Soru Sanal makine mi? Dual boot mu?

Bu konuyu okuyanlar

Andromeda06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar pc de Windows 10 yüklü. Bununla birlikte kali linux kullanmak istiyorum. Bunu 2. İşletim sistemi olarak kurmam mı daha mantıklı yoksa sanal makine ile mi? Bilgisayarımın özellikleri biraz düşük (4GB ram Intel i5 3. Nesil 1GB ekran kartı) hangisinde daha fazla performans ve verim alabilirim?

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Kesinlikle dual boot. Vm kaldırabilecek (kaldırır, ancak kasar) bir bilgisayarınız yok ki zaten olsaydıda dual derdim.

Andromeda06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kesinlikle dual boot. Vm kaldırabilecek (kaldırır, ancak kasar) bir bilgisayarınız yok ki zaten olsaydıda dual derdim.
Hocam kurmadan önce diski ikiye ayırmam gerekiyor mu yoksa ubuntudaki gibi dual boot olarak kurulum seçeneği çıkıyor mu

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Hocam kurmadan önce diski ikiye ayırmam gerekiyor mu yoksa ubuntudaki gibi dual boot olarak kurulum seçeneği çıkıyor mu
şöyleki linux setupında disk ayırma yeri oluyor, ben ubuntuyu kurarken windowsun disk managerinden değil ubuntu setupından ayırmıştım ancak ayırmak gerekiyor evet. Kalide seçeneği varmı bilmiyorum ubuntuda vardı otomatik ayır diye. Ama önermiyorum çünkü ordaki yerden manuel yaparsanız istediğiniz kadar yeri ayırabilirsiniz. Yoksa kontrolü setupa verirseniz istemediğiniz sonuçlar doğabilir.

Adalbert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
DualBoot Öneririm. Sanal Makinede Alcağınız perfomans azdır her zaman.