Soru Bu monitör masrafa değer mi?

Bu konuyu okuyanlar

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Monitörün özellikleri genel olarak; kontrastı 850:1, 3 MS ve 1440x900 çözünürlüğe ve Yatay 55 HZ, dikey 75 HZ ve 300CD parlaklık gibi değerlere sahip. Bunun için aşağıya koyacağım 3 ürünü alacağım. Sizce kullanmaya değer mi? Aşağı yukarı benimle yaşıt bir monitör fakat bir sorunu yok, çalışıyor. Sizce 150 TL civarı masrafa değer mi?
Monitör modeli: Neovo K-A19
Alacağım ürünler:
Güç kablosu: NEOVO K-A19 MONİTÖR ADAPTORU Fiyatları ve Özellikleri
Dönüştürücü: Hdmi to VGA Kablo Çevirici Dönüştürücü Adaptör HDMI Ses Destekli Fiyatları ve Özellikleri
HDMI: 1m / 1.8m / 3m / 5m / 10m / 15m / 20m Hdmi Kablo Full Hd 3D Fiyatları ve Özellikleri

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,807
Ona masraf yapılmaz tabi bütçen arsa bir monitör önerebilirim.
İdare olarak kullanabilirsin durumun yoksa eğer.

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ona masraf yapılmaz tabi bütçen arsa bir monitör önerebilirim.
İdare olarak kullanabilirsin durumun yoksa eğer.
Şu an şöyle anlatayım, durumum var fakat para veremem. Son 1-2 haftadır üst üste çok şey aldım. O zaman rafa kaldırıyorum şu anlık bu monitör fikrini, kontrast olarak düşük sanırım.

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,807
Şu an şöyle anlatayım, durumum var fakat para veremem. Son 1-2 haftadır üst üste çok şey aldım. O zaman rafa kaldırıyorum şu anlık bu monitör fikrini, kontrast olarak düşük sanırım.
Beklemede kal derim Paranı Biriktir Ve Kendine Güzel Bir Monitör Almaya Bak.

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Monitörün özellikleri genel olarak; kontrastı 850:1, 3 MS ve 1440x900 çözünürlüğe ve Yatay 55 HZ, dikey 75 HZ ve 300CD parlaklık gibi değerlere sahip. Bunun için aşağıya koyacağım 3 ürünü alacağım. Sizce kullanmaya değer mi? Aşağı yukarı benimle yaşıt bir monitör fakat bir sorunu yok, çalışıyor. Sizce 150 TL civarı masrafa değer mi?
Monitör modeli: Neovo K-A19
Alacağım ürünler:
Güç kablosu: NEOVO K-A19 MONİTÖR ADAPTORU Fiyatları ve Özellikleri
Dönüştürücü: Hdmi to VGA Kablo Çevirici Dönüştürücü Adaptör HDMI Ses Destekli Fiyatları ve Özellikleri
HDMI: 1m / 1.8m / 3m / 5m / 10m / 15m / 20m Hdmi Kablo Full Hd 3D Fiyatları ve Özellikleri
Öncelikle @Shift® hocam haklı paranı biriktirmeye bak fakat bu monitörü daha kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz? Eğer 1-2 ya da 3-4 yıl ise ve lazımsa yapılabilir fakat kısa vadeli bir süre ise yapılmaz.

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Öncelikle @Shift® hocam haklı paranı biriktirmeye bak fakat bu monitörü daha kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz? Eğer 1-2 ya da 3-4 yıl ise ve lazımsa yapılabilir fakat kısa vadeli bir süre ise yapılmaz.
En fazla 1.5 yıl kadar düşünüyorum. Laptopa bağlayacağım için oyun vs. oynamayacağım. En fazla discord, ya da youtube spotify tarzı şeyler için kullanırım.

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
En fazla 1.5 yıl kadar düşünüyorum. Laptopa bağlayacağım için oyun vs. oynamayacağım. En fazla discord, ya da youtube spotify tarzı şeyler için kullanırım.
Bunları almadan mı laptop'a bağlayacaksınız yoksa alıp da mı takacaksınız?

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
O zaman alınabilir bence. Kargo fiyatını katmadan 120tl gibi bir değer oluyor, kargo ile en fazla 150tl olur. 1.5 yıl için 150tl masrafa girmeye değer bence.
Peki beni işte discord, youtube tarzı uygulamalarda işimi görmemi sağlar mı yan ekran olarak? Ve aldığım ürünler arasında sorun çıkar mı? Dönüştürücüyü mesela HDMI to VGA mı yapmalıyım, yani laptopun HDMI girişinden VGA mı elde etmeliyim? Yoksa Monitörün VGA girişinden HDMI mı elde etmeliyim?

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Peki beni işte discord, youtube tarzı uygulamalarda işimi görmemi sağlar mı yan ekran olarak? Ve aldığım ürünler arasında sorun çıkar mı? Dönüştürücüyü mesela HDMI to VGA mı yapmalıyım, yani laptopun HDMI girişinden VGA mı elde etmeliyim? Yoksa Monitörün VGA girişinden HDMI mı elde etmeliyim?
Yan ekran olarak işinizi görebilir.
Ürünler arasında sorun çıkmaz bence.
Laptopun HDMI girişinden VGA elde edeceksiniz.

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Yan ekran olarak işinizi görebilir.
Ürünler arasında sorun çıkmaz bence.
Laptopun HDMI girişinden VGA elde edeceksiniz.
Kullanacağım monitörün VGA girişinden HDMI kullanmam daha sağlıklı olmaz mı? Merakımdan soruyorum, eğer dediğiniz daha doğru ise HDMI to VGA alabilirim. Attığım ürün VGA'ya takılıyor bu arada.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
En ucuz internette 82 TL buldum. Olduğum civarda pek güvenilir tipler yok ki sattıklarını düşünmüyorum 5.5mm ve 2.5mm giriş lazım olduğunda 1-2 yere sormuştuk yoktu.
Bilmiyorum valla ben 15 20 ye bulunuyo diye biliyom güveneceğin yer yoksa al internetten

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Bilmiyorum valla ben 15 20 ye bulunuyo diye biliyom güveneceğin yer yoksa al internetten
Her adaptör maalesef 15-20 TLye bulunamıyor. Şu anki döviz kuru olsun, enflasyon, eğer biz üretmiyorsak kabloyu vergiler vs. en az 80 TL oluyor. 15-20 TLye sadece Type-C kablo bulabiliyorsun, o da BİM'in vs getirip sattığı ürünler genelde.