Öneri Yedek 2. Telefon olarak ne almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Merhaba arkadaşlar ilk çıktığı yıldan beri iPhone 6s Plus kullanıyordum. 3 ay önce sıfır iPhone 11 satın aldım. iPhone 11 ile memnunum. Batarya Kamera ses her anlamda sorunsuz. İşim gereği bir tane daha telefon alacağım. Sıfır almayı düşünüyorum. iPhone 6s Plus cihazımı satıp üstüne para ekleyip 2. Yedek bir telefon almayı düşünüyorum. Aklımda iki model var. Uzun süre (5 yıl) hem ana telefonum iPhone 11 cihazımı hemde 2. Yedek telefonu kullanmayı düşünüyorum. iPhone SE 64 gb veya Samsung Galaxy S20 FE (snapdragon 865 işlemcili) modeli düşünüyorum. Sizce hangisi almalıyım?

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
bu aralıkta uzun ömürlü telefon isterseniz se 2020 en mantıklı seçenektir. iPhone un dayanıklılığı yüksektir. 2016 da amerikadan getirttiğimiz bir iPhone 7 Plus kullanıyorum, Telefon cayır cayır çalışıyor. Şuan piyasadaki orta seviye android telefonlarla başa baş performans sunuyor. Telefonum bu eylülde 5 yaşına girecek.

Ama eğer telefon çok hırpalanacaksa, kırılınca üzülmek istemiyorsanız xiaomi, oppo gibi markaları tercih edebilirsiniz. Ama uzun ömür konusunda garanti veremem.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Merhaba arkadaşlar ilk çıktığı yıldan beri iPhone 6s Plus kullanıyordum. 3 ay önce sıfır iPhone 11 satın aldım. iPhone 11 ile memnunum. Batarya Kamera ses her anlamda sorunsuz. İşim gereği bir tane daha telefon alacağım. Sıfır almayı düşünüyorum. iPhone 6s Plus cihazımı satıp üstüne para ekleyip 2. Yedek bir telefon almayı düşünüyorum. Aklımda iki model var. Uzun süre (5 yıl) hem ana telefonum iPhone 11 cihazımı hemde 2. Yedek telefonu kullanmayı düşünüyorum. iPhone SE 64 gb veya Samsung Galaxy S20 FE (snapdragon 865 işlemcili) modeli düşünüyorum. Sizce hangisi almalıyım?
Cihazdan beklentileriniz nelerdir? iPhone SE nin işlemcisi,video performansı S20 FE den daha iyi ve S20FE den daha uzun ömürlü bir cihaz. S20FE nin ise iPhone SE ye kıyasla 120hz ekranı var, ekran kalitesi çok daha iyi, tasarımı çok daha güzel,daha fazla kamera çeşitliliği var ve batarya performansı daha iyi.

Son düzenleme: