Soru sözel bölümde matematik dersi varmı?

Bu konuyu okuyanlar

QuietTouch

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Ben meslek lisesinde okudum sadece 1. sınıfta gördüm matematiği. Bir de lise 4'de seçmeli olarak aldım bir dönem onun haricinde hiç matematik görmedim.

QuietTouch

Asistan
Reaksiyon puanı
187
bende meslek lisesinde okuyorum
Üniversite için mi sormuştun, kusura bakma ben liseye geçiyorsun sandım. Üniversitede sözel bölümde matematik koymazlar. Ben eşit ağırlıktan yerleştim arkeolojiye fakat hiç matematik yoktu. Matematik sadece benim için yıl oldu milattan önce sonra filan. Çoğu Üniversitelerde Mühendislikler, Öğretmenlikler, Sağlık ya da ekonomi bölümleri haricinde kolay kolay matematik olmaz.

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Üniversite için mi sormuştun, kusura bakma ben liseye geçiyorsun sandım. Üniversitede sözel bölümde matematik koymazlar. Ben eşit ağırlıktan yerleştim arkeolojiye fakat hiç matematik yoktu. Matematik sadece benim için yıl oldu milattan önce sonra filan. Çoğu Üniversitelerde Mühendislikler, Öğretmenlikler, Sağlık ya da ekonomi bölümleri haricinde kolay kolay matematik olmaz.
10.sınıfa gidiyorum yani lise 2.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haftada 2 saat Temel Matematik dersi alırsın. O da gerekli. Sonuçta TYT'de herkes yapmak zorunda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haftada 2 saat Temel Matematik dersi alırsın. O da gerekli. Sonuçta TYT'de herkes yapmak zorunda.
temel matematik varsa süper olur.