Soru Eski telefon la ne yapılır

Bu konuyu okuyanlar

Elxan252

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Selam böyle xperia z2 telefon var elimde çalışmıyo bununla en fazla ne yapa bilirim?
(Ucuz yatırımlar da olur)
Mesaj otomatik birleştirildi:

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Bir sürü telefon var evde eski. satsan satılmaz atsan atılmaz. Benim ailem satmam izin vermedi Internetten sonuçta insanların ne olduğu belli değil. Evden ya da elden alacaklar belki ne bilim ya da kargoda sorun çıkacak. Gel gelelim senin sorunun cevabına
Telefoncuya git alır mutlaka. Ama sana diyim beş TL bile verebilir. Ama aslında değeri bin TL dır belki parçaları kullanacaktır ama bize beş TL verir.
Internetten sat
Satmak dışında Telefoncuya gidip üstüne para verip yeni telefon alabilirsin.
Tamir ettirip kullanabilirsin.
Saklayabilirsiniz hatira olarak :D
Umarim telin istediğin şekilde akıbete uğrar. Başarılar

Reaksiyon puanı
16,118
WhatsApp Image 2021-06-24 at 01.43.03.jpeg

aç spotify'ı Metallica,Megadeth,Moğollar filan çalsın...
WhatsApp Image 2020-12-25 at 05.05.23.jpeg

Elxan252

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bir sürü telefon var evde eski. satsan satılmaz atsan atılmaz. Benim ailem satmam izin vermedi Internetten sonuçta insanların ne olduğu belli değil. Evden ya da elden alacaklar belki ne bilim ya da kargoda sorun çıkacak. Gel gelelim senin sorunun cevabına
Telefoncuya git alır mutlaka. Ama sana diyim beş TL bile verebilir. Ama aslında değeri bin TL dır belki parçaları kullanacaktır ama bize beş TL verir.
Internetten sat
Satmak dışında Telefoncuya gidip üstüne para verip yeni telefon alabilirsin.
Tamir ettirip kullanabilirsin.
Saklayabilirsiniz hatira olarak :D
Umarim telin istediğin şekilde akıbete uğrar. Başarılar
Evet abi satılmıyo tamircide götürmüyo babam tamir edip kullandırmak istiyoda tamir de edemiyolar dedim belki aliexpress den dönüştürücü falan alıp ekranını kullanırım varmı öyle bişe

Dursun en kötü ileride IMEI'sini kullanırsın.
O nasıl oluyo biraz anlatırmısınız rica etsem

Ekli dosyayı görüntüle 162995
aç spotify'ı Metallica,Megadeth,Moğollar filan çalsın...
Ekli dosyayı görüntüle 162996
Çalışsa yapardım ?

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
maalesef ben bilimiyorum. e tamir edilmiyorsa de ki babana tamir edilmiyor bunu satalım. yeni telefon da aldınız mı bilmiyorum şu an icin bunu verip üstüne daha az verip telefon da alabilirsiniz

Darkness3472

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Evet abi satılmıyo tamircide götürmüyo babam tamir edip kullandırmak istiyoda tamir de edemiyolar dedim belki aliexpress den dönüştürücü falan alıp ekranını kullanırım varmı öyle bişe

O nasıl oluyo biraz anlatırmısınız rica etsem

Çalışsa yapardım ?
Yurt dışından bi cihaz aldın diyelim (Xiaomi) bunlarda imei kaydı olmuyor ve kayıt parasıda yüksek oluyor eski telefonun imeisi atılıyor baya karışık bi işlem telefoncular yapıyor ama chimera diye bi yazılımdan yapılıyor tabi bunun öncesinde orjinal xiaomi yazılımından çıkman gerekiyor fastboot moduna alıp çıkıyorsun snapdragon da bu gerekiyor meditech işlemcide direk chimera yazılımına girip eski cihazın imeisini atıyorsun bu işlemi telefoncular 100 150 civarında yapıyorlar

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Yurt dışından bi cihaz aldın diyelim (Xiaomi) bunlarda imei kaydı olmuyor ve kayıt parasıda yüksek oluyor eski telefonun imeisi atılıyor baya karışık bi işlem telefoncular yapıyor ama chimera diye bi yazılımdan yapılıyor tabi bunun öncesinde orjinal xiaomi yazılımından çıkman gerekiyor fastboot moduna alıp çıkıyorsun snapdragon da bu gerekiyor meditech işlemcide direk chimera yazılımına girip eski cihazın imeisini atıyorsun bu işlemi telefoncular 100 150 civarında yapıyorlar
Ohaa bir sürü eski cihaz var evde öğrendiğim iyi oldu.

Elxan252

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Legal mıdır ki bu?

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Yurtdışından kayıtsız telefon alsam mesela se2 aldım. İmei şeysi yok, evde duran eski 4s in imeisini kullanabiliyorum yanii iyimiş...

Elxan252

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bizim burda Azərbaycan da normal mağazalarda note 9 pro 600-650 manata satılıyordu küçük yerlerde ise 510 manata ben ne olur ne olmaz 600 e aldım acaba onlar da sizin dediğiniz bi taktik falan mı kullanıyor

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
2 tane redmi not 8pro aldım 2 sıne bozuk telefon ımemı attırdım sağlam