Yardım Nasıl bir mail adresi? Sizce nasıl olmalı?

Bu konuyu okuyanlar

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yıllardır Gmail kullanıyorum ama Gmail'de ad-soyad kombinasyonum ile ilgili bütün mail adreslerim dolu ve hiç birini alamıyorum. Gmail'de bir şekilde mailimin başına, sonuna ya da iki harf arasına bir sayı sıkıştırmam gerekiyor. Ya da saçma bir şekilde harfleri uzatmam, kısaltmam bir şeyler türetmem gerekiyor.

Alabildiğim sadece YandexMail, Yahoo ve Outlook.com mevcut. Yandex'e nedense kanım hiç ısınmıyor, Rus diyorlar bilmem ne diyorlar kullanasım gelmiyor. Yahoo'da nedense güvenli gelmiyor. Bu konuda siz olsanız hangi mail servisini seçerdiniz acaba?

soyad.isim@outlook.com
soyadisim@yandex.com
soyad.isim@yahoo.com

hangi servis sizce daha sağlam , tercih edilmeli?

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
güvenlik takıntınız varsa zati bi iki servis dışında(protonmail ve tutanota) hepsi bilgi paylaşıyor. outlook iyidir. isimsoyisim gb takıntınız varsa mail.com u deneyin ancak ilk kez üye olmak için vpn ile siteye girmeniz gerekli.

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
turkcell'in projesi olan yaani mail kullanan var mı acaba? tavsiye eder misiniz?

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
turkcell'in projesi olan yaani mail kullanan var mı acaba? tavsiye eder misiniz?

yaaani

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Senelerdır Yandex Kullanırım sorunu Gormedım acıkcası, Ama Gmail Her zaman Iyıdır,Isım Soyad Turevlerını alması zor olsada farklı kombıneler denersen hos olur dıye dusunuyorum.

Reaksiyon puanı
1,768
Ben gmail ve yaani mail kullanıyorum
Bi ara sanki hotmail de açmıştım ama hatırlamıyorum baya bi e postam var
(Kalabalık olmasın diye hotmaili de yaani maili de sildim ama e postaları hâlâ duruyor bazen tekrar uygulamasını indirip yaani kullanıyorum)

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başka önerisi olan arkadaşlar var mı acaba

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Yahoo normalde iyidir fakat yahoo daha ne kadar e-posta servisi vermeye devam eder kimse bilemez.

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
herkese teşekkürler. bende yahoo'nun 2-3 yıl sonra ben artık e-mail hizmeti vermiyorum, e-mailleri siliyorum demesinden korkuyorum açıkçası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok kararsız kaldım arkadaşlar , fikirlerinize açığım. yıllarca kullanabileceğim. banka, okul, devlet daireleri, vergi dairesi vb. gibi yerlere sorunsuz verebileceğim bir adres istiyorum. sorunsuz telaffuz edebileceğim.

1. yahoo çok iyi gibi ama 2-3 sene sonra sistemi ya kapatırlarsa diye korkuyorum.
2. outlook iyi ama bilemiyorum kararsızım.
3. yandex'e karşı bir şeyim yok. sadece rusya olduğu için ileride onlarda rusya ile ilgili bir sorunda erişim engeli, kapatma kararı olur diye tedirginim.

gmail çok isterdim ama ad1soyad@gmail.com gibi adresler dışında kesinlikle bir adres bulamıyorum :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yahoo normalde iyidir fakat yahoo daha ne kadar e-posta servisi vermeye devam eder kimse bilemez.

çok kararsız kaldım arkadaşlar , fikirlerinize açığım. yıllarca kullanabileceğim. banka, okul, devlet daireleri, vergi dairesi vb. gibi yerlere sorunsuz verebileceğim bir adres istiyorum. sorunsuz telaffuz edebileceğim.

1. yahoo çok iyi gibi ama 2-3 sene sonra sistemi ya kapatırlarsa diye korkuyorum.
2. outlook iyi ama bilemiyorum kararsızım.
3. yandex'e karşı bir şeyim yok. sadece rusya olduğu için ileride onlarda rusya ile ilgili bir sorunda erişim engeli, kapatma kararı olur diye tedirginim.

gmail çok isterdim ama ad1soyad@gmail.com gibi adresler dışında kesinlikle bir adres bulamıyorum :(

Son düzenleme:

sudezgi23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
. başka bir yorumu ve tavsiyesi olan arkadaşlar var mıdır

Reaksiyon puanı
1,768
. başka bir yorumu ve tavsiyesi olan arkadaşlar var mıdır
Oyunlarda sosyal medya da forumlarda vs kullandığın bir takma ad varsa onu e posta ismi yapabilirsin ya da rastgele bir isim salla illa isim soy isim olmasına gerek yok
Olabildiğin kadar yaratıcı ol bu konuda :D

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,749
Yıllardır Gmail kullanıyorum ama Gmail'de ad-soyad kombinasyonum ile ilgili bütün mail adreslerim dolu ve hiç birini alamıyorum. Gmail'de bir şekilde mailimin başına, sonuna ya da iki harf arasına bir sayı sıkıştırmam gerekiyor. Ya da saçma bir şekilde harfleri uzatmam, kısaltmam bir şeyler türetmem gerekiyor.

Alabildiğim sadece YandexMail, Yahoo ve Outlook.com mevcut. Yandex'e nedense kanım hiç ısınmıyor, Rus diyorlar bilmem ne diyorlar kullanasım gelmiyor. Yahoo'da nedense güvenli gelmiyor. Bu konuda siz olsanız hangi mail servisini seçerdiniz acaba?

soyad.isim@outlook.com
soyadisim@yandex.com
soyad.isim@yahoo.com

hangi servis sizce daha sağlam , tercih edilmeli?
AOL Mail önerimdir.