Sosyal Medya'da küfür ve Dava

Bu konuyu okuyanlar

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Arkadaşlar sosyal medya üzerinden facebook üzerinden küfürlü bir mesaj aldım. Hem bana hem de aile karşı galiz iğrenç küfürler..
Yarın gidip polise şikayetçi olup tutanak tutturacağım. Daha sonra bunun üzerinden de gidip dava açmayı düşünüyorum.

Çok iğrenç küfürler eden kişiyi de tanımıyorum. Saçma sapan bir online oyunda başarılarıma kızıp bana sinirlenmiş küfür etmiş
Yanına kalmasın istiyorum ne tavsiye edersiniz?

Yasalarda bunun cezasının karşılığı nedir?

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Arkadaşlar sosyal medya üzerinden facebook üzerinden küfürlü bir mesaj aldım. Hem bana hem de aile karşı galiz iğrenç küfürler..
Yarın gidip polise şikayetçi olup tutanak tutturacağım. Daha sonra bunun üzerinden de gidip dava açmayı düşünüyorum.

Çok iğrenç küfürler eden kişiyi de tanımıyorum. Saçma sapan bir online oyunda başarılarıma kızıp bana sinirlenmiş küfür etmiş
Yanına kalmasın istiyorum ne tavsiye edersiniz?

Yasalarda bunun cezasının karşılığı nedir?
Ağır küfürler ise elbette bunun karşılığı yaptırımı olur. Hakaret uzlaşmaya tabi bir konu olarak biliyorum soruşturma aşamasında uzlaşmada istediğiniz manevi tazminat rakamınızı iletin kabul ederse sizin de işinize geliyorsa soruşturma sonlanır. Bir daha da kimseye bunu yapamaz.