Soru 4 bin tl'ye laptop mu yoksa tablet mi alınır?

Bu konuyu okuyanlar

Yok sayılanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba. İngilizce öğretmenliği okuyan bir arkadaşımın 4 bin tl bütçesi var. Dolar kuru malum bu fiyata güzel bir laptop bulamadık. Sizce bu bütçe ile bir bilgisayar mı yoksa bir tablet mi almak daha mantıklı olur? Dersler için zoom kullanır, çeşitli sunumlar hazırlaması gerekir ve günlük işlerde kullanır. Ben bu fiyattaki bir tabletin işini rahat göreceğini düşünüyorum. Siz ne tavsiye verirsiniz? Hangi bilgisayar veya hangi tablet bu fiyatta iyidir? Teşekkürler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Matepad 11 önerebilirim. Huawi kalemle de iyi olur.

johnnydoe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
En düşük bu tarz bir şey bakılabilir:

Convertible sistemlerin ekranları ufak ve klavyeleri küçük oldugundan işlevsellik aşırı iyi olmuyor her zaman. Attıgım cihazda RAM 8gb ve SSD sadece 128, soldered olabilir yani yükseltilemeyebilir - eski Swift'lerin bazıları öyleydi. İşlemci iş görür ama, ekranda IPS. İşinizi görür büyük ihtimal çok zorlamadıkça.

Yok sayılanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
En düşük bu tarz bir şey bakılabilir:

Convertible sistemlerin ekranları ufak ve klavyeleri küçük oldugundan işlevsellik aşırı iyi olmuyor her zaman. Attıgım cihazda RAM 8gb ve SSD sadece 128, soldered olabilir yani yükseltilemeyebilir - eski Swift'lerin bazıları öyleydi. İşlemci iş görür ama, ekranda IPS. İşinizi görür büyük ihtimal çok zorlamadıkça.
bu bilgisayarı çok beğeniyorum kendime olsa alırdım ama arkadaş başka bir şehirde ve bilgisayarlardan hiç anlamıyor o yüzden windows kurulu olan bilgisayarlar daha iyi olur.

johnnydoe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çizim yapacaksanız kalem daha çok iş görür ki o zamanda grafik tabletleri var ap ayrı bi konu olarak, onun haricinde tırnak ucu ile klavye kullanırsınız bahsedilen 2'si bir arada sistemde.

Evet Swift güzel her şeye ragmen bi nevi, Windows'lu sistemler daha pahalı oluyor ama bazı indirimlerle bulmak mümkün yeterince aradıktan sonra daha düşük fiyatlara. Örnegin Trendyol'un geçenki 4 gün indirimleri.

msiantic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
ortalama i3 yada i5 işlemcili bir laptop almanı öneririm. tabletler bir bana mı itici geliyor anlamadım ama bence bir tablet bilgisayarın rahatlığını veremez. tablet diyince aklıma 7 yaşında şarjım bitti diye ağlayan küçük çocuklar geliyor :D sunum vs mutlaka laptop öneririm. sadece marka olarak çöp almazsan sıkıntı olmaz

Yok sayılanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Çizim yapacaksanız kalem daha çok iş görür ki o zamanda grafik tabletleri var ap ayrı bi konu olarak, onun haricinde tırnak ucu ile klavye kullanırsınız bahsedilen 2'si bir arada sistemde.

Evet Swift güzel her şeye ragmen bi nevi, Windows'lu sistemler daha pahalı oluyor ama bazı indirimlerle bulmak mümkün yeterince aradıktan sonra daha düşük fiyatlara. Örnegin Trendyol'un geçenki 4 gün indirimleri.
ingilizce öğretmenliği için pek çizim yapacağını zannetmiyorum. dediğim gibi en azından 2-3 yıl zoom ve sunumlarını rahat yapabilmesi için mesela 2500 civarlarında ortalama tabletler var işini görür mü? yoksa 4-5 bini zorlayıp bilgisayar alması şart mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ortalama i3 yada i5 işlemcili bir laptop almanı öneririm. tabletler bir bana mı itici geliyor anlamadım ama bence bir tablet bilgisayarın rahatlığını veremez. tablet diyince aklıma 7 yaşında şarjım bitti diye ağlayan küçük çocuklar geliyor :D sunum vs mutlaka laptop öneririm. sadece marka olarak çöp almazsan sıkıntı olmaz
i5 ler 6 bin'den başlıyor hocam :) i3 de bir iki tane var 4-5 bin arası ve bu bile bütçesini zorluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ağlanacak halimize gülüyoruz. online derslere girmek sunum hazırlamak gibi basit işleri asgari düzeyde yapabilmek için bile büyük paralar ödüyoruz. üniversite okuyan çoğu gencin ihtiyacı olan teknolojiye bu kadar zor ulaşması çok ciddi bir problemimiz. Hadi hayırlısı...

Son düzenleme:

JanRuan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Belirtilen rakamlara satılan uygun bir leptop olduğunu sanmıyorum hocam. Bana kalırsa biraz bütçesini yükseltip huawei marka leptop almasını tavsiye ederim.