Erdoğan'dan açıklama: "Okullar 6 Eylül tarihinde açılacak."

Bu konuyu okuyanlar

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
1629392806758.png

Erdoğan az önce yaptığı açıklamada 6 Eylül tarihinde okulların açılacağını ifade etti.

Birinci dönem 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-3 Eylül 2021'de uyum eğitimleri gerçekleştirilecek.

Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.

"Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az 2defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz."

"Aşı olmayan üniversite öğrencisi ve çalışanlardan da düzenli PCR testi isteyeceğiz."

"Uçak ve şehirlerarası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız."

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
açılsa ne olacak ki sınıflar da kaçar öğrenci olacak temas nasıl engellenecek sosyal mesafe maske kuralları uygulanacak mı her okulda klime var mı havalandırma sistemi yeterli mi lavabo tuvalet gibi alanlar temiz mi herkesin aklında bu sorular 20 yılda eğitim sistemi ve okullar değişmedi maalesef...

Reaksiyon puanı
1,768
açılsa ne olacak ki sınıflar da kaçar öğrenci olacak temas nasıl engellenecek sosyal mesafe maske kuralları uygulanacak mı her okulda klime var mı havalandırma sistemi yeterli mi lavabo tuvalet gibi alanlar temiz mi herkesin aklında bu sorular 20 yılda eğitim sistemi ve okullar değişmedi maalesef...
Öğrencilerin genelde üçte biri okula geliyor camlar zaten açık klimaya gerek yok okulun etrafı boş olduğu için bol bol hava esiyor maske kurallarına öğrenciler diğer insanlardan daha fazla uyuyor merak etme

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Öğrencilerin genelde üçte biri okula geliyor camlar zaten açık klimaya gerek yok okulun etrafı boş olduğu için bol bol hava esiyor maske kurallarına öğrenciler diğer insanlardan daha fazla uyuyor merak etme
savunma güzel teşekkür ederim. dünya çağ atlarken bizim halen bunları konuşmamız bile abesle iştigal

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,490
Benim okulum özel olmasına rağmen kimse maskeye dikkat etmiyor. Korona bayram edecek bende arada kaynayacağım. Tek dikkat edenler hocalar. Hoca sınıftakilere maske taktırtsada 5dk sonra tekrar çıkarıyorlar.

Reaksiyon puanı
1,768
Benim okulum özel olmasına rağmen kimse maskeye dikkat etmiyor. Korona bayram edecek bende arada kaynayacağım. Tek dikkat edenler hocalar. Hoca sınıftakilere maske taktırtsada 5dk sonra tekrar çıkarıyorlar.
Bizde hele bi maske takma :D
Bazı tipler inatla maske takmıyor da en fazla 1dk maskesiz gezebiliyorlar illa birisi uyarıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta bi hoca bize ikinci maskeleri dağıttı derste herkes çift maskeli

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Ekli dosyayı görüntüle 161844

Erdoğan az önce yaptığı açıklamada 6 Eylül tarihinde okulların açılacağını ifade etti.

Birinci dönem 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-3 Eylül 2021'de uyum eğitimleri gerçekleştirilecek.

Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.

"Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az 2defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz."

"Aşı olmayan üniversite öğrencisi ve çalışanlardan da düzenli PCR testi isteyeceğiz."

"Uçak ve şehirlerarası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız."

Hala öğretmenlere ve velilere zorunlu kılınmamış, en azından okul açılıncaya kadar öğretmenlere hala aşının zorunlu kılınmaması, öğrencilere aşı yapılmaması ve en azından üniversite öğretimi öncesi okullar (üniversitelerde aşı kesinlikle zorunlu olacak) için okula her giriş ve çıkışta PCR testi yapılmaması ve okulda öğretmenlerin bile mesafeye dikkat etmemesi, inşAllah bu işten sonra sakatlık çıkmaz.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Bu arada dördüncü dalga vurursa okullar muhtemelen yine kapanabilir. Bu bağlamda okulları açmaları da risk teşkil eder. 15+ olan çoğu kişi de Biontech'in olası yan etkilerinden endişe duyacağı için olmazlar diye düşünüyorum.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Öncelikle başta ben olmak üzere bütün öğrencilere Allah kolaylık versin. Ben 11. Sınıftayım ve hocalara bizden 9 ve 10. Sınıfın hıcını alacaklar ve daha 11. Sınıf konuları var ve onlar da zor konulara benziyor. Bir de koronavirüs tehditi de var. Hadi bakalım gazamız mubarek olsun...

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Aç kapa aç kapa aç kapa aç kapa nereye kadar. açacaksanız açın kapatçaksanız kapatın.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Bizde hele bi maske takma :D
Bazı tipler inatla maske takmıyor da en fazla 1dk maskesiz gezebiliyorlar illa birisi uyarıyor

Hatta bi hoca bize ikinci maskeleri dağıttı derste herkes çift maskeli
Sen Hollanda'ya git de gör bakayım maskenin 'm'sini görebiliyor musun... Çoğu ülke saldı artık.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Z kuşağının performansında düşüş var. Okullar açılıyor dendi ve halen Okula gitmiyoruz tarzı bir TAG açmadılar. Veya bir linç kampanyası Millieğitim bakanı istifa tarzı sloganlar başlamadı !

Sen Hollanda'ya git de gör bakayım maskenin 'm'sini görebiliyor musun... Çoğu ülke saldı artık.

Sosyal mesafenin korunamadığı toplu taşıma araçları, havalimanı, uçak ve ortaokullarda ise maske takılmasına devam edilecek. !!!

Not: Bu arada Hollanda nufusu bizim İstanbul kadar.

Son düzenleme:

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Aslında Z kuşağı genci olarak bu yazıyı yazmadan önce 25 satır yazı yazdım sonra korktum acaba gece kapıya polis gelir mi diye ve vazgeçtim

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
15 Eylül'de RTE :
"Yüksek vakalardan dolayı online devam edeceğiz" Der büyük ihtimalle