İnsanlar Neden Bana Bakıyor?

Bu konuyu okuyanlar

polishman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar dışarda,okulda veya herhangi bir yerde sürekli beni süzüyorlar. Çirkin olduğumu düşündükleri için mi bakıyorlar diyorum fakat aynaya baktığımda çirkin birisini görmüyorum. Yakışıklı falan da olduğumu düşünmüyorum şu ana kadar arkadaşlarımdan başka kimse beni övmedi. Yakışıklı falan konularını geçtim çünkü kız erkek değil herkes bakıyor. Normalde dert etmeyecektim fakat son 2 gündür okul çıkışı kız grubu güldüler bana. başka bir günde "Ayakkabın Güzelmiş" diyerek katıla katıla güldüler. Ama ayakkabım yeni değil ama giyilebilir bence. Bu yüzden evden okula, okuldan eve kaça kaça saklana saklana gidiyorum resmen. Sizce bir insanı çok çirkin olduğu için sürekli süzerler mi? Yoksa neden lise 2 çocuğuna kız,erkek,yaşlı demeden herkes baksın ki. Özgüvenim zaten yoktu artık korkuyorum laf atacaklar diye. Ne yapmalıyım neyimi düzeltmeliyim.

Tolkien

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Böyle bir durum varsa gerçekten giyim tarzını iyileştirmeye çalışmalısın giyim tarzı çirkin olsan da seni ön plana çıkarır. Sana onları önemseme falan demeyeceğim çünkü ister istemez önemseyeceğini biliyorum dediğim gibi giyim tarzını iyileştirirsen senin için çok iyi olacaktır ve insanlarla daha çok konuşmaya başla bir arkadaş grubun olması gerek böyle olursa insanlar seninle dalga geçmeye seni küçük düşürmeye çalışmayacaktır. Sosyalleş seni utangaç olarak görmesinler.

polishman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Böyle bir durum varsa gerçekten giyim tarzını iyileştirmeye çalışmalısın giyim tarzı çirkin olsan da seni ön plana çıkarır. Sana onları önemseme falan demeyeceğim çünkü ister istemez önemseyeceğini biliyorum dediğim gibi giyim tarzını iyileştirirsen senin için çok iyi olacaktır ve insanlarla daha çok konuşmaya başla bir arkadaş grubun olması gerek böyle olursa insanlar seninle dalga geçmeye seni küçük düşürmeye çalışmayacaktır. Sosyalleş seni utangaç olarak görmesinler.
okul kıyafeti giyiyorum günlük arkadaşlarım var ama çirkin olmasam bile artık paranoyaklaşmaya başladım. Okulda sınıf arkadaşlarım selam veriyor utandığım için kısık sesle cevap veriyorum duymuyorlar. arkamı dönüp giderken benim hakkında bir şey dediklerini duyuyorum

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Dostum giyim tarzınla falan alakası olmayabilir bazen kişinin kendisinin bile haberi olmadan dedikodusu yapılır okulda da buna benzer şeyler olabilir ne kadar iğrensem de bu davranışlardan böyle insanlar çok. Yapabileceğin en güzel şey kendinden emin olmaktır birinin sana baktığından eminsen sende bak ''bunun derdi ne'' gibisinden. İnsanlar seninle alay edemeyeceğini bilsin.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,503
okul kıyafeti giyiyorum günlük arkadaşlarım var ama çirkin olmasam bile artık paranoyaklaşmaya başladım. Okulda sınıf arkadaşlarım selam veriyor utandığım için kısık sesle cevap veriyorum duymuyorlar. arkamı dönüp giderken benim hakkında bir şey dediklerini duyuyorum
O paranoyaklık durumu bende de var. İnsanlar bana gerçekten bakıyor mu bilmiyorum (utangaçlıktan kafamı kaldırıp gerçekten bakıyorlar mı diye kontrol edemiyorum.) ama bomboş tenha bir ara sokakta yürüsem bile izleniyor gibi hissediyorum. Sosyal anksiyete bozukluğum var sanırım. Dünyada kalan tek insan olsaydım bile yine izleniyor gibi hissedeceğimi düşünüyorum.

polishman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O paranoyaklık durumu bende de var. İnsanlar bana gerçekten bakıyor mu bilmiyorum (utangaçlıktan kafamı kaldırıp gerçekten bakıyorlar mı diye kontrol edemiyorum.) ama bomboş tenha bir ara sokakta yürüsem bile izleniyor gibi hissediyorum. Sosyal anksiyete bozukluğum var sanırım. Dünyada kalan tek insan olsaydım bile yine izleniyor gibi hissedeceğimi düşünüyorum.
Sosyal hayatımı çok etkiliyor maalesef. Sorunun bende olduğunu biliyorum. Ne zaman iletişim kursalar ya donuyorum ya da sesimi çıkaramadığımdan duymuyorlar. Ondan soğuk birisi sanıyorlar. Arkadaşlarım var sınıfta erkekler durumu biliyor ama kızlar bilmediğinden a sosyal durumuna düştüm. Umarım bir gün cesaretli olacak kadar yüreğim olur.

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
Resimini at bakalım. Uzaktan ayakkabılarını da görelim. :D
Sana Nasıl bakacaksam öyle yorumlarım. Yani güzel misin değil misin?

Bu arada sosyal iletişim kurunca kendini çok sıkma korkma. Sal gitsin konuş de gül hatta yüksek sesle gül :D

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Acaba sana baktıklarını sanıyor olabilir misin? Çünkü genelde kimse kimsenin umrunda olmaz eğer çok yakışıklı veya güzel değilsen

polishman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Resimini at bakalım. Uzaktan ayakkabılarını da görelim. :D
Sana Nasıl bakacaksam öyle yorumlarım. Yani güzel misin değil misin?

Bu arada sosyal iletişim kurunca kendini çok sıkma korkma. Sal gitsin konuş de gül hatta yüksek sesle gül :D
Fotoğrafımın galerimde olmadığını görünce bi boşluk hissettim. Şimdi bir fotoğraf çekinmem gerek instagrama koyarım ordan da atarım bir şekilde yarın akşama kalmaz okulda çekineceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba sana baktıklarını sanıyor olabilir misin? Çünkü genelde kimse kimsenin umrunda olmaz eğer çok yakışıklı veya güzel değilsen
ama sürekli göz göze geliyoruz hani ilk önce yakışıklı falan diyelim anlarım da erkekler de sürekli kesiyor ister istemez kendimden şüpheleniyorum

magnify

localhost
Reaksiyon puanı
113
İnsanların ne düşündüklerini bir kenara bıraktığında, çok daha kaliteli bir yaşam süreceksin.

Bunu 30 yaşından sonra öğrenme lütfen, hayatının tadını çıkar.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bazı insanlar böyledir. Sana bakarlar, gülerler veya dalga geçebilirler. En iyisi onlara kafanı takma ve hayatına normal devam et. Boş ver onları. Kendi kendilerine yapsınlar dursunlar. Hiç kimse başka birisine karışamaz ve böyle gülmemeli de. Eleştiremezler de. Sadece insanı sinir edebilir böyleleri.
En iyisi dediğim gibi boş ver gitsin. Onlara benzeme de uyma da. Sonra pişman olursun. Önüne bak. Çalış oku iyi bir işin mesleğin olsun.

polishman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İnsanların ne düşündüklerini bir kenara bıraktığında, çok daha kaliteli bir yaşam süreceksin.

Bunu 30 yaşından sonra öğrenme lütfen, hayatının tadını çıkar.
Düşününce benim insanlara baktığım gibi onların da bana baktığını ve göz göze gelme ihtimalimizin yüksek olduğunu farkettim. Dışarı adım atınca unutuyorum ama. Zaten 1 sene sonra bölüm seçip sınıf arkadaşlarımdan ayrılacağım için özgüvenli olmaya çalışıp sadece sevdiğim insanlara onları sevdiğimi ve arkadaşlarımla kendim olarak konuşmayı deniyeceğim. Yapılan zorbalıkları unutmak zor ilkokuldan beri zorbalığa uğrarım ailem ve öğretmenlerim bu konuda hiç bir şey yapmaz ama 2 3 yıl dayanıcam ve tamamen bu benliğimden kurtulacağım. Teşekkürler herkese. 30 yaşımdan sonra "ahh o zamanlar yakışıklıymışım neden öyle davranmışım" dememek için sadece elimden geleni yapmaya karar verdim.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
bazen bir nur gelir insana yaptığın iyi şeyler için sen fark etmeyebilirsin de, edebilirsin de bu bana da oluyor artık çok kafama takmamaya çalışıyorum bunu soranlar oluyor rabbimdendir deyip geçiyorum.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,989
Bu kadar özgüvensiz, komplekse girmiş (Kendi anlattıklarına göre) birinin burada rahat rahat her şeyi paylaşıyor olması da ilginçmiş.

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
Foto bekliyoz kardeş bi atsana artık :D