Samsung Odyssey G7 monitör. Sorun monitörden mi kaynaklanıyor?

Bu konuyu okuyanlar

3Kubby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba. Çok övüldüğünü gördükten sonra samsung odyssey g7 32 inç monitor aldım. Henüz bilgisayarım gelmediği için özellikleri düşük bir laptopta deneme yapıyorum. Herhangi bir oyunda veya masaüstünde imleç, klasör vs. Hızlı hareketlerde nesnelerin arkasından nesne golge yaparak takip ediyor. Sorun monitörden mi yoksa bilgisayar kötü olduğu için mi anlamadım. Bilgi verirseniz çok sevinirim duruma göre iade edeceğim. Kaliteli video atamadım. Monitörde 60 hz ve 144 hz de tüm ayarlarda deneme yaptım. Monitör Hdmi kablosuyla bağlı. Bir kaç hdmi kablosuyla denedim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
Sanki ekran yırtılmaları var. V-sync kullanıyor musun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada arka fonda sesi dinliyorum.
Töbe töbe ne olmuş bunlarda içimden bir ses Sonda Film efektini duyunca Bastım kahkahayı. ?

Çocuğu kim dövdü diye şikayet ederdim seni varya

Son düzenleme:

3Kubby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Evet V-sync de açıyorum, ekran yırtılması oluyor ancak laptopun ekran kartı düşük olduğundan olabilir 940m. Videoda çok belli olmamış ancak bir aim oyununda veya başka bir oyunda da ekranı hızlı hareket ettirince nesnelerin arkasında gölge oluşuyor.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
240 hz monitörü düşük laptopta yaparsan öyle olması normal. ayrıca 144 yeterken neden 6 bin civarı para veriyorsun ki monitöre? bilgisayarının parçalarını daha iyi alabilirdin. neyse artık.

ben 19 inçlik monitörden 27 ye geçtim. oyun oynayamaz oldum.

240 hz monitör için sağlam da bir ekran kartına ihtiyacın var. umarım bilgisayarının özellikleri iyidir.

3Kubby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkada televizyon açık üzgünüm :D

3070 ekran kartı bir bilgisayar gelecek 1 ay içerisinde. Uzun bir süre araştırma yaptım. 240hz, görüntü kalitesi ve problemsiz olarak önerildiğini görünce paraya kıydım ancak monitörde sorun var mı anlayamadım. 1 adet ölü piksel de var ancak onu umursamadım. Eğer ghosting yada başka bir problemi yoksa iade etmeyeceğim

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
benim monitör 75 hz. daha o levele gelemedim. çevrende / arkadaşlarında sağlam bir bilgisayarı olan birinde denemelisin. denediğin ekran kartı çok düşük. net birşey söylemek zor.

3Kubby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Malesef çevreden bilgisayar bulamıyorum denemek için. Aklıma forumda sizlere danışmak geldi. İlgilendiğin için çok teşekkür ederim. Bir video daha atacağım belki orada daha çok belli olur.

3Kubby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Çoğu ihtimalle laptop tan dolayıdır :).
İnşallah öyledir :D yoksa iade süresini kaçırmaktan korkuyorum.

Son videoda çok belirgin oldu.

Bu arada forumu çok sevdim, ilgili insanlarla dolu :D

Attığım son videoya da bakar mısınız daha net belli oluyor

Son düzenleme:

3Kubby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Tamamdır deneyim bi. Kusura bakmayın tekrar tekrar yazıyorum :D Son videoya bakar mısınız sorun çok net belli olmuş.

3Kubby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ya panik haldeyim biraz monitör sorunlu mu diye niye dalga geçiyorsun :D

3Kubby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Birkaç şey denedim de üstat bahsettiğin ayarı bilmiyorum. Nasıl yapacağım? Hakkını helal et bu arada yoruyorum seni :D