Redmi Note 8 Vs Iphone 11

Bu konuyu okuyanlar

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Arkadaşlar öncelikle bu konu, hangisini alsam konusu değil. Kullandığım Redmi Note 8 cihaz var 128/4 özellikte. 6 ay oldu alalı. Ben bu cihazı satıp ıphone 11 almak istiyorum ama aklıma takılan bazı sorular var. Soracağım çok soru var, düzensiz olmaması için madde halinde sıralayacagim. Özellikle iPhone 11 kullananlar da sorularıma bakarsa sevinirim.

1) Redmi Note 8 android 11 alacak mı ?
2) Redmi Note 8 Android 11 almıyorsa çöp olur mu kısa sürede ?
3) Redmi Note 8 bir android cihaz. Android cihazlar genelde 1-2 sene sonra çöp oluyor. Sizce 2 yıldan fazla kullanılır mı bu cihaz ?
4) Redmi Note 8 cihazıma bir telefoncu 1800 lira vereceğini söylüyor. Telefonumda hiç sıkıntı yok. Her şeyi tam. Sizce 1800'e satmali miyim yoksa çok mu az ? 2750 TL'ye almıştım.
5) iOS 14.5 güncellemesinde yavaşlamalar olduğu dedikodusu var. Özellikle iPhone 11 kullanıcılarına soruyorum; cihazınızda bu güncelleme ile birlikte yavaşlama oldu mu ?
6) iPhone 11 almalı mıyım ?
7) iPhone 11 kullanıcıları, cihazdan memnun musunuz
8) iPhone 11 sizce beni 7-8 sene götürür mü ?
9) İkinci el iPhone lara göz gezdirdim bugün. Çoğunun parmak izi okuyucusu vs. bozulmuş. Sizce iPhone 11 kolay bozulan bir cihaz mı ?
10) Yeni cihaza çok ihtiyacım yok ama iPhone sevdiğimden alıyorum. İlk kez ios kullanacağım. Sizce redmi note 8 cihazımı satıp ıphone 11 alayım mı ? Almayayım mi ?
11) iPhone kullananlar, model farketmeksizin iPhone'dan memnun musunuz ?

Süreniz 50 dakikadır.
BAŞARILAR ?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Redmi Note 8'in Android 11 alacağını pek düşünmüyorum. MIUI 13 alacak modeller listesinde de yoktu. Android 11 almazsa da çöp olmaz. Ama Tianma ekran paneli konusu sıkıntılı bence. Redmi markasının uzun ömürlü bir marka olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Redmi Note 8 çıktığında Android 9 ve MIUI 10 ile gelmişti sanırım. Aradan 1.5 yıl geçti. Şu an Android 10 ve MIUI 12.5 kullanımda. Üstüne daha fazla güncelleme almaz bence. Çünkü ilk başlarda MIUI 12.5 alacak modeller arasında değildi galiba ama sonradan MIUI 12.5 verdiler. Bence bu son arayüz güncellemesi olacak gibi.

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
iphone 8 bile daha iyi
Mesaj otomatik birleştirildi:

iphone 11 bataryasını değiştirirsen 3 4 sene 7 8 sene götürür diye düşünüyorum

Darkness3472

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Arkadaşlar öncelikle bu konu, hangisini alsam konusu değil. Kullandığım Redmi Note 8 cihaz var 128/4 özellikte. 6 ay oldu alalı. Ben bu cihazı satıp ıphone 11 almak istiyorum ama aklıma takılan bazı sorular var. Soracağım çok soru var, düzensiz olmaması için madde halinde sıralayacagim. Özellikle iPhone 11 kullananlar da sorularıma bakarsa sevinirim.

1) Redmi Note 8 android 11 alacak mı ?
2) Redmi Note 8 Android 11 almıyorsa çöp olur mu kısa sürede ?
3) Redmi Note 8 bir android cihaz. Android cihazlar genelde 1-2 sene sonra çöp oluyor. Sizce 2 yıldan fazla kullanılır mı bu cihaz ?
4) Redmi Note 8 cihazıma bir telefoncu 1800 lira vereceğini söylüyor. Telefonumda hiç sıkıntı yok. Her şeyi tam. Sizce 1800'e satmali miyim yoksa çok mu az ? 2750 TL'ye almıştım.
5) iOS 14.5 güncellemesinde yavaşlamalar olduğu dedikodusu var. Özellikle iPhone 11 kullanıcılarına soruyorum; cihazınızda bu güncelleme ile birlikte yavaşlama oldu mu ?
6) iPhone 11 almalı mıyım ?
7) iPhone 11 kullanıcıları, cihazdan memnun musunuz
8) iPhone 11 sizce beni 7-8 sene götürür mü ?
9) İkinci el iPhone lara göz gezdirdim bugün. Çoğunun parmak izi okuyucusu vs. bozulmuş. Sizce iPhone 11 kolay bozulan bir cihaz mı ?
10) Yeni cihaza çok ihtiyacım yok ama iPhone sevdiğimden alıyorum. İlk kez ios kullanacağım. Sizce redmi note 8 cihazımı satıp ıphone 11 alayım mı ? Almayayım mi ?
11) iPhone kullananlar, model farketmeksizin iPhone'dan memnun musunuz ?

Süreniz 50 dakikadır.
BAŞARILAR ?
İphone 11 kullanan biri olarak söylüyorum
Oyun oynamak için almayacaksanız alınabilir mükemmel kameralı bir cihaz
Cihazımdan memnunum
İphone 11 7 8 sene götürmez
İphone 11 de zaten face id var parmak izi yok
Sizi fiyat olarak zorlamıyıcaksa alabilirsiniz

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
İphone 11 kullanan biri olarak söylüyorum
Oyun oynamak için almayacaksanız alınabilir mükemmel kameralı bir cihaz
Cihazımdan memnunum
İphone 11 7 8 sene götürmez
İphone 11 de zaten face id var parmak izi yok
Sizi fiyat olarak zorlamıyıcaksa alabilirsiniz
ben çok oyun oynayan biriyim hangi apple cihazını önerirsin bana bataryasıda önemli

Darkness3472

Asistan
Reaksiyon puanı
144
ben çok oyun oynayan biriyim hangi apple cihazını önerirsin bana bataryasıda önemli
11 serisinde ısınma problemleri var özellikle pubg gibi oyunlar oynuyorsanuz pilde memnun etmez zaten sizi ben pubg oynarkwn maks 3 saat yetiyordu 12 serisinden bir cihaz veya se3 ü bekleyebilirsiniz