Soru Dünyanın hali ve mehdi, ahiret konusu

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Arkadaşlar öncelikle bu konuyu nereye açmam gerektiğini bilmediğim için açtım.

Konuya gireyim, şimdi dünyanın hali belli afetler felaketler salgınlar, zulümler katliamlar vs dünyada hala adı konmamış bir kaos var, ve bu günden güne artıyor artmaya devam edecek.

Ülkemizde dahil olmak üzere dünyada bazı kimseler adalet olsun herkes refahta olsun huzur olsun ahlak olsun istemiyor, bunun üzerine tüm dinlerin ortak ayetleri mehdi konusu kıyamete yakın gelecek ve adalet bir nebze olsada sağlanacak bunu biz görürmüyüz görmez miyiz bilemem, ama durum şu teknoloji 1400 sene öncesi gibi değil, hatta 20. Yüz yıl bile değil, şuanda istenirse herkes öldürülebilir 1000-2000 koruma hikaye yeter ki öldürülmek istensin.

Şimdi Mesih-Mehdi tamamen sistemden uzak hatta sistemi bozmak adalet sağlamak için gelecek biri, böyle bir insanı barındırmazlar bu dünyada, adalet yazıları yazanlar çok konuşanların bile suikaste uğradığı dünyada Mehdi nasıl korunacak binlerce teknolojik silah herşey mevcut, Allah koruyacak deriz şimdi dimi ama nasıl koruyacak?

Birisi üstüne bıçakla yürüse çarpılması lazım bunun olması demek iyi ama bir bakıma rezillik neden diyecek olursanız, sormazlar mı insanlar Rabbine bunca kadın çocuk adam hayvan katledildi hiçbiri alenen çarpılmadıda Mehdiye gelen çarpılıyor.

Zaten Allahın kötülüğe izin vermesi herkes kendine bedavadan inanmasın, kendi içinden gelen istekle inanmasını istemesi.

Mehdiyi iki yolla korur fark edilmemek için, ya insanların beyniyle oynayıp insanların mehdiye saldıramaması yada çarpması mantıken bu ikisi oluyor bunda bile ama insanlar Allahın var olduğunu bilecek gene şu soru geliyor bunca yıl katledilen tecavüze uğrayan insan varken neredeydin?

İnsanların Rabbine bakış açısı bile değişebilir herşey olabilir.

Bu soruyu son zamanlarda düşünmeye başladım, konu taşınacaksa bile forumda neler oluyor bölümünde gözüksün ki herkes görebilsin yorumunu yazsın.

Not: kati suretle Allahı eleştirmiyorum olası şeyleri düşünüp yazdım Allahın işine karışılmaz ama bide yaşanacaklar var

Not2: konum kimsenin aklını karıştırıp dinin anlamsızmış gibi bir algı yaratmak değil, tam tersi sabit fikirle değil iyi okunursa herkesin duyarlı iyi aklını kullanan empati yapan bireyler olmasını düşündürmek, zira sağlayabilmek benim başaracağım birşey değil sadece düşündürebilirim.

Keşke herkes iyi ahlaklı olsa kimse kimseye kötü düşünmese yardım olsa adalet olsa, dini bilinçli yaşasa ama olmuyor işte ?

Açtığım bu konuyu youtube taki hoop dedik kanalının sahibi kardeşimden bilgi edinerek açtım diyebilirim en büyük sebebi adaletsizlik ve zulüm

Son düzenleme:

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Kuranda mehdilik ile ilgili herhangi bir ayet bulunmamaktadır. Ancak eğer var ise mehdiyi tek bir kişi olarak da düşünmemek lazım. Bu tamamen insanlığın atıyorum belki de çok büyük bir felaket sonrasında yaşanan acılar sebebi ile sonunda hidayete ermesi ve doğru yolu bulması olarak da meydana gelebilir.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Kuranda mehdilik ile ilgili herhangi bir ayet bulunmamaktadır. Ancak eğer var ise mehdiyi tek bir kişi olarak da düşünmemek lazım. Bu tamamen insanlığın atıyorum belki de çok büyük bir felaket sonrasında yaşanan acılar sebebi ile sonunda hidayete ermesi ve doğru yolu bulması olarak da meydana gelebilir.
Sonuç olarak bazı kimseler dünyayı yöneten dünyada huzur ahlak eşitlik refah olsun istemiyor, sistemi eleştiren sistemle ilgili iğneleyici yani insanları bilinçlendirenler tehdit ediliyor ve öldürülüyor, en basitinden Enes karanın haberini yapan kişinin ölümle tehdit edilmesi gibi dünyada adaletsizlik zulüm kaos hüküm sürsün isteniyor herkes fakir kalsın atıyorum dünyada 5.000.000 kişilik bir ekip zengin olsun isteniyor bunlar sıkıntılı konular, bunun üzerine konuştum Mehdi Mesih bir kişi mi 100 kişi mi bilmem ama onu yada onları barındırmayacaklar barındırmamak için ellerinden geleni sonuna kadar yapacaklar, şeytandan daha şeytanlaşmış insanlar dünyaya şuan hükmediyor tüm güç onlarda, Mesih Mehdi her kim yada kimlerse işi/işleri çok zor.

Şuan bile dünya kaosun içinde ama insanlar uyuyor sayısız kişi durumun farkında değil bile, deccal dediğimiz kişi şuan belki dünyada belki daha yok piyasaya çıkınca çok insanında onun safında olabilme ihtimali var.

Bir haber okudum hiv virüsünün tedavisi için bir ekip delegeler uçakla bir yere seyehat ediyor ama uçak düşüyor, bu ne demek hastalığın bulunması istenmiyor.

Daha birçok olay var insanlığın bilmediği, youtube ta hoop dedik kanalı var takip et onu.

Kabe etrafında araplar soyunup dans ediyor pislik yapıyorlar, sürekli TV lerde çarpık ilişki sapkınlık aşılanıyor, insanlar yoldan çıkmaya başladı.

Kutsal kitaplara göre iyilik kazanacak ama son kötü bitecek kıyamet kopacak

Neden Allah adaleti bizzat kendi sağlamadı neden Mesih/Mehdi gelecek ve geldiğine etki olacak başarabilecek mi, başarırsa madem başardı o ana kadar neden sayısız insan zulm gördü öldürüldü tecavüze uğradı acı çekti, madem eninde sonunda Allah Mesih/Mehdi vesilesiyle alanen adaleti sağlayacak insanlar Allahın varlığına emin olacak o zaman neden o ana kadar adaleti sağlayıp kötüyü kötülüğü helak edip hakkı yenenleri savunmadı, madem o ana kadar adaleti sağlarsa herkes kendisini bilecekti o yüzden kendisinin sadece içten gelen inançla inanmasını istiyordu, o andan sonra neden açık açık bilinmek hepsini Allah biliyor işine karışılmaz.

Son 3 senedir çok düşündüm işin içinden çıkamadım son zamanlarda iyice düşünmeye başladım.

Bunlarıda beni düşünmeye iten dünyada tavan yapan zulm adaletsizlik sapkınlık kötülük katliam vs vs

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514

Konuya gireyim, şimdi dünyanın hali belli afetler felaketler salgınlar, zulümler katliamlar vs dünyada hala adı konmamış bir kaos var, ve bu günden güne artıyor artmaya devam edecek.

Ülkemizde dahil olmak üzere dünyada bazı kimseler adalet olsun herkes refahta olsun huzur olsun ahlak olsun istemiyor, bunun üzerine tüm dinlerin ortak ayetleri mehdi konusu kıyamete yakın gelecek ve adalet bir nebze olsada sağlanacak bunu biz görürmüyüz görmez miyiz bilemem, ama durum şu teknoloji 1400 sene öncesi gibi değil, hatta 20. Yüz yıl bile değil, şuanda istenirse herkes öldürülebilir 1000-2000 koruma hikaye yeter ki öldürülmek istensin.

Şimdi Mesih-Mehdi tamamen sistemden uzak hatta sistemi bozmak adalet sağlamak için gelecek biri, böyle bir insanı barındırmazlar bu dünyada, adalet yazıları yazanlar çok konuşanların bile suikaste uğradığı dünyada Mehdi nasıl korunacak binlerce teknolojik silah herşey mevcut, Allah koruyacak deriz şimdi dimi ama nasıl koruyacak?

Birisi üstüne bıçakla yürüse çarpılması lazım bunun olması demek iyi ama bir bakıma rezillik neden diyecek olursanız, sormazlar mı insanlar Rabbine bunca kadın çocuk adam hayvan katledildi hiçbiri alenen çarpılmadıda Mehdiye gelen çarpılıyor.

Zaten Allahın kötülüğe izin vermesi herkes kendine bedavadan inanmasın, kendi içinden gelen istekle inanmasını istemesi.

Mehdiyi iki yolla korur fark edilmemek için, ya insanların beyniyle oynayıp insanların mehdiye saldıramaması yada çarpması mantıken bu ikisi oluyor bunda bile ama insanlar Allahın var olduğunu bilecek gene şu soru geliyor bunca yıl katledilen tecavüze uğrayan insan varken neredeydin?

Bu soruyu son zamanlarda düşünmeye başladım, konu taşınacaksa bile forumda neler oluyor bölümünde gözüksün ki herkes görebilsin yorumunu yazsın.

Not: kati suretle Allahı eleştirmiyorum olası şeyleri düşünüp yazdım Allahın işine karışılmaz ama bide yaşanacaklar var
Şahsen ben allahın varolduğuna yada en azından dinlerdeki gibi bir yapı olduğuna inanmıyorum, olmamalı.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Şahsen ben allahın varolduğuna yada en azından dinlerdeki gibi bir yapı olduğuna inanmıyorum, olmamalı.
Kendi görüşün saygı duyarım, benim görüşüm inanan bir Müslüman olarak, hiçbir semavi din insanın ahlaklı olmasını sağlamadı ahlak insanın içinde dinler hiçkimseyi terbiye etmedi edemez ilk çıktığından bu yana ve kıyamete kadar öyle olacak.

1500 sene öncesinde insanlar arasında sadece kötüler sapkınlar vardı dinler geldi bunları bitiremediği gibi ayrımcılıkta çıkardı, sen şu dindensin sen şu mesheptensin incilde kuranda tevratta yazanı okudun mu uydun mu, incildeki doğru tevrattaki yalan vs vs bu tür ayrışmalarla insanlık birbirini kırdı, kısaca terbiye etmediği gibi üzerine bunları ekledi.

Rabbimiz bunların yaşanacağını biliyordu ama neden bunlar yaşandı yaşanıyor yaşanmaya devam edecek?

Ülkeleri gez ahlaklı iyi kimselere sor inananlardan biri bile Kuran Tevrat İncil okudum ahlak sahibi oldum evveliyatım sapkınlık demez çünkü baştan beri iyi ahlaklıydı, Japonların semavi inancı yok iyisi iyi kötüsü kötü, orada din yok nasıl nereden alıyor ahlakını iyiliğini?

Yemin ederim özellikle son 1 senedir dünyada yaşanan kötülük zulmün üzerine düşünmeye başladım ve dünyanın berbat bir yer olduğunu anladım.

Şeytani biri dini görüp iyi oluyorsa bu gönülden iyi olduğu için değil korkudan iyi olduğu için.

Sana gelip 100₺ istesem hayır desen sonra silah çıkarıp ver 100₺ desem verince kendi isteğinle mi vermiş olacaksın? Hatta parayı aldıktan sonra hala silahı doğrultup hakkınıda helal et desem istekle mi helal etmiş olacaksın? Korkudan yapacaksın, dinden ötürü iyi oldum diyenlerin hesabı bu işte.

Çok karışık konular, iyilik ahlak semavi dinlerle olmadı hiçbir zaman.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İyilik ve kötülük her zaman savaş halindedir.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Profesör: Size bir şey kanıtlayacağım, eğer Tanrı varsa kötüdür!

Tanrı yaratılmış her şeyi yaratan mıdır ?

Eğer Tanrı her şeyi yaratmışsa, kötülüğü de o yaratmıştır.

Bu da demek oluyor ki Tanrı kötüdür.

Albert Einstein: Pardon Profesör ! Soğuk gerçekte var mıdır?

Profesör : Ne tür bir soru bu ? Tabii ki vardır. Sen hiç soğukta bulundun mu?

Albert Einstein : Aslında efendim ,soğuk diye bir şey yoktur.

Fizik kanunlarına göre , gerçekte soğuğu bize düşündüren şey … ısının yokluğudur.

Profesör gerçekte karanlık var mıdır ?

Profesör : Tabii ki vardır .

Albert Einstein : Yanılıyorsunuz efendim. Karanlıkta gerçekte var olmayan bir kavramdır.

Karanlık aslında ışığın yokluğudur. Işık üzerinde çalışabileceğimiz bir konu ama karanlık değil . Kötülük yoktur. Tıpkı soğuk ve karanlık gibi. Tanrı kötülüğü yaratmadı.

Kötülük sadece bir insanın kalbinde Tanrı sevgisi olmadan gerçekleştirdiği şeylerden ibarettir.

Albert Einstein 1879-1955

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

Not2: konum kimsenin aklını karıştırıp dinin anlamsızmış gibi bir algı yaratmak değil, tam tersi sabit fikirle değil iyi okunursa herkesin duyarlı iyi aklını kullanan empati yapan bireyler olmasını düşündürmek, zira sağlayabilmek benim başaracağım birşey değil sadece düşündürebilirim.

Keşke herkes iyi ahlaklı olsa kimse kimseye kötü düşünmese yardım olsa adalet olsa, dini bilinçli yaşasa ama olmuyor işte ?

Açtığım bu konuyu youtube taki hoop dedik kanalının sahibi kardeşimden bilgi edinerek açtım diyebilirim en büyük sebebi adaletsizlik ve zulüm
Bu zamandan mehdi çıkması ve mehdiyim diyenlerin zamanlaması çok saçma.
Kıyametin ilk alameti Duman/Duhan değil mi?

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
İyilik ve kötülük her zaman savaş halindedir.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Profesör: Size bir şey kanıtlayacağım, eğer Tanrı varsa kötüdür!

Tanrı yaratılmış her şeyi yaratan mıdır ?

Eğer Tanrı her şeyi yaratmışsa, kötülüğü de o yaratmıştır.

Bu da demek oluyor ki Tanrı kötüdür.

Albert Einstein: Pardon Profesör ! Soğuk gerçekte var mıdır?

Profesör : Ne tür bir soru bu ? Tabii ki vardır. Sen hiç soğukta bulundun mu?

Albert Einstein : Aslında efendim ,soğuk diye bir şey yoktur.

Fizik kanunlarına göre , gerçekte soğuğu bize düşündüren şey … ısının yokluğudur.

Profesör gerçekte karanlık var mıdır ?

Profesör : Tabii ki vardır .

Albert Einstein : Yanılıyorsunuz efendim. Karanlıkta gerçekte var olmayan bir kavramdır.

Karanlık aslında ışığın yokluğudur. Işık üzerinde çalışabileceğimiz bir konu ama karanlık değil . Kötülük yoktur. Tıpkı soğuk ve karanlık gibi. Tanrı kötülüğü yaratmadı.

Kötülük sadece bir insanın kalbinde Tanrı sevgisi olmadan gerçekleştirdiği şeylerden ibarettir.

Albert Einstein 1879-1955
Çok iyi bir yazı, ben şöyle düşünüyorum dünya aslında bir cennet ama insanlar onu cehenneme çeviriyor, aslında iyilik yardım adalet yumuşak huy olsa, kötülük yalan riya hak yeme olmasa tüm insanlık hem dünyada cenneti yaşar ölüncede direk cennete gider.

Ama işte ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu zamandan mehdi çıkması ve mehdiyim diyenlerin zamanlaması çok saçma.
Kıyametin ilk alameti Duman/Duhan değil mi?
İlk mi tam bilmiyorum ama en önemli alametlerinden biri duman gerçekleşince bilin ki çok yakınlaşmış demektir, güneş tersten doğduğunda ise tövbe kapıları kapanacak yaptığın her kötülük yazılacak ve tövbesi yok, dabbe çıkacak, ve dabbe filmlerdeki gibi birşey değil

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Peygamberler allahın sözlerinin dışında söz söyleme özgürlüğüne sahip mıdır?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Çok iyi bir yazı, ben şöyle düşünüyorum dünya aslında bir cennet ama insanlar onu cehenneme çeviriyor, aslında iyilik yardım adalet yumuşak huy olsa, kötülük yalan riya hak yeme olmasa tüm insanlık hem dünyada cenneti yaşar ölüncede direk cennete gider.

Ama işte ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk mi tam bilmiyorum ama en önemli alametlerinden biri duman gerçekleşince bilin ki çok yakınlaşmış demektir, güneş tersten doğduğunda ise tövbe kapıları kapanacak yaptığın her kötülük yazılacak ve tövbesi yok, dabbe çıkacak, ve dabbe filmlerdeki gibi birşey değil
Dabbe filmlerden cin gibi gösterilirken,normalde hayvanımsı bir yaratıktır.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Dabbe filmlerden cin gibi gösterilirken,normalde hayvanımsı bir yaratıktır.
Amacı filmdeki gibi onu bunu çarpıp boğazlamak değil, İyi insanlarlarla kötüleri kafirleri ayırmak, elindeki bir şey ile değdirdiği insan kötü ise yüzü simsiyah olur iyi ise yüzü çizgi filmlerdeki gibi ışıl olur nurlanırya onun gibi.

Aslında dabbe filmi günah olan bir film

Neyse konu fazla dine girdi konunun asıl amacı insanlığın geldiği hal ve pislikleşmesi sapması şeytanlaşması

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104

İnternete erişimin arttığı bu çağda insanların kendini koruması da zorlaşıyor toplum baskısıyla her tarafını açmaya çalışan insanlar zinanın normalleşmesi alkolün normalleşmesi faizin helal sayılması insanların birbirine karşı saygısının azalması
İnanan insanlar(birçok dinde Mehdi'nin geleceğine inanılıyor) Mehdi'nin geldiğini anlarsa saldırmaya korkacagini düşünüyorum
Hocam konuşanların bile suikaste uğradığı dünyada Mehdi nasıl korunacak demişsiniz bundan şu anlam çıkar konuşanlar = insan insanların bile suikaste uğradığı dünyada Mehdi nasıl korunacak bile şu anlamı katmış insanların yapamadığını Mehdi nasıl yapsın
zaten Mehdi bu düzeni sağlamak normal insanların yapamadığını yapmak için geliyor
1000-2000 korumalı kişileri koruyanlar insan Mehdiyi meleklerin korumayacagini nereden biliyoruz
İnsanların hayır diyemeyeceği biri olur
İnsanlar kavrayamadan saldırıya geçemeden dünyaya adalet getirir
Olacakları bizim bilebilmemiz zor ihtimaller bir sürü belki de bizim anlayamayacagimiz olaylar olur şuan konustuklarimiz tahmin

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
İnternete erişimin arttığı bu çağda insanların kendini koruması da zorlaşıyor toplum baskısıyla her tarafını açmaya çalışan insanlar zinanın normalleşmesi alkolün normalleşmesi faizin helal sayılması insanların birbirine karşı saygısının azalması
İnanan insanlar(birçok dinde Mehdi'nin geleceğine inanılıyor) Mehdi'nin geldiğini anlarsa saldırmaya korkacagini düşünüyorum
Hocam konuşanların bile suikaste uğradığı dünyada Mehdi nasıl korunacak demişsiniz bundan şu anlam çıkar konuşanlar = insan insanların bile suikaste uğradığı dünyada Mehdi nasıl korunacak bile şu anlamı katmış insanların yapamadığını Mehdi nasıl yapsın
zaten Mehdi bu düzeni sağlamak normal insanların yapamadığını yapmak için geliyor
1000-2000 korumalı kişileri koruyanlar insan Mehdiyi meleklerin korumayacagini nereden biliyoruz
İnsanların hayır diyemeyeceği biri olur
İnsanlar kavrayamadan saldırıya geçemeden dünyaya adalet getirir
Olacakları bizim bilebilmemiz zor ihtimaller bir sürü belki de bizim anlayamayacagimiz olaylar olur şuan konustuklarimiz tahmin
Kesinlikle tahmin yürütüyoruz, ama geç bile kaldığını düşünüyorum millet birini iyice helak ettikten sonra gelirse anlamı kalmayacak gelmesinin, şahsi düşüncem