Soru Sizce 1 Akpli Sn. Erdoğanı eleştirebilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Siyah dediğine beyaz.. Beyaz dediğine siyah.. Yani böylesine vizyon sahibi hayattan ne istediğini bilen "hayır başkanım sen burda yanlışsın " vb diyebilecek. Şöyle ayağı yere sağlam basan bir adam bir parti üyesi bir milletvekili var mı sizce?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
TV programlarına veya gazetelere çıkıp Erdoğan şöyle böyle veya şu yaptığı yanlış diye eleştiremez.

Parti disiplini ve tüzüğü gereği uygunda düşmez zaten. Sağ partilerde şöyle bir gelenek vardır lidere bağlılık. Partililer kendi içlerinde kurullarda parti yönetiminde veya danışmanlar arasında konuşur tartışır saatlerce görüşür. Ama basının önüne çıktımı TEK SES OLURLAR. Aykırı düşünceler veya fikirler odanın içinde kalır tartışmalar orada biter.

Sağ partilerin uzun süre iktidarma kalmalarının sebebide tam olarak budur. SOL partilerde ise her kafadan bir ses çıkar biri çıkar Amerika över diğer çıkar HDP över diğeri çıkar LGBT+ över biri çıkar terör cenazesine katılır öbürü çıkar Türbanlılara hakaret eder biri çıkar FETO savunur öbürü çıkar darbecileri savunur tam bir curcuna vardır hiç kimsenin birbirinden haberi yoktur. Genel başkana sormadan açıklama yaparlar genel başkanı zor duruma düşürürler flan...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Bu sorumun cevabı değil hocam..
Ben sadece isim istiyorum

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu sorumun cevabı değil hocam..
Ben sadece isim istiyorum

Gerçek AKP'li birisi TV lere çıkıp basına demeç verip eleştirmez diyorum ya. ( Özel görüşmede baş başa veya külliyeye gidip derdini sıkıntısını eleştirisini söyleyebilir. Ama orada konuştuklarını dışarda anlatırsa parti disiplinine aykırı davranır. Veya parti kararlarına ters açıklama yaparsa.)

Mesela Bülent Arınç Eski meclis başkanı AKP kurucu üyelerinden yüksek istişare kurulu üyesi. Çıktı alakasız eleştiriler yaptı Selahattin Demirtaş'ın kitabını okuyun dedi yok Osman Kavalayı yok özgür bırakın tarzı şeyler söyledi FETO hakkında bir şeyler söyledi. AKP'nin söylemlerinin tam zıttı şeyler. 1 hafta sonra istifasını verdi.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Engellediğim şahıs birazdan gelip eleştirecek birşey yok o asrın lideri hatasız günahsız biri diyecek, boşa açtın konuyu

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Gerçek AKP'li birisi TV lere çıkıp basına demeç verip eleştirmez diyorum ya. ( Özel görüşmede baş başa veya külliyeye gidip derdini sıkıntısını eleştirisini söyleyebilir. Ama orada konuştuklarını dışarda anlatırsa parti disiplinine aykırı davranır. Veya parti kararlarına ters açıklama yaparsa.)

Mesela Bülent Arınç Eski meclis başkanı AKP kurucu üyelerinden yüksek istişare kurulu üyesi. Çıktı alakasız eleştiriler yaptı Selahattin Demirtaş'ın kitabını okuyun dedi yok Osman Kavalayı yok özgür bırakın tarzı şeyler söyledi FETO hakkında bir şeyler söyledi. AKP'nin söylemlerinin tam zıttı şeyler. 1 hafta sonra istifasını verdi.
E bu o zaman bildiğin biat sistemi. Ben bilmem ağam bilir. Kişiye veya kişilere bağlılık nedir benim bildiğim bir fikre düşünceye hayat felsefesine bir vizyona sadakat olur. Partinin programı nedir mesela? Gerçekten Adalet'i ve Kalkınmayı getirdimi ülkemize?

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Neden lazım bu isim? CB adayı mı yapacaksınız, yeni parti mi kurduracaksınız??
Ak Parti'de dava vardır. Kararlar da birlikte alınır, okyanus ötesinden emirle değil.
Hımm peki dava/davaları nedir?
Eğer ortada bir dava varsa o zaman davalı/davalılar kim?
Peki bu davanın sanığı/sanıkları kim?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
E bu o zaman bildiğin biat sistemi. Ben bilmem ağam bilir. Kişiye veya kişilere bağlılık nedir benim bildiğim bir fikre düşünceye hayat felsefesine bir vizyona sadakat olur. Partinin programı nedir mesela? Gerçekten Adalet'i ve Kalkınmayı getirdimi ülkemize?

Biat sistemi olsa kimse bir şey demez sadece Erdoğan düşünür ve konuşur. Ve tartışma kültürü var diyorum ama parti içinde sadece.

Mesela neredeyse her hafta parti meclisi toplanıyor 2-3 saat görüşürler sonra Erdoğan çıkar açıklama yapar. Veya bakanlar askerler flan toplanıyor ayda bir istişare yapıyorlar. Parti MYK sı var. ( Merkez Yürütme Kurulu) Üstüne parti kurucular heyeti var. Üstüne Ak saçlılar denilen eski ve üst düzey görevler yapmış ak partililer var. Bunlar hepsi kendi aralarında her şeyi konuşur tartışır. EN SON BİR KARAR VERİLİR VE LİDER BUNU DİLLENDİRİR: O saatten sonra partinin görüşü o dur. O görüşün tersine konuşamazsın. Bir derdin sıkıntın varsa öncesinde parti toplantılarında dillendirecen bunu basına lanse etmek uygun olmaz. İlerde parti gene kendi içinde toplanır konuşur kararlar alır önceki söylediği görüşten vaz mı geçtiler mesela gene Lider yeni görüşü dillendirir artık yeni görüş o olur.

Mesela Örnek vereyim. AKP'li birisi çıkıp biz Esad ile barışacaz diyemez Erdoğan'ı çiğneyip. Veya YPG-PYD yi vururken biz boşuna vuruyoz bunları YPG terör örgütü değildir DİYEMEZ. Veya ne bileyim FETO hakkında güzelleme yapamaz. Bunlar üstede söylediğim gibi SAĞ partilerin geleneğinde vardır.

Ayrıca AKP'nin genel Davası Erbakan hocanın çizgisidir hayallerinin çoğunu yaptılar diyebilirim.
Başkanlık sistemi istiyorlardı geçtiler. Ayasofya camii olsun istiyorlardı yaptılar. Çamlıyaca dev cami yapacaz diyorlardı yaptılar. Taksimin göbeğine camii yapacaz diyorlardı yaptılar. Başörtüsü sorununu çözecez diyorlardı çözdüler. Vesayet sistemini bitecez diyorlardı bitirdiler. İmamhatiplerin önün açacaz diyorlardı açtılar.
AKP 20 yıldır söylediği neredeyse her şeyi yaptı. Bu son 3 yıllık sıkıntıların nededine ABD'nin çıkarları ile ters düşmeniz ve aşırı ambargo ve finansal baskı yememiz.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
3,027
CHP'de bir milletvekili çıkıp yönetimi eleştirince genel başkana "liderlik vasfı yok" diyorlar. AKP virüsünün içinde anca Ali Babacan gibi yanlışı 2009'da görüp 2019'da partiden ayrılanlar var :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
ekonomi çok iyi yönetildi ama her şeye rağmen abd ve dış minnaklar yüzünden mi bu hale geldik şimdi biz? :D :D

Etki tepki meseleleri var. Bası restleşmeler var. Amerika ile inatlaşırken seni öldürmek için özel tim geldiğini ve ülkene darbe yapılmaya çalışıldığını düşün ! Rusya ile yakınşalırken kendi ülkenden silahlı kuvvetleri gidiyor Rus uçağı düşürüyor Rus Diplomati Ankaranın göbeğinde vuruyor flan.

Amerikan devlet başkanının açık açık sizin ekonominizi bitirecem lafları var. Demir çelik vb bir sürü maddeye ek vergi koydu ticareti zorlaştırdı o sıralar. Üstüne Amerikan senatosundan çıkan yaptırım kararları var. ABD çullanınca fırsat kollayan faiz lobileri var. Bir gecede TL ye yüklü miktarda para yatırım çeken ve piyasayı dalgalandıran londra borsasından isimler var. Doların ani yükselişi üstüne öz kaynakları harcama 128 Milyarı harcama flan hep bunlar Amerikan baskısına boyun eğmemek için atılan hamleler ne yazık ki. Muhalefet için bunları eleştirmek çok kolay tabi. Nasıl oldu neden olduğuna hiç bakmıyorlar çünkü.

CHP'de bir milletvekili çıkıp yönetimi eleştirince genel başkana "liderlik vasfı yok" diyorlar. AKP virüsünün içinde anca Ali Babacan gibi yanlışı 2009'da görüp 2019'da partiden ayrılanlar var :D

Ali Babacan'a kalsa ben hep eleştirdim diyor :D Ama içinden heralde ! 2017-2018 yıllarında referadnum zamanı evet istediği veya Erdoğan'ın seçim aracında görüntüleri var ama sorsan ben desteklemiyordum diyor.
Bu arada Kemal Kılıçdaroğlunda gerçekten liderlik vasfı yok :(

Canan Kaftancıoğlu Sezin Tanrukulu veya Atatürk'e hakaret eden bazı isimleri normal bir lider parti içinde tutmazdı yoksa. Veya en basitinden Dersime Katliam diyen vekili görevden alırdı gerçek bir lider olsa. ( Direk Atatürk'e katliamcı demiş oluyor o bile görevinde kaldı. ) Böyle parti disiplini mi olur. Bir DHKP-C cenazesine gidiyor diğeri HDP güzellemesi yapıyor biri Atatürk'e hakaret ediyor neymiş bu partide ifade özgürlüğü mü var oluyor şimdi !

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Üretmeyen aksine sadece tüketen milletler işte böyle dış güçler abd bilmem o bu elinde oyuncak olur. Ellemeyin satmayın diye bağırırken millet limanları, türk telekomu , 6 tane seker fabrikasını , tekeli, alüminyum fabrikasını, milli piyango idaresini vs vs vs yok dediler ozellestiriyoruz kaliteli hizmet tam takır işte şu bu sağlıkta devrim şehir hastaneleri de kuruyoruz hatta. (firmaları da hep yabancı 1e1 şahidim) şu bu randevu ile git tak muayene ol bilmem nerede o kuyruklar şimdi var mı benzeri sloganlar hikayeler. Devlet fakirlesiyor varlıkları satılıyor halbuki insanımız alkışlıyor.. Işte bugün geldiğimiz nokta abd senin ekonomini bitirecem dedi mi öyle eli kolu bağlı suç marketlerde kardeşim bu fahiş fiyatlar yok mu bilmem ney.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Üretmeyen aksine sadece tüketen milletler işte böyle dış güçler abd bilmem o bu elinde oyuncak olur. Ellemeyin satmayın diye bağırırken millet limanları, türk telekomu , 6 tane seker fabrikasını , tekeli, alüminyum fabrikasını, milli piyango idaresini vs vs vs yok dediler ozellestiriyoruz kaliteli hizmet tam takır işte şu bu sağlıkta devrim şehir hastaneleri de kuruyoruz hatta. (firmaları da hep yabancı 1e1 şahidim) şu bu randevu ile git tak muayene ol bilmem nerede o kuyruklar şimdi var mı benzeri sloganlar hikayeler. Devlet fakirlesiyor varlıkları satılıyor halbuki insanımız alkışlıyor.. Işte bugün geldiğimiz nokta abd senin ekonomini bitirecem dedi mi öyle eli kolu bağlı suç marketlerde kardeşim bu fahiş fiyatlar yok mu bilmem ney.

Konu ile alakası ney bu yazdıklarının !

Ayrıca yazdıklarının neredeyse hepsi saçma. Bana düyanın en gelişmiş 20 ülkesi içinde Devletçiliği savunan ve devletin kendi şeker fabrikaları demir çelik fabrikaları olan 2 tane ülke sayabilir misin ? Ben söyleyim SAYAMAZSIN.

Hangi çağdayız devlet şeker mi üretirmiş. Şöyle kulaktan dolma saçma sapan şeylere kanıyorsunuz hemen. Fabrika Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde olduktan sonra şeker fabrikası ister Ahmet'in Mehmet'in olsun isterse Alman'ın Fransız'ın olsun sonuçta senin ülkenin sınırları içinde üretecek vergisini verecek. Oraların devletin olunca uçacaz kaçacaz mı sanıyorsunuz harbiden !

Şunu anlayın artık Devletçilik anlayışı bitti Kominizim kül oldu. Devlet fabrika açmaz devlet üretim yapmaz. Üretimi yerli ve yabancı sermayeler yapar devlet vergisini alır. Şu bakış açısına bak ya :) 6 Tane şeker fabrikamız özelleşmese ABD'ye kafa tutacaktık dimi.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Ya hocam örnekleri açıklamama niye takılıyorsun sen bak bu anlayış abdülhamit dönemi koca osmanlı imparatorluğu gerilemeye kuculmeye götürdü. Vahdettin de devamında kolayca diz çöktü 2 defa battı bu ülke bu din istismarı yüzünden. Abdülhamit dönemi Bugunki toprakların 2 katını kaybettik oda din dedi özelleştirme dedi topraklarımızdan etti bizi. Aynı dediğin gibi bi a haber klasiği mantik toprağımızı alıp gitmiyorlar ya! Lafa bak!?
Anlatamadık ya 18 senedir ülke gidiyor elden vallahi hocam uyanın lütfen allah rızası için ya. Buraya geldim şu soruları soruyorum sorgulayın istiyorum ya şu partiyi biraz. Yola çıktıkları insanlardan allahin kulu yok yanlarında parti bozuldu bozuldu yolundan saptı.

Komünizm şu bu değil benim derdim. Diğer milletler 75 milyon dolar a marsta yaşam formu araştırırken biz 600 milyon dolara saray yapıyoruz bu adama niye niye? Özelliği ney ? Ayrıcalığı ney ? Allahın sevgilisi (s.a.v.) bir hasir üzerinde ceketini üzerine örtüp uyurken ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Vahdettin de devamında kolayca diz çöktü 2 defa battı bu ülke bu din istismarı yüzünden

Ne alaka hocam daldan dala atlıyon ! Üstte yazdığın şeker fabrikalarının özelleştirilmesi Demir çelik fabrikalarının özelleştirmesinden Din'e bağladın hemen sıkışınca.

Sana açık açık söylüyorum DEVLETÇİLİK ÖLDÜ. 1920 lerde kaldı o kafa. Rusya bile zor dayandı 1991'e kadar o bile bıraktı devletçiliği. Dünyada artık paranın sermayenin dili dini ırkı milleti yok.

ABD bile gidip Çin'de üretiyor çoğu ürününü. Devletin o fabrikaları özelleştirmesini Din üstünden aklamaya çalışmak ne alaka ! Bana Bizzat ABD'ye Japonya'ya veya Fransaya ait devlet fabrikası sayar mısın 3 tane ! Sayamazsın Hepsi özel firmadır çünkü Devlet fabrika açmaz üretim yapmaz destek verir yardımcı olur ama üretimi özel şahıslar yapar.

Ayrıca Külliyenin maliyeni nerden duydun 600 Milyon Dolar olduğunu :D Dolar birde :D 75 Milyon Dolara kim Marsta yaşam formu arıyor ! Alakaya çay demle.

Ben sana yazayım Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin maliyeti 1.3 Milyar TL. ( Dolar flan yok işin içinde. ) Orası devleti temsil eden bir kurum. Erdoğan'ın şahsi malı gibi davranması yok mu şu SIĞ muhalefetin :) Orası devleti temsil ediyor butün ülkelerin devlet adamları orada ağırlanıyor. Diğer bütün ülkelerde olduğu gibi.

Google'a dünya ülkelerinin devlet sarayları yaz ve bizim gibi dünya ekonomisinde ilk 20-30 arasında olan ülkelerin Devlet saraylarına bir bak sonra konuş. Şu boş ve ucuz siyasetten bıkmadınız gitti.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Ya hocam örnekleri açıklamama niye takılıyorsun sen bak bu anlayış abdülhamit dönemi koca osmanlı imparatorluğu gerilemeye kuculmeye götürdü. Vahdettin de devamında kolayca diz çöktü 2 defa battı bu ülke bu din istismarı yüzünden. Abdülhamit dönemi Bugunki toprakların 2 katını kaybettik oda din dedi özelleştirme dedi topraklarımızdan etti bizi. Aynı dediğin gibi bi a haber klasiği mantik toprağımızı alıp gitmiyorlar ya! Lafa bak!?
Anlatamadık ya 18 senedir ülke gidiyor elden vallahi hocam uyanın lütfen allah rızası için ya. Buraya geldim şu soruları soruyorum sorgulayın istiyorum ya şu partiyi biraz. Yola çıktıkları insanlardan allahin kulu yok yanlarında parti bozuldu bozuldu yolundan saptı.

Komünizm şu bu değil benim derdim. Diğer milletler 75 milyon dolar a marsta yaşam formu araştırırken biz 600 milyon dolara saray yapıyoruz bu adama niye niye? Özelliği ney ? Ayrıcalığı ney ? Allahın sevgilisi (s.a.v.) bir hasir üzerinde ceketini üzerine örtüp uyurken ?
Hocam ona anlatamazsın.Adamda inanılmaz bir Akp hayranlığı var.Tayyip Erdoğan bile bunun kadar Akp yi savunmuyor.Şu mantığı kuramıyor.Mevcut hükümet ülkenin bütün değerli varlıklarını satmış.Ülke maddi olarak krize girmiş, işsizlik almış başını gitmiş adam hala Amerika diyor,komünizm diyor.İşsizliği bitirmedeki en önemli kriterin Fabrika kurmak olduğunu bile bilmiyor.Akp bu ülkeyi PKK ya satsa onu bile savunur.Hiç ona laf anlatmaya çalışma derim.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hocam ona anlatamazsın.Adamda inanılmaz bir Akp hayranlığı var.Tayyip Erdoğan bile bunun kadar Akp yi savunmuyor.Şu mantığı kuramıyor.Mevcut hükümet ülkenin bütün değerli varlıklarını satmış.Ülke maddi olarak krize girmiş, işsizlik almış başını gitmiş adam hala Amerika diyor,komünizm diyor.İşsizliği bitirmenin en önemli kriterin Fabrika kurmak olduğunu bile bilmiyor.Akp bu ülkeyi PKK ya satsa onu bile savunur.Hiç ona laf anlatmaya çalışma derim.

Gerçekten Erdoğan ile kafayı bozmuşunuz siz :)

Ben burda ne yazıyom siz ne anlatıyonuz. Devlet halen fabrika açacak diyon :D Yaa dünyada örneği yok diyorum tüm ülkeler özel sektöre döndü özelleştirmeye döndü yap işlet devrete döndü. Dünyada devletin fabrika açtığı ülke yok. ( Varsada Kuzey Kore Küba flan vardır işte veya bir kaç afrika ülkesi yada kominist ülkeler. )

Konu içinde Erdoğan bile yok benim yazdıklarımda :D Sen devletin fabrika açıp piyasa ile yarışabileceğini kaliteli hizmet üreteceğini mi sanıyon gerçekten ! Oralar siyasi partiler için ambarlık oluyor. Kendi admalarını doldur çalışma mantığı yok devlet kurumu nede olsa salla kafanı al maaşını mantığı oturuyor. LÜTFEN AZCIK AMA AZCIK mantık yürütün ve düşünerek yorum yazın.

Çoğu gelişmiş ülkede Sağlık ve eğitim sistemi bile özelleştirilmiştir. Devlet onlarla bile uğraşmak istemez. Ama bizim SIĞ muhalefete kalsa devlet Şekerde üretsin Salçada üretsin hatta don bile üretsin kafasında.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Hocam ne demek devletcilik öldü ya? Benim gibi milyonların üzerinden vergiler ile sarayda yaşayacak uçak filosu kuracak kendine. Ama işsizlik sayısı 27 milyon olacak lütfen ya. Bu akıl işi mi yani? Vatandaşına bakmakla yükümlüdür devlet

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hocam ne demek devletcilik öldü ya? Benim gibi milyonların üzerinden vergiler ile sarayda yaşayacak uçak filosu kuracak kendine. Ama işsizlik sayısı 27 milyon olacak lütfen ya. Bu akıl işi mi yani? Vatandaşına bakmakla yükümlüdür devlet

Bilmeyen adamla tartışmak zor :(

Sen daha devletçiliğin mantığını bilmiyon.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Dinlemeye hazırım hocam
Hocam sen de hiç bir şey bilmiyorsun.Devletçilik demek çalmak,çırpmak demek, Devletçilik demek aşırı vergi toplayıp halkı soymak demek,Devletçilik demek Saray yaptırıp israfın dibine vurmak demek,Devletçilik demek Suriyelileri ülkeye toplayıp,onlara torpil geçip vatandaşına ikinci sınıf muamele yapmak demek???? Hocam bunları öğren.????

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hocam sen hiç bir şey bilmiyorsun.Devletçilik demek çalmak,çırpmak demek, Devletçilik demek aşırı vergi toplayıp halkı soymak demek,Devletçilik Saray yaptırıp israfın dibine vurmak demek,Devletçilik demek Suriyelileri ülkeye toplayıp,onlara torpil geçip vatandaşına ikinci sınıf muamele yapmaktır.???? Hocam bunları öğren.????

Lütfen bilmeden bu kadar saçmalama :(

Sadece Sözlük anlamını bile okuyup ne anladığını ve bu devirde uygulanıp uygulanamayacağını bir yorumla istersen : Vikipedi tanımı.

Devletçilik, devletin ekonomiyi veya sosyal hayatı ya da her ikisini de belirli bir dereceye kadar kontrol etmesi gerektiği inancıdır.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Lütfen bilmeden bu kadar saçmalama :(

Sadece Sözlük anlamını bile okuyup ne anladığını ve bu devirde uygulanıp uygulanamayacağını bir yorumla istersen : Vikipedi tanımı.

Devletçilik, devletin ekonomiyi veya sosyal hayatı ya da her ikisini de belirli bir dereceye kadar kontrol etmesi gerektiği inancıdır.
Devlet ekonomiyi ve sosyal hayatı o kadar güzel kontrol ediyor ki hayran olmamak elde değil.????

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Devlet ekonomiyi ve sosyal hayatı o kadar güzel kontrol ediyor ki hayran olmamak elde değil.????

Etmemeli diyorum ben zaten serbest piyasadan yanayım. Devletçilik kamuculuk olmasın diyorum. Bir şey yapılacaksa özel sektör yapmalı diyorum. Devlete memur doldurulsulmasına karşıyım diyorum siz AKP nefreti ile başka şeyler anlatıyonuz.

Dünyada örneği yok şuan diyorum :) Ama yok AKP ise tam tersini yapmalıyız söylemeyiz şeklinde ki SIĞ muhalefet mantığı ile konuşuyorsunuz sadece.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Hocam açıkça sen saçmaladın bence devlet olmasın kamu olmasın özel sektör olsun ne demek padişahlık ilan edilsin diyemedigin kalmış sadece zaten istedikleri bu da. Yani 21. Yüzyılda bu neyin kafası ben anlamıyorum ya ülkeyi bir kere daha çok vahim bir tabloya götürüyor ve bunu göremiyorsunuz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hocam açıkça sen saçmaladın bence devlet olmasın kamu olmasın özel sektör olsun ne demek padişahlık ilan edilsin diyemedigin kalmış sadece zaten istedikleri bu da. Yani 21. Yüzyılda bu neyin kafası ben anlamıyorum ya ülkeyi bir kere daha çok vahim bir tabloya götürüyor ve bunu göremiyorsunuz.

Kamu ! Padişahlık ne alaka :D Ayrıca devlet olmasın ne demek la :D Devlet en kıymetlimiz. Devleti milleti inkar eden mi var. Devletin işi devleti yönetmek olsun diyorum ben şeker üretsin salça üretsin olmasın diyorum.

Gerçekten bilmeyen adam ile tartışmak çok zor... Benim söylediklerim ile padişahlığın ne alakası var ! Siz kafayı Erdoğan ile bozduğunuza her şeyi saçma yerlere yoruyonuz. Bu muhabbet içinde Şeriat gelsin Padişahlık gelsin İran oluyoz gibi bir şey yok :)