Öneri 1500-2000 TL Monitör Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

destan320

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar, yaklaşık 1600 TL'ye ASUS TUF VG249Q1R monitör satın almıştım. Fakat 2 hafta içinde panelinde bir arıza oldu ve garantiye gönderdim. 2 gün önce İade/Değişim kararı çıktı ve bende iade istedim. Çünkü görüntü kalitesi daha iyi olan monitörler olduğunu düşündüm ve gönlüm 27 inç monitörlere kaymaya başladı. Fakat şu an da monitörün 1900-2300 TL aralarında satıldığını görünce iade istediğime pişman olur gibi oldum (pişman olmak için henüz geç olmayabilir). Bu konuda kötü mü iyi mi yaptım bilemiyorum. Şimdi bana 1500-2000 TL arasında 27 inç mümkünse Curved bir monitör önerir misiniz? Curved monitörleri de çok önermiyorlar sanki ama bilemedim.
Detaylı bir araştırma yapmadım fakat çok kısa bir incelemeyle şu monitörler gözüme çarptı:
  • Gamepower 27 " GPR27C1MS144
  • MSI 27" Optix G271
  • Bir de LG çok öneriliyor gibi geldi bana.
(Sizce 1600 TL ye aldığım VG249Q1R'yi iade etmekle hata mı yaptım kafama bu takıldı ?)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O monitörü iade etmekle iyi yapmışsın. Paneli kronik sorunlu çünkü. Asus alacaksan ya VG24VQ ya da VG249Q alacaksın panelleri iyi bu modellerin. Bana kalırsa 27"'e çıkma. FHD'de pikselleşme yapıyor ekran büyüyünce. 24" maksimum olmalı FHD'de. Benim önerilerim:

destan320

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Önerileriniz ve yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. 24 inç konusunda haklısınız fakat ekrana çok yakın oturmadığımı farkettiğim için 27 almayı düşünmüştüm. Asus marka alma gibi önceliğim yok zaten ki aoc daha çok övülüyor bu ortada. Amazon'u da hiç kullanmamıştım. Önerdiğiniz AOC monitör incehesapta fiyat olarak yakın o monitörün üstünde durucam sanırım. (an itibariyle incehesapta ki indirimi bitti :D)
Mesaj otomatik birleştirildi:

O monitörü iade etmekle iyi yapmışsın. Paneli kronik sorunlu çünkü. Asus alacaksan ya VG24VQ ya da VG249Q alacaksın panelleri iyi bu modellerin. Bana kalırsa 27"'e çıkma. FHD'de pikselleşme yapıyor ekran büyüyünce. 24" maksimum olmalı FHD'de. Benim önerilerim:
VG24VQ modeli de şuan da itopya'da günün ürünüymüş.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Önerileriniz ve yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. 24 inç konusunda haklısınız fakat ekrana çok yakın oturmadığımı farkettiğim için 27 almayı düşünmüştüm. Asus marka alma gibi önceliğim yok zaten ki aoc daha çok övülüyor bu ortada. Amazon'u da hiç kullanmamıştım. Önerdiğiniz AOC monitör incehesapta fiyat olarak yakın o monitörün üstünde durucam sanırım. (an itibariyle incehesapta ki indirimi bitti :D)
Mesaj otomatik birleştirildi:

VG24VQ modeli de şuan da itopya'da günün ürünüymüş.
VG24VQ iyi üründür. Ben onun IPS panelli olanı VG249Q'yu kullanıyorum memnunum. Gerçi şu aralar ihtiyacım kalmadığı için satmaya çalışıyorum orası ayrı ancak güzel ürün. AOC model gayet iyidir. Amazon şu an TR'deki en iyi e-ticaret sitesi. Ben fiyatı biraz fazla bile olsa Amazon'dan alıyorum. İade konularında hiç problem çıkarmadıkları gibi kargoları da çok iyi.

destan320

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
VG24VQ iyi üründür. Ben onun IPS panelli olanı VG249Q'yu kullanıyorum memnunum. Gerçi şu aralar ihtiyacım kalmadığı için satmaya çalışıyorum orası ayrı ancak güzel ürün. AOC model gayet iyidir. Amazon şu an TR'deki en iyi e-ticaret sitesi. Ben fiyatı biraz fazla bile olsa Amazon'dan alıyorum. İade konularında hiç problem çıkarmadıkları gibi kargoları da çok iyi.
Anladım çok teşekkür ederim. Tavsiyenizi değerlendiricem.