Yardım Minecraft Format sonrası Fps-Drop ve düşüşü...

Bu konuyu okuyanlar

isoCHar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar bundan 1 ay önce format attım yeni bir HDD aldığım için ve minecraft'ı yükledim...
Eskiden Skywars, bedwars, survival oynarken 250-350 arası fps alırken format attıktan sonra fps drop ve fps düşüşü oldu. 120 lere kadar ki drop yediğimden dolayı 60'lara düşüyor. 0'a düşüyor 10'a düşüyor.
Şimdi gelelim neler yaptığıma..
Eskiden windows sürümünü güncellemiyordum çünkü 20h2 sürümünü beğenmiyordum performans bakımından bozuktu ama HDD aldığım için mecbur 20h2 oldu. (şimdi eski sürüme geçmeyi de bilmiyorum.)
Driverları güncelledim.
Java'nın eski sürümüne de geçip denedim.
Ram'da ayarlarda eskisi gibiydi.
Ne yapacağım lütfen söyleyin Minecraft zevk vermiyor böyle
NOT: Fps düşüşü ve drop oyunu biraz oynadıktan sonra azalıyor. ama devam ediyor küçük küçük

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
Merhabalar bundan 1 ay önce format attım yeni bir HDD aldığım için ve minecraft'ı yükledim...
Eskiden Skywars, bedwars, survival oynarken 250-350 arası fps alırken format attıktan sonra fps drop ve fps düşüşü oldu. 120 lere kadar ki drop yediğimden dolayı 60'lara düşüyor. 0'a düşüyor 10'a düşüyor.
Şimdi gelelim neler yaptığıma..
Eskiden windows sürümünü güncellemiyordum çünkü 20h2 sürümünü beğenmiyordum performans bakımından bozuktu ama HDD aldığım için mecbur 20h2 oldu. (şimdi eski sürüme geçmeyi de bilmiyorum.)
Driverları güncelledim.
Java'nın eski sürümüne de geçip denedim.
Ram'da ayarlarda eskisi gibiydi.
Ne yapacağım lütfen söyleyin Minecraft zevk vermiyor böyle
minecraftta video ayarlarında kare hızını max yaptınızmı ?

isoCHar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
craftrisede olması normal herkeste oluyor youtubede var herkeste fps düşüklüğü yaşandı merak etme normal
Pekala ben yine de deneyip geri dönüş yapayım size. oluyor diye hatırlıyorum da
Mesaj otomatik birleştirildi:

craftrisede olması normal herkeste oluyor youtubede var herkeste fps düşüklüğü yaşandı merak etme normal
Evet Orijinal Minecraft Launcher ile Hypixel girdiğimde drop ve fps normal çok az bir düşüş var o kadar. Craftrise'a neden böyle oldu? çok seviyorum combat sistemini.

Son düzenleme: