Haber 1 Dolar = 9.99 TL

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Şu an 1 Amerikan Doları = 9.98 Türk Lirası demek. 9.99'a kadar çıktığını gördüm, sonrasında 1 kuruş eksildi.

1636734704987.png

magnify

localhost
Reaksiyon puanı
113
Allah sonumuzu hayır etsin.

Gram altın: 598.20 TL

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bu dolar yükseliyor konularını daha kaç yıl boyunca göreceğiz merak ediyorum. Yani dolar ne zaman duracak? Adamlar bir oyuna 60 dolar verirken ben neden 420 TL vereyim ki? Kalsın zararı yok. Artık gereksiz yere teknolojik ürünlere veya oyunlara para vermemin hiç mantığı yok. Yani satın almamda hiç bir türlü oynamamda.
Zaten böyle giderse mesela dolar 20'lere falan gelince veya daha üstü olunca hiç kimse bir şey alamaz ve satamaz artık. İyicene batar her şey. Ekonomi iyicene çöker. Ortada öyle bir şey kalırsa tabii ki o zamana kadar.

Reaksiyon puanı
3,027
Bu dolar yükseliyor konularını daha kaç yıl boyunca göreceğiz merak ediyorum. Yani dolar ne zaman duracak? Adamlar bir oyuna 60 dolar verirken ben neden 420 TL vereyim ki? Kalsın zararı yok. Artık gereksiz yere teknolojik ürünlere veya oyunlara para vermemin hiç mantığı yok. Yani satın almamda hiç bir türlü oynamamda.
Zaten böyle giderse mesela dolar 20'lere falan gelince veya daha üstü olunca hiç kimse bir şey alamaz ve satamaz artık. İyicene batar her şey. Ekonomi iyicene çöker. Ortada öyle bir şey kalırsa tabii ki o zamana kadar.
Ekonomi diye bir şey kalmadı zaten. Doların bu hızla yükseliyor olması son derece endişe verici bir durum. Batıyoruz yani. Sonumuz Venezüella olacak bu gidişle.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Ekonomi diye bir şey kalmadı zaten. Doların bu hızla yükseliyor olması son derece endişe verici bir durum. Batıyoruz yani. Sonumuz Venezüella olacak bu gidişle.
Ben şey anlamında dedim, hiç kimse bir şey satamaz ve satın alamaz bir şey. Mesela Weimar yani Almanya'daki gibi 1923 yılında 1 dolar = 4.2 trilyon mark olunca öyle olmuştu. Buna benzer durum burada da olacak gibi eğer böyle giderse. Allah korusun öyle olmasın diyeceğim ama bu işe yaramıyor. Çünkü hep TL değer kaybediyor diğer paralar yükseliyor sonra vergi+zam ile her şey pahalılaştıkça pahalılaşıyor.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Paramı binance hesabımda usdt olarak tutuyorum. Maaşımı alır almaz ödemelerimi yapıp kalanını yine usdt yapıyorum. Tabi ufak tefek coin al satları da yapıyorum. 2 aydır bu şekilde. Çok geç kaldım ama zararın neresinden dönersek kârdır.

Reaksiyon puanı
3,027
Paramı binance hesabımda usdt olarak tutuyorum. Maaşımı alır almaz ödemelerimi yapıp kalanını yine usdt yapıyorum. Tabi ufak tefek coin al satları da yapıyorum. 2 aydır bu şekilde. Çok geç kaldım ama zararın neresinden dönersek kârdır.
Şu an en mantıklısı o. Şimdi bazı arkadaşlar çıkıp sen böyle yaptığın için TL değerli değil diyebilir. Kimse kusura bakmasın ben ekonomi hakkında o kadar saçma karar görüp bir de emek verip kazandığım paramı enflasyona, değer kaybına kurban edemem. Dolar olarak tutmaya devam.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
Tayyip reyiz Türk kökenli ülkeleri bir araya topladığı için amerika kıskançlığından çıldırıyor. Ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

Günlerin birinde dünya parası TL olacaktır sizi temin ediyorum. Buna şaşırtmaca taktiği diyorlar.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Psikolojik sınır mınır kalmadı artık, haydi geçmiş olsun.

Ekli dosyalar

• Dolar-TL.JPG
    Dolar-TL.JPG
    52 KB · Görüntüleme: 128

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

1636743439572.png

Not: Şaka bir yana bu ay gene Merkez bankası faiz düşürecek deniyor dahada yükselecektir dolar...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bazı bankaların gişe kurları (ABD Doları), anlık:

Ekli dosyalar

• Is Bankasi Gise Kuru.JPG
    Is Bankasi Gise Kuru.JPG
    25.7 KB · Görüntüleme: 152
  • VakifBank Gise Kuru.JPG
    VakifBank Gise Kuru.JPG
    39.6 KB · Görüntüleme: 147
  • Yapi Kredi Bnk. Gise Kuru.JPG
    Yapi Kredi Bnk. Gise Kuru.JPG
    36.2 KB · Görüntüleme: 107

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bankalar özellikle yüksek tutar zarar etmemek için.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Bu konularda tavsiye vermek biraz sıkıntı ama parasını dolara çevirip dolarda tutmak isteyenlere önerim paralarını bankada tutmasınlar. Kambiyo vergisiydi, makas farkıydı, yatırma çekme ücretleriydi bilmem ne vesaire derken parayı hiç ediyorlar. Paranızı binance a gönderin usdt a çevirin öyle dursun. Ne vergi var ne makas ne de yatırma çekme ücreti. İlla coin işine girmenize gerek yok. Ha isterseniz girip güzel kârlar da yapabilirsiniz. Binance batar da paramız yalan olursa peki diyeceksiniz. Binance ın batma ihtimali türk bankalarından çoook çok daha az bir ihtimal. Dünyanın en büyük borsalarından biri. Olurda hükümet çin gibi yasaklamaya kalkarsa öncesinden aksiyon alırsınız.