasarım, kamera, ekran ve Spen dolayısıyla güzel bir cihaz da olsa Exynos 990'dan dolayı hem pil hem de genel performans olarak problemleri olan bir cihaz. Tabi bu cihazı uzun bir şekilde deneyimleme fırsatım olmadı ama hem forumdan hem de videolardan bunun böyle olduğunu duyuyoruz, okuyoruz. Şu an bu fiyatla sizce nasıl bir cihaz? Özellikle bu cihazı kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını çok merak ediyorum. Gerçekten ciddi problemler yaşıyorlar mı? Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Rust benzeri survive oyun ve türevlerini oynamaz isen ısınacağını sanmıyorum, note serisi öyle yada böyle efsane ve serinin son telefonu şahsen kullanmasam dahi sıfır bir adet alıp kenara koymak isterdim satmak için değil saklamak için ?

Tahminimce bir daha üretilmeyecek s serisinin ultra modeli artık yeni note

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Rust benzeri survive oyun ve türevlerini oynamaz isen ısınacağını sanmıyorum, note serisi öyle yada böyle efsane ve serinin son telefonu şahsen kullanmasam dahi sıfır bir adet alıp kenara koymak isterdim satmak için değil saklamak için ?

Tahminimce bir daha üretilmeyecek s serisinin ultra modeli artık yeni note
Yani dediğiniz gibi son Note modeli oldu, yerini S serisinin Ultra modelleri alacak. Cihaz gerçekten birçok anlamda güzel geliyor, tasarım, ekran, kamera olarak falan bayağı beğeniyorum ama her ne kadar çok oyun oynayan biri olmasam da kesinlikle oyun oynamam da demem. Ne bileyim PUBG falan bir ara oynuyordum. Yani işlemcisi problemli, bu bir gerçek ama ciddi problemli mi yani kullanımı çok mu etkiliyor? Kullanan birinden deneyimlerini öğrenmeyi çok isterim. Ciddi anlamda merak ediyorum. Bir telefon almayı düşünüyorum. Samsung alacağım, marka konusunda kararım belli. S21 FE modelini uzun bir süre bekledim ama neredeyse düz S21 ile aynı fiyata geldi, onu almak istemiyorum. Düz S21 modelinin ekranı çok küçük geliyor. S21 Ultra desek 17K'nın üzerinde fiyatı var. O da çok pahalı. Onun dışında gelecek ay gelecek S22 serisi zaten 20K'dan falan başlar, onlarla alakalı da düşünmüyorum. Geriye S20 FE, S21 Plus, Note 20, Note 20 Ultra kalıyor. Note 20 düşünmüyorum, direkt eliyorum. S20 FE modeli işlemcisi dolayısıyla güzel bir cihaz ama artık eskidi bence. S21 Plus modeli 13K'ya satılıyor, Note 20 Ultra'da 11.499TL'ye satılıyor. Exynos 2100, Exynos 990' a nazaran daha az problemli bir işlemci ama 13K'da fazla geliyor. Zaten arada bir 14K'da oluyor. Note 20 Ultra'da Note modeli olmasından dolayı beni çekiyor ama Exynos 990'dan da uzak durmak istiyorum. Yani merak ediyorum Note 20 Ultra kullanan insanların deneyimlerini.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Safi oyun amacın yokmuş bence al derim ?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Samsung Galaxy Note 20 Ultra şu an da Samsung Shop ve Vatan Bilgisayar'da 11.499TL'ye satılıyor. Her ne kadar cihaz tasarım, kamera, ekran ve Spen dolayısıyla güzel bir cihaz da olsa Exynos 990'dan dolayı hem pil hem de genel performans olarak problemleri olan bir cihaz. Tabi bu cihazı uzun bir şekilde deneyimleme fırsatım olmadı ama hem forumdan hem de videolardan bunun böyle olduğunu duyuyoruz, okuyoruz. Şu an bu fiyatla sizce nasıl bir cihaz? Özellikle bu cihazı kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını çok merak ediyorum. Gerçekten ciddi problemler yaşıyorlar mı? Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.
Note 20 ultra yı Yurtdışı Snapdragon 865 plus lı al.Hem fiyat olarak daha uyguna gelir,hemde uzun vadede kafan rahat olur.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Safi oyun amacın yokmuş bence al derim ?
Yani doğru direkt olarak o amaçla almıyorum ama arada da oynarım. Zaten şu an S7 Edge kullanıyorum, bununla da pek oyun oynamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani doğru direkt olarak o amaçla almıyorum ama arada da oynarım. Zaten şu an S7 Edge kullanıyorum, bununla da pek oyun oynamadım.
Benim merak ettiğim şey cihazın işlemcisi günlük kullanımda da problem çıkarıyor mu? Fotoğraf ve video çekerken olsun ya da sosyal medya kullanırken bir şeyler izlerken falan herhangi bir problem çıkarıyor mu? Ben daha çok bunları merak ediyorum. Cihazın kameraları da oldukça güçlü, onlarla mesela çekimler yaparken işlemci problem çıkarıyor mu?

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Note 20 ultra yı Yurtdışı Snapdragon 865 plus lı al.Hem fiyat olarak daha uyguna gelir,hemde uzun vadede kafan rahat olur.
Snapdragonlu modelini ben de almak isterim ama yurtdışında aldığımda garantisiz olacak. Yani ben garantisiz cihaz da kullanmak istemiyorum.

Bence alın ?

Şahsen imkanım olsa bende almak isterdim
Üstte yazdıklarımı da gördünüz mü? Tam yazarken cevap yazdınız da

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Snapdragonlu modelini ben de almak isterim ama yurtdışında aldığımda garantisiz olacak. Yani ben garantisiz cihaz da kullanmak istemiyorum.

Üstte yazdıklarımı da gördünüz mü? Tam yazarken cevap yazdınız da
Hocam bizim ülkemizde garanti diye bir şey yok.Sen Note 20 ultra yı Samsung garantili aldın diyelim.Kutudan cihaz hafif hasarlı çıktı.Servise götürdüğün zaman kullanıcı hatası oluyor.Günümüzde en çok övülen Apple servisinde bile mağdur olan insanlar olabiliyor.Yurtdışı 865 plus lı Note 20 ultra al,pasaport kaydını yaptır,uzun yıllar kafan rahat kullan.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Hocam bizim ülkemizde garanti diye bir şey yok.Sen Note 20 ultra yı Samsung garantili aldın diyelim.Kutudan cihaz hafif hasarlı çıktı.Servise götürdüğün zaman kullanıcı hatası oluyor.Günümüzde en çok övülen Apple servisinde bile mağdur olan insanlar olabiliyor.Yurtdışı 865 plus lı Note 20 ultra al,pasaport kaydını yaptır,uzun yıllar kafan rahat kullan.
Yani ben de duyuyorum servislerle alakalı problemler yaşayan insanları ama en azından cihazın bir problemi olduğunda muhattap var, böyle olunca bir muhattap da olmayacak. Birde nereden alabilirim? Bu konuda bilginiz var mı?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Yani ben de duyuyorum servislerle alakalı problemler yaşayan insanları ama en azından cihazın bir problemi olduğunda muhattap var, böyle olunca bir muhattap da olmayacak. Birde nereden alabilirim? Bu konuda bilginiz var mı?
Teknomehmet olabilir,Sahibinden ilanlarda Snapdragonlu diye yazar ordan olabilir.Telefoncuları dolaşıp,orda denk gelirse alabilirsin.Garanti olayına takılma derim.Teknik servis desteği iyi olan bir telefoncudan al,pasaport kaydını yaptır kullan.Exynos 990 a para verip paranla rezil olma.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Teknomehmet olabilir,Sahibinden ilanlarda Snapdragonlu diye yazar ordan olabilir.Telefoncuları dolaşıp,orda denk gelirse alabilirsin.Garanti olayına takılma derim.Teknik servis desteği iyi olan bir telefoncudan al,pasaport kaydını yaptır kullan.Exynos 990 a para verip paranla rezil olma.
Yani aslında karar da veremedim, bir yandan cihazın ekranı kavisli. S7 Edge kavisli bir model, Note 20 Ultra'da bu kadar kavis yok ama kavisli ekran bazen sıkıntı olabiliyor. Ekran koruyucu problemi yaşadım. Hiçbir ekran koruyucu kalmadı ekranda, bir süre sonra hep attı. Bunda da var mı acaba? Ben videolardan kullanıcı deneyimi dinlemek de istemiyorum. Böyle gerçekten gidip parasını vermiş ve almış insanların yorumlarını merak ediyorum ama kimse daha bir şey yazmadı. Size tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Son mesajlar