Haber SON DAKİKA: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti!

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı'na göre, görevden affını isteyen ve af talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığı'na, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen moderatör:

TOPRAK KOÇ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33

TOPRAK KOÇ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Kimse değiştirmedi sistemi RTE dışında, kendisi YGS ve TEOG'un iyi bir sistem olmadığını belirttikten sonra YKS VE LGS'ye geçirdi sistemi örneğin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arkadaş da sınavcı bu arada.

Son düzenleme:

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Yaw.
Ziya sınavlı sistem karşı idi.
Lakin adam istifa gitti.Geldi sınavı savunan adam.
Adamlar sınav sistemini değiştirme ihtimali var.
Ya bu yıl ya gelecek yıl.

TOPRAK KOÇ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Bir şey değişmeyecek, sadece farklı konuşmalar yapar, farklı etkinliklere katılır en fazla. Yöneten yukardakiler, MEB başkanı gelip de sistemi değiştiremez.

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
En azından öğrencileri düşünmeyen bir bakan gitti.
7 gün önce yazdıklarımı tekrar yazmamak için direk linkini bırakıyorum. Haber - SON DAKİKA: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa ettiği iddia ediliyor! bu link üzerinden dediklerimi okuyabilirsin.

Yaw.
Ziya sınavlı sistem karşı idi.
Lakin adam istifa gitti.Geldi sınavı savunan adam.
Adamlar sınav sistemini değiştirme ihtimali var.
Ya bu yıl ya gelecek yıl.
ÖSYM gibi bir kurumun eski başkanı geldi. Şimdi gelen kişinin sınavları azaltacağını falan düşünenler çıkar ???.

Bide bu adam ziya dan daha beter çıkıyomuş. Allah korusun :D
Ziya'ya beter diyorsun da bundan önceki asker arkadaşların Ziya'ya göre çok mu iyiydi? Bu arkadaşlar eğitim için çok mu bir şey yaptı? Sen hangisini Ziya Selçuk kadar çabalarken gördün?

Ne değişecek? Hiçbir şey.
Bir şey değişmeyecek, sadece farklı konuşmalar yapar, farklı etkinliklere katılır en fazla. Yöneten yukardakiler, MEB başkanı gelip de sistemi değiştiremez.
Bu arkadaşlara benzer cevabımı yorumumda belirtmiştim. Okumak isteyenler okuyabilir.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
3,027
Kızını yurt dışında okutup burada eğitim sistemine güzelleme yapan başkan gitti. Ama gelen isim yine aynı fabrikadan çıktığı için işler aynı olacaktır.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Günde 60k vaka varken sınav yapmak?
Ne alaka vaka var diye sınav yapilmayacak mi vaka var diye sınav yapilmayacaksa diğer şeylerde yasaklanmalı bakıyorum sokakta kimse maske takmıyor sosyal mesafe sıfır otobüste camlar açılmıyor tabi yüksek olur
Temel ihtiyaç dışında herşey yasaklansın o zaman gördüğüm kişilerin %80i temel ihtiyaç için çıkmıyor gezmek için çıkıyor

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,204
Değişince Finlandiya filan olcaz mı sanıyorsunuz? Bu ekonomiyle sınavsız sistem olmaz.
Ne diyeceğini şaşırmışssın. Ekonomik düzeye göre eğitim sistemi belirleyemezsin ama eğitim sistemine göre ekonomik düzey belirlenir. Bir de sizin gibi farklı ülkelerle kıyaslayan var. Kendiniz vasat olduğundan lafınız "Finlandiya gibi mi olacağız?" oluyor.
Kimse değiştirmedi sistemi RTE dışında, kendisi YGS ve TEOG'un iyi bir sistem olmadığını belirttikten sonra YKS VE LGS'ye geçirdi sistemi örneğin.
Sistemi mi değiştirmiş, isimleri mi? Zamanla oynayıp katsayı değiştirmekle sınav sistemi değişmiyor.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
isimlere yüklenmek gereksiz, gelen gidenden farklı olmayacak.

sistem değişmediği sürece o koltuğa kimin oturduğunun önemi yok.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Ziya Selçuk bakanlar arasında en aklı başında olandı ama görevini iyi idare edemedi. Son yıllarda maalesef Türkiye’de öğrenci olmak başlı başına bir challenge.

ApRa~

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Türkiye'de hangi kurumun başındaki istediklerini yapabiliyor? Ülkeyi tek bir kişi yönetiyor ne, nasıl olması gerekiyorsa o belirliyor.

İyi bir adamdı, istediklerini çok yaptırmadılar. Umarız artık bu zihniyet değişir vakat kısa vadede çok zor.

Yaşı küçük arkadaşların genel düşünme konularında yetersiz oldukları için sevmemeleri normal.

Son mesajlar