Yeni ekonomi bakanımızı tanıyalım

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
17-25 Aralık süreci 2013 yılındaydı 15 Temmuz iyice 2016 da oldu. O dediğin kişi 15 Temmuz sonrasına kadar FETO okullarında durduysa sempatizan sayılıyor zaten... Daha sonra devlet okulunca çalışması yasaklanabilir ancak. Özel okulda çalışması okulun insiyatifindedir. ( Çoğu okul bulaşmak istemez ama FETO ile adı anılmış öğretmene. o ayrı)
Özel öğretmenlik yapmaya devam ediyormuş bak öğretmenliğini kimsenin elinden almıyorlar.

Arkadaşım ülkede seçim olmuyor mu ? SEçim olmadan önce her şeyin kanunu kuralı belli. Hangi parti 301 vekil çıkarısa istediği yasayı kanunu çıkarabilir. 360 vekil çıkarırsan Anayasayı referanduma götürebilirsin 400 çıkarırsan Hİç referanduma bile götürmeden anayasa değiştirebilirsin.

Bunların hepsi belli 1960 anayasında da belliydi 1980 de de son geçtiğimiz 2018 referandumundada. Bunları bile bile seçime giriyon. BANANE yani CHP çoğunluğu sağlayamıyorsa. Veya AKP 301 vekilin üstünde alıyorsa ben ne yapam sistem bu şekilde.

Yaa şöyle Sözcü Cumhuriyet gibi gazeteleri takip edersen herkese terorist dedi sanarsın işte :( Olay nedir ne değildir bakmıyon hiç :(

Boğaziçin üniversitesi önünde CHKP-C marşı okuyanlar vardı polis ile çatışanlar vardı onlara söylenen bir laf bu. Daha sonrasında REktörün arabasına çıkıp sağı solu taşlayanlar vardı. Hatta Kadıköyde polis araçlarına zarar verenler vardı sen bulara öğrenci diyebilecen mi gerçekten ? Yoksa Boğaziçinde 18 bin öğrenci varmış hepsine kim terorist diyebilir onların.

Şunlar öğrenci mi sence ?

Katil polis diye slogan antanlar DHKP-C marşı söyleyenler öğrenci mi sence ?

Erdoğan'ın terorist dediği bak bu videoda ki gibiler. Devletin malına kamu malına zarar verenler.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Nedim Şener'in sosyal medya hesabında bu foto ile ilgili bir paylaşım dizisi gördüm !

Bu Pensinvanya'ya CHP heyeti ile birlikte gitmişler ? Çok güzel sorular sormuş Nedim Şener. Devamında AKP FETO ile mücadele ederken FETO'nun ayağına giden CHP'lileri görmezler diye çok güzel bir açıkalama olmuş.

FFmEbYbWQAAtmi8

1-Maliye Bakanı’nın FETÖ elebaşı ile fotoğrafı şimdi görenler; AKP, FETÖ ile mücadele ederken, FETÖ’cülerin ayağına ABD’ye giden,gazetesi, bankasının önüne yatan, ihanet eden FETÖ’cü Khk’lı, FETÖ’cü askeri öğrencileri savunan “müstakbel”Cumhurşkanını görmüyorlar

2-Şu FETÖ’cülere kızıyorum bazen; arşivi hep eksik açıyorlar:))) Birileri FETÖ’den neden bahsedemez, çünkü ağızlarını açarlarsa FETÖ, Fotoğrafın eksik karesini ortaya koyuverir de ondan

3-FETÖ ve PKK ile mücadele herkesin ortak amacı olmalı. Fetö üzerinden herkesin birbirini vuracağı o kadar çok malzeme var ki! Siz kavga ederken içeride ve dışarıda FETÖ’cüler gülüyor. FETÖ’nün siyasi ayağı yoktur kullandığı siyasetçi vardır…

4-FETÖ’nün siyasi ayağı konusunda ısrar edenlere; siyasi ayak kendini sakladığına göre hepimizi bilgilendirecek tek kaynak FETÖ’cülerdir. FETÖ’cüler en nefret ettiklerinden başlayarak hangi parti ve kim “siyasi ayak” açıklasınlar. Verecekleri isimler üzerinden kavga edersiniz…
İç işleri bakanı böyle örgütleri yakalamakla yükümlü zaten fakat milli güvenlikle uğraşacaklarına bambaşka sorunlarla ifsalanıyorlar.
15 Temmuz'dan sonrası durması o güne kadar çalıştığı için görevinden alınmış.
19 yıldır Akparti'nin halkı artık nasıl manipüle ettiğini açıklamaya gerek var mı?Seçim yıllarına saklanan politikalar, projeler. Eğitim ve adalet sistemindeki gelişim bizde o kadar geriledeki halk artık Akparti'yi hala en iyi parti olarak görüyor. Ta ki ekonomik sıkıntı yerin dibine girene kadar.
TBMM'den tut Ukome'ye kadar bir çok yerde ilişkisi var bu partinin. Bir kere olsun yapılan toplantılarda gündeme getirelen bazı sorunları ısrarla red alması da tarafsızlığını açıklıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
19 yıldır Akparti'nin halkı artık nasıl manipüle ettiğini açıklamaya gerek var mı?Seçim yıllarına saklanan politikalar, projeler.
Manipüle etmenin sözcük anlamını bilmediğini düşünüyorum. Son 20 yılda neredeyse 14-15 seçim oldu. Hepsini AKP kazanıp rakipleri yerinde sayıyorsa sorun nerde acaba diye bir düşünmek lazım.

2001 öncesi AKP'den önceki partinin oy oranları yüzde 14 lerde. AKP yüzde 38 ile iktidar oluyor. Sonra 42 alıyor 48 alıyor 52 alıyor. Sürekli arttıra arttıra gidiyor. Hatta Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 53 alıyor. Ama sen bunu manipüle etme diye yorumluyon :) Yanında muhalefet 20 yıldır yüzde 20 alıyorsa SORUNU BAŞKA YERDE ARAMAK LAZIM BENCE BİRAZDA...

TBMM'den tut Ukome'ye kadar bir çok yerde ilişkisi var bu partinin

TBMM'de ilişkisimi var :D Seçime giriyor ondan olmasın Yüzde 45-50 oy alıyor vekil sokmuştur belki meclise ondan olabilir ?

Ukome muhabbetide orada her jurumdan temsilci var.

a) Büyükşehir belediyesinden temsilci var
b) Milli Savunma Bakanlığı temsilcisinin,
c) Jandarma Genel Komutanlığı temsilcisinin,
ç) Emniyet Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
d) Sınırları içerisinde deniz bulunan büyükşehirlerde, Sahil Güvenlik Komutanlığı temsilcisinin,
e) Sınırları içerisinde deniz ve içsu bulunan büyükşehirlerde Liman Başkanlığını, birden fazla Liman Başkanlığı bulunan büyükşehirlerde ise bu başkanlıkları temsilen görevlendirilecek temsilcinin,
f) Karayolları Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
g) Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
ğ) Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
h) Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
ı) Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
i) Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun görevlendireceği ilgili odanın temsilcisinin,
j) Kendi belediyelerini ilgilendiren ve belediyelerinin yetki alanı içerisinde oluşan ve o belediyenin sınırları içerisinde başlayıp biten ulaşım konularında ilçe belediye başkanları veya görevlendirecekleri bir üyenin, katılımından oluşur.

Toplam 14 Üye var. Ve çoğunluk sağlayayıp karar alamıyorsa İBB ben ne yapam yani !
Ayrıca daha 1-2 ay önce 1000 Taksi onlaylandı diye biliyorum ben.

Not: Bu arada ben Taksi teröründen çok her şeyin serbest bırakılıp tekrar UBER gelmesini savunuyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Toplam 14 Üye var. Ve çoğunluk sağlayayıp karar alamıyorsa İBB ben ne yapam yani !
Bahsedilen kurumların neredeyse hepsi hükümet güdümünde kurumlar ki pek çoğunun bağımsız olması gerekirken.

İnsan biraz utanır ya biz bu krumlara kadro atarken liyakata değil hükümete yakınlığa bakıyoruz diye...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Manipüle etmenin sözcük anlamını bilmediğini düşünüyorum. Son 20 yılda neredeyse 14-15 seçim oldu. Hepsini AKP kazanıp rakipleri yerinde sayıyorsa sorun nerde acaba diye bir düşünmek lazım.

2001 öncesi AKP'den önceki partinin oy oranları yüzde 14 lerde. AKP yüzde 38 ile iktidar oluyor. Sonra 42 alıyor 48 alıyor 52 alıyor. Sürekli arttıra arttıra gidiyor. Hatta Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 53 alıyor. Ama sen bunu manipüle etme diye yorumluyon :) Yanında muhalefet 20 yıldır yüzde 20 alıyorsa SORUNU BAŞKA YERDE ARAMAK LAZIM BENCE BİRAZDA...

TBMM'de ilişkisimi var :D Seçime giriyor ondan olmasın Yüzde 45-50 oy alıyor vekil sokmuştur belki meclise ondan olabilir ?

Ukome muhabbetide orada her jurumdan temsilci var.

a) Büyükşehir belediyesinden temsilci var
b) Milli Savunma Bakanlığı temsilcisinin,
c) Jandarma Genel Komutanlığı temsilcisinin,
ç) Emniyet Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
d) Sınırları içerisinde deniz bulunan büyükşehirlerde, Sahil Güvenlik Komutanlığı temsilcisinin,
e) Sınırları içerisinde deniz ve içsu bulunan büyükşehirlerde Liman Başkanlığını, birden fazla Liman Başkanlığı bulunan büyükşehirlerde ise bu başkanlıkları temsilen görevlendirilecek temsilcinin,
f) Karayolları Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
g) Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
ğ) Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
h) Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
ı) Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü temsilcisinin,
i) Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun görevlendireceği ilgili odanın temsilcisinin,
j) Kendi belediyelerini ilgilendiren ve belediyelerinin yetki alanı içerisinde oluşan ve o belediyenin sınırları içerisinde başlayıp biten ulaşım konularında ilçe belediye başkanları veya görevlendirecekleri bir üyenin, katılımından oluşur.

Ayrıca daha 1-2 ay önce 1000 Taksi onlaylandı diye biliyorum ben.

Not: Bu arada ben Taksi teröründen çok her şeyin serbest bırakılıp tekrar UBER gelmesini savunuyorum.
Manipüle sözcüğünün anlamını bir kez daha bak istersen. Halkı kendi yalandan vaadleri ile kandırmaya devam ediyor. Siyasiler, gazeticiler ve bakanlıklar dışında resmi olarak kim eleştirebiliyor?
Geçenlerde Fox haber muhabiri Ömer Çelik'e röportaj yapacaktı red aldı. Neden?Sorun ne?
Halk özgürce CB'lığının sistemini protesto edemiyor.
Eski 2002 Akparti iktidarı kalmadı.
Ukome'nin son toplantısını izlediysen orada alınan karar taksilerin mülkiyet konusu oldu. 1000 taksi alınsa ne olacak? Kim denetliyor? Hiçkimse. O taksiler korsanlığın ve dolandırıcılığın önünü kesmeyecek.

Tamam işte kendin de itiraf ettin. Kendi taraflı vekillerini yerleştirdi. Bu koltuktakiler RTE neyi uygun görürse onu yapıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Manipüle sözcüğünün anlamını bir kez daha bak istersen. Halkı kendi yalandan vaadleri ile kandırmaya devam ediyor.

1638798418626.png

20 yıl olmuş hocam ! Yalan ile dolan ile manipülasyon ile olacak şey mi 20 yıl ? Ekonomik sıkıntı olmasa bir 20 yıl daha götürür AKP siyaseten.

Siyasiler, gazeticiler ve bakanlıklar dışında resmi olarak kim eleştirebiliyor?

Ne demek kim eleştirebiliyor ? Onlarca muhalif parti var kanal var isim var. Sen varsın işte eleştirebiliyon ? Kemal Kılıçdaroğlu gibi kaliteli bir muhalefet var :p Çok güzel eleştiriyor her gün...

Geçenlerde Fox haber muhabiri Ömer Çelik'e röportaj yapacaktı red aldı. Neden?Sorun ne?
O kon hakkında Ömer Çeliğin Açıklaması:
Bu şahsi bir problemdir. Bu kurumların kuralları var. Buradaki kurallara uyulmasını da isteriz. Bazı siyasetçilerin dediği gibi basın özgürlüğüne engel bir şey de yok. Bunu getirip daha sonra ana haber bülteninde bir şahıs, kurumsal yapılarına yönelik bir tavır gibi sunuyor. AK Parti'ye karşı yeminli bir muhalefet üretebilirler. Bununla da bir sorunumuz yok. Ama kamuoyuna doğru bilgi vereceksiniz.

Halk özgürce CB'lığının sistemini protesto edemiyor.

Nasıl edemiyor daha 2 gün önce CHP Mersinde Miting Yapıp yönetim istifa diye bağırmadı mı daha ne yapmak istiyon ! Protestodan anladığın nedir sağı solu yakıp yıkmak ise gezi olayları zamanı gibi bir ortam yaratmak ise tabii ki yaptırmazlar onları...

RTE neyi uygun görürse onu yapıyor.

Hocam siz siyasetin mantığını çözememişiniz daha :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
20 yıl olmuş hocam ! Yalan ile dolan ile manipülasyon ile olacak şey mi 20 yıl ? Ekonomik sıkıntı olmasa bir 20 yıl daha götürür AKP siyaseten.
Evet ne yazık ki öyle oldu. Koca 20 yıl boyunca ülke ekonomisi saray harcamalarına yetmez hale geldi. Elimizdeki mal, mülkleri ve hisseleri satmaktan ve inşa ettiğimiz köprülerden içi boş binalardan ne kadar fayda sağlandığını bir kez daha görmüş olduk.
Tarımcılık, sanayi ve gıda sektörünün batışını yaşamış olduk.
Ne demek kim eleştirebiliyor ? Onlarca muhalif parti var kanal var isim var. Sen varsın işte eleştirebiliyon ? Kemal Kılıçdaroğlu gibi kaliteli bir muhalefet var :p Çok güzel eleştiriyor her gün...
Resmileştirilmiş eleştiriden söz ediyorum sen bana öznel eleştiriden söz ediyorsun. :)
Siyasiler, gazeticiler ve bakanlıklar dışında resmi olarak kim eleştirebiliyor?
Okumadan devam et.
Nasıl edemiyor daha 2 gün önce CHP Mersinde Miting Yapıp yönetim istifa diye bağırmadı mı daha ne yapmak istiyon ! Protestodan anladığın nedir sağı solu yakıp yıkmak ise gezi olayları zamanı gibi bir ortam yaratmak ise tabii ki yaptırmazlar onları...
Mitingi kim düzenledi? CHP. İstemeyen kimdi? Akparti. Sonra ne oldu sırf laf atabilmek için kürsüye 1.5 saat geç çıktı sn rte.
Halk bunu kendi başına yapabiliyor mu? Yapamıyor.
Hocam siz siyasetin mantığını çözememişiniz daha
Aksini iddia ettiğine göre hala da hipnozlarının etkisi altındasın demek oluyor.
Rte'nin kendi taraflı yerleştirmediği en üst düzeyde vekil veya bakanlık kalmadı.
Ukome muhabbetide orada her kurumdan temsilci var.
Evet koskoca toplantıda sadece park alanı konuşuluyor.
Gündeme getirilen taksi mülkiyet sorunu sayın taksiciler başkanı tarafından yalanlanıyor ve aksi iddia ediliyor. Üstüne üstlük siyaset yapılıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Evet ne yazık ki öyle oldu. Koca 20 yıl boyunca ülke ekonomisi saray harcamalarına yetmez hale geldi. Elimizdeki mal, mülkleri ve hisseleri satmaktan ve inşa ettiğimiz köprülerden içi boş binalardan ne kadar fayda sağlandığını bir kez daha görmüş olduk.
Tarımcılık, sanayi ve gıda sektörünün batışını yaşamış olduk.

Resmileştirilmiş eleştiriden söz ediyorum sen bana öznel eleştiriden söz ediyorsun. :)

Okumadan devam et.

Mitingi kim düzenledi? CHP. İstemeyen kimdi? Akparti. Sonra ne oldu sırf laf atabilmek için kürsüye 1.5 saat geç çıktı sn rte.
Halk bunu kendi başına yapabiliyor mu? Yapamıyor.

Aksini iddia ettiğine göre hala da hipnozlarının etkisi altındasın demek oluyor.
Rte'nin kendi taraflı yerleştirmediği en üst düzeyde vekil veya bakanlık kalmadı.

Evet koskoca toplantıda sadece park alanı konuşuluyor.
Gündeme getirilen taksi mülkiyet sorunu sayın taksiciler başkanı tarafından yalanlanıyor ve aksi iddia ediliyor. Üstüne üstlük siyaset yapılıyor.

Sen gerçekten siyasetten anlamıyon ne yazık ki :( Yazdıklarının çoğu yanlış veya anlamsız.

Şunu yazman bile Absürt. Burda seçime giren Erdoğan ve hesap gene sandıkta Erdoğan'a sorulacak. Üst düzey bir mevkiye makama veya bakanlıklara Tabii ki kendisi adam atayacak ne yapacaktı !

Dur CHP'ye HDP'ye İYİ partiye sorayım flan mı diyecekti ? Kazara yarın öbürgün CHP iktidar olsa biz beceremeyiz gelsin AKP'li isimleri bakan yapalım mı diyecek sanıyorsunuz ? Onlarda gene kendi isimlerini atayacak. Dünyada olay bu sistem bu zaten...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Sen gerçekten siyasetten anlamıyon ne yazık ki :( Yazdıklarının çoğu yanlış veya anlamsız.
Kusura bakma ama ben burada bir vatandaş olarak beceremedikleri politikaların sonuçlarına dahil edildiğim için eleştiriyorum. Sizin bu konudaki rahatlığınızı tartışmayacağım.
Şunu yazman bile Absürt. Burda seçime giren Erdoğan ve hesap gene sandıkta Erdoğan'a sorulacak. Üst düzey bir mevkiye makama veya bakanlıklara Tabii ki kendisi adam atayacak ne yapacaktı !
Sandıkta hesap sorulacak ancak seçimi kazanma politikasıyla halkı kandırıp kimsenin kuşkulanmaması için özgürlüğünü kısıtlayan bir CB döneminden geçiyoruz. Bakınız bu sorunlar sadece siyasal çerçevede değil. Bütün halkı ilgilendiriyor. Bu bir milli sorun. Kurtuluş Savaşı görmemiş diyen CB'nımız, "Milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız" ifadelerini kullanması da absürt.
Üst düzey bir mevkiye makama veya bakanlıklara Tabii ki kendisi adam atayacak ne yapacaktı !
Atamasın diyen kim? Ancak atadığı bakanların sadece rol yapmak için görev yapmaya çalışması bütün sistemin ne kadar çürük olduğunu açıklıyor. Bu adamlar normalde bu eğitim seviyesiyle şuan ki ülkenin durumuyla iş bile bulamazlardı.
Dur CHP'ye HDP'ye İYİ partiye sorayım flan mı diyecekti ?
Neden? MHP ile ittifak olmalarında hiçbir sorun yoktu.
Kazara yarın öbürgün CHP iktidar olsa biz beceremeyiz gelsin AKP'li isimleri bakan yapalım mı diyecek sanıyorsunuz ? Onlarda gene kendi isimlerini atayacak. Dünyada olay bu sistem bu zaten...
Silah zoruyla CB değil ki. 19 yıldır görevini yapmaya çalışırken şimdi ne oldu?Bu ülke niye bu hale geldi? Başka ülkenin eseri miyiz?Sömürgecilik mi var?Çok şükür ki kendi toprağımızda bir çok sektörde yurtdışına ihracat edebilecek ham maddemiz var. Yine olduğu gibi iş gücümüz ve sanayi sektörümüz de dünyada yarışabilecek seviyede.