Soru Sizce hangi kullanıcı adı / mail adresi?

Bu konuyu okuyanlar

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yıllardır kendi ad-soyad kombinasyonumla ne sosyal medya ne de mail adresi alamıyorum. Hal böyle olunca biraz kombinasyon uydurmaya çalışıyorum.

Bütün platformlarda, mail adresimde de aynı kombinasyonu kullanmayı tercih etmek istiyorum. Siz olsanız hangi uygulamayı seçerdiniz?

Diyelim ki adım: ERKAN GÜVEN

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

hangi mail adresi sizce? Gmail çok entegre, YouTube-Drive vb. olduğu için arada kalıyorum. Outlook.com'u da veznede, devlet dairelerinde memurlara anlatırken güçlük çekmekte korkuyorum.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Yıllardır kendi ad-soyad kombinasyonumla ne sosyal medya ne de mail adresi alamıyorum. Hal böyle olunca biraz kombinasyon uydurmaya çalışıyorum.

Bütün platformlarda, mail adresimde de aynı kombinasyonu kullanmayı tercih etmek istiyorum. Siz olsanız hangi uygulamayı seçerdiniz?

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

hangi mail adresi sizce? Gmail çok entegre, YouTube-Drive vb. olduğu için arada kalıyorum. Outlook.com'u da veznede, devlet dairelerinde memurlara anlatırken güçlük çekmekte korkuyorum.
gmail ya da outlook öneririm
bir şey soracağım outlook.com u neden devlet dairelerinde memurlara anlatmak durumunda kalasınız ki?

maykraft

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
48
mail servis önerisi mi istiyorsunuz?

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yani sürekli banka, vergi dairesi dolaşıyorum. sürekli mail adresimi iletiyorum ve söylüyorum. gmail zor yazarlarken outlook 'da neler olacağını düşündüm

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Gmail'i çok kolay anlarlar.Ama GüvenG(Ci)'de çok hoşuma gitti ?
Eğer GüvenG(Ci) diye okursanız ayrı bir havası olur.?

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gmail'i çok kolay anlarlar.Ama GüvenG(Ci)'de çok hoşuma gitti ?
Eğer GüvenG(Ci) diye okursanız ayrı bir havası olur.?
maalesef o nu bende çok istedim ama guveng çoktan dolmuş :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Protonmail ve tutanota öneririm gösterdiklerinizin arasından gmail ve outlook.
proton ve tutanota nedense güvenemiyorum. sebebi , 1-2 yıl sonra ne olacağı belli değil. ben güvenip her şeyimi oraya taşıdığımda 2 yıl sonra kapatıyoruz derlerse? bunu dememeleri için hiç bir sebep yok arkalarında microsoft-google gibi destek yok çünkü.

birde daha geçen seneye kadar protonmail ile shiftdelete.net e üye olunmuyordu. halen öyle mi bilmiyorum düzelmiştir belki. çoğu yer sakıncalı görüyor.

maykraft

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
48

proton ve tutanota nedense güvenemiyorum. sebebi , 1-2 yıl sonra ne olacağı belli değil. ben güvenip her şeyimi oraya taşıdığımda 2 yıl sonra kapatıyoruz derlerse? bunu dememeleri için hiç bir sebep yok arkalarında microsoft-google gibi destek yok çünkü.

birde daha geçen seneye kadar protonmail ile shiftdelete.net e üye olunmuyordu. halen öyle mi bilmiyorum düzelmiştir belki. çoğu yer sakıncalı görüyor.
Artık SDNye protonmail ile üye olunuyor ve protonmail ve tutanota açık kaynak kapatacaklarını düşünmüyorum.

Hem dediğinize bakarsak microsoft ve googlein de böyle bir şey dememek için bir sebepleri yok hatta protonmail ve tutanota onlardan daha güvenli bence.

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Profesyonellik acisindan bakıyorsan genellikle ad.soyad (kurumsal mail adreslerinde) seklinde kullanılır. Standart servislerde bu sekilde mail adresi almak zor olabilir.

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Profesyonellik acisindan bakıyorsan genellikle ad.soyad (kurumsal mail adreslerinde) seklinde kullanılır. Standart servislerde bu sekilde mail adresi almak zor olabilir.
ad.soyad şeklinde hiç bir mail sağlayıcısından mail alamıyorum

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
ad.soyad şeklinde hiç bir mail sağlayıcısından mail alamıyorum
Yani zaten profesyonel anlamda mail adresleri kurum maili seklinde olur dedigim gibi. e.guven eguven erkang gerkan gibi alternatiflere yonelebilirsin. Adın veya soyadının olabildiğince anlaşılabiliyor olmasini tavsiye ederim.

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yani zaten profesyonel anlamda mail adresleri kurum maili seklinde olur dedigim gibi. e.guven eguven erkang gerkan gibi alternatiflere yonelebilirsin. Adın veya soyadının olabildiğince anlaşılabiliyor olmasini tavsiye ederim.
sağolasın hocam. o saydıklarının hiç birini alamıyorum , hepsi dolu maalesef. yukarıda listelediğim username lar dışında pek bir şey yok açıkçası

Goronzon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Protonmail hesapları kafasına göre iptal ediyor ve desteğe ulasınca yardımcı olmuyorlar.. Önemli hesaplarımın oldugu mail adresimi sebepsiz yere iptal ettiler.. Güvenilmez bir sağlayıcı.. Ben kullanıyorum cok güzel diyenler cıkabilir fakat hesabı ne zaman keyfi iptal edecekleri belli olmuyor böyle bir sağlayıcıya güvenemezsiniz..

Internet bunların sebepsiz iptal edip geri vermedikleri hesaplarla ilgili sikayetlerle dolu kesinlikle spam kötüye kullanım gibi bir sey yapmadım buna rağmen sebepsiz yere hesabı iptal edip geri vermediler.. Aman diyeyim.. Mağdur olursunuz..

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,352

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

[email protected] güzel olmuş.

Son mesajlar