Haber AKP'li vekilin seçim açıklaması

Bu konuyu okuyanlar

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'peygamber'e benzettiği açıklaması ile tepki çeken AKP Ordu Milletvekili Yediyıldız, 2023 seçimlerinde kullanılacak her 'oy'un, "kılınmayan namazdan, tutulmayan oruçtan, gidilmeyen hacdan" daha önemli olduğunu söyledi.​

23 Eylül 2021 Perşembe, 02:30

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı peygamber yerine koyan ve tepki çeken açıklamalarının ardından yaptığı yeni açıklamada, bu kez de 2023 seçimlerinde verilecek oyun hesabının namaz kılmamaktan, oruç tutmamaktan daha fazla olduğunu söyledi.

Şenyıldız, geçen ay katıldığı bir nikâhta yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum” ifadelerini kullanmıştı. “İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in hayatı boyunca yerine getirdiği örnek davranışlar ve yol gösterici sözlerinin bütünü” demek olan “sünnet” kavramının AKP’li vekil tarafından bu şekilde kullanılması büyük tepki çekmişti.
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de görüntüleri Twitter hesabından paylaşıp Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı konuyla ilgili açıklama yapmaya çağırarak, “AKP Ordu Milletvekili Şener Yediyıldız, Recep Tayyip Erdoğan’ı peygamber ilan etti! Nikâh töreninde ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden nikâh defterini vermek istemiyorum’ diyor. Her konuda konuşan Diyanet Başkanı Ali Erbaş bu konuda da konuşacak mısın?” diye tepki göstermişti. Yediyıldız, tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kalmıştı.

HESABINI VERECEKSİNİZ​

Yediyıldız, önceki gün katıldığı bir etkinlikte yine skandal açıklamalarda bulundu. Kabataş ilçesinde partililerle bir araya gelen Yediyıldız, 2023 seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biz Elhamdülillah Müslümanız. Bugün geldik, yarın gideceğiz. Gittiğimizde de yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. Zannetmeyin ki ben verdiğim oyun hesabını vermeyeceğim. Samimiyetle söylüyorum daha fazla vereceksiniz. Kılmadığınız namazdan, tutmadığınız oruçtan, gitmediğimiz hacdan daha fazla vereceksiniz” diye konuştu.

Kaynak: AKP'li vekilden 'ibadetli' seçim açıklaması

Pes yani!

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Anayasa mahkemesi nerede ne iş yapıyor bu açıklamalar anayasaya, laiklik ilkesine tamamen zıttır. Ülkenin ayarlarını alt üst ettiler.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
.

Ekli dosyalar

• İslâmin_şartları.jpg
    İslâmin_şartları.jpg
    93.9 KB · Görüntüleme: 141

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Saçmalamış resmen.

Erdoğan'ın her düğünde söylediği 3 çocuk yapınız kelimesini söylemek yerine Erdoğan'ın Sünnetini yerine getirin demeside aşırı yakışıksız olmuş.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Böylelerine bakıp dinini değiştiren dinden çıkan çok insan var
Dilerim ki böyle insanlar dinlerine geri dönerler
Böyle hadsiz kişilerin din tüccarlarının da son nefeste kâfir olarak ölmesini dilerim

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Böylelerine bakıp dinini değiştiren dinden çıkan çok insan var

Bizim dinimizde herkes kendinde sorumlu. Yok şunu gördün yok bunlar böyle diye dinden çıktım demek resmen bahane aramak kılıf uydurmak. Çıkmak istemeyen adama sabah akşam dini karalasanda çıkmaz. Dinsizcilk için bahane uydurana bahane çok.

İmama kızıp abdest bozmak gibi safça bir hareket bunu yapan varsa.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Bizim dinimizde herkes kendinde sorumlu. Yok şunu gördün yok bunlar böyle diye dinden çıktım demek resmen bahane aramak kılıf uydurmak. Çıkmak istemeyen adama sabah akşam dini karalasanda çıkmaz. Dinsizcilk için bahane uydurana bahane çok.

İmama kızıp abdest bozmak gibi safça bir hareket bunu yapan varsa.
Edebiyat hocası anlatmıştı. Bi haltı araştırmayan gerizekalılar hemen yok deist yok ateist vs oluyomuş. İslam kötüymüşte kadınlara saygısızlık varmışta. Popüler kültür köleliği

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Edebiyat hocası anlatmıştı. Bi haltı araştırmayan gerizekalılar hemen yok deist yok ateist vs oluyomuş. İslam kötüymüşte kadınlara saygısızlık varmışta. Popüler kültür köleliği
Benim anlatmak istediğim
o dini öyle yaşıyor böyle din mi yaşanılır o zaman ben dinden çıkıyorum bunu savunmuyorum tabi ki bu yanlış Bir şey

Benim canımı sıkan akp'nin İslam'ı pis amellerine alet edip insanları din üstünden susturmak bastırmak ve hükmetmek
Akp:nasilsa bunlar dine karşı çıkamaz diyor
Birey bir sabreder iki sabreder sonra bu tahriklere dayanamayıp dini terk edebilir ben bunlara yazık dedim
Ve akp insanları akıl oyunlarıyla dininden ediyor ve sarayda imanlı bir şekilde yaşıyor bu canımı sıkan
Umarım böyle tahriklere dayanamayıp dinden çıkan müslümanlar dinine geri döner
İnsanları dini kullanarak dinsiz eden saray uşakları son nefesinde "la ilahe yada İsa tanrının oğludur demek nasip olsun

Lafımın arkasındayım

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Benim anlatmak istediğim
o dini öyle yaşıyor böyle din mi yaşanılır o zaman ben dinden çıkıyorum bunu savunmuyorum tabi ki bu yanlış Bir şey

Benim canımı sıkan akp'nin İslam'ı pis amellerine alet edip insanları din üstünden susturmak bastırmak ve hükmetmek
Akp:nasilsa bunlar dine karşı çıkamaz diyor
Birey bir sabreder iki sabreder sonra bu tahriklere dayanamayıp dini terk edebilir ben bunlara yazık dedim
Ve akp insanları akıl oyunlarıyla dininden ediyor ve sarayda imanlı bir şekilde yaşıyor bu canımı sıkan
Umarım böyle tahriklere dayanamayıp dinden çıkan müslümanlar dinine geri döner
İnsanları dini kullanarak dinsiz eden saray uşakları son nefesinde "la ilahe yada İsa tanrının oğludur demek nasip olsun

Lafımın arkasındayım
İslamı öyle yanlış gösteriyolarki :( tıpkı fetönün yaptığı gibi. Gazetelerinde kanallarında az mı rastladık....
Çok yanlış yaptıkları. 610 islamı ile 2021 islamı arasında baya fark var.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,230
Bizim dinimizde herkes kendinde sorumlu.
Yaw he he, amirin öyle demiyor ama

Oy vermezseniz cehenneme gideceksiniz diyor, siyasal İslamda kimse kendinden sorumlu değil namaz kıl oruç tut hacca git iyi biri ol yardım et Allahın emir ve yasaklarına uy, ama ahapeye oy vermedin mi direk cehennem ??

Reaksiyon puanı
3,027
Bunlar millete böyle açıklamalar yapma yetkisini nereden buluyor? Dinle ilgili nasıl böyle kesin konuşabiliyorlar? Sanırsın ki vahiy gelmiş de anlatıyor etrafına.