Bayram tatiline giden suriyelilerin valizleri Türk askerine taşıttırılmış

Bu konuyu okuyanlar

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Şuan gündemde zaten bir mülteci antipatisi ve nefreti var bunu iyice gazlamak için olmadık yalan yanlış haberler çıkarıyorlar gibi geliyor bana.

Kim demiş nasıl demiş böyle haber mi olur bavullarını taşıyın diye emir gelmiş flan diye ?

Not: Bu arada bu bayram Suriye'ye bayrama giden Mülteci sayısı açıklandı 24-25 bin Civarıydı galiba. 4 milyon insanda 25 bin kişi gitmiş yani yüzde bir bile değil 0.5 inden azı onlarda Türkiye sınırına yakın Türk askerinin olduğu yerlere gidiyor orada 120 Km ye kadar Türk askeri İHA SİHA ile koruyorda gidebiliyorlar. Üstüne oralarda hava saldırısı flanda yapabiliyorlar.

Not2: Bayram sırasında bile şerefsizler saldırıları kesmedi bizim 3 Türk askerimiz şehit oldu en az 10 Terorist öldürüldü bunlar hep sızma girişimi bombalı saldırı vb yapmaya çalışanlar ayrıca.

Bu mültecileri gödermek lazım ama iş zor orada barış ortamı olmadıkça gitmezler. Öbür türlü 4 milyon insanıda döve döve veya işten kov aç bırak 10 katı su parası al hiç bir hizmet verme hastaneye alma yolda ölsünler flan ile kendine düşman edersin anca...
Çoğu mülteci gerçekten zenginleşti ?
Fakat zorlada olsa güvenlik kolları yardımıylada olsa gönderilecek !

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,589
17 yaşındaki birine tecavüz etmiş Afgan biri.

Kaynak:https://www.google.com/amp/s/www.ha...el-istismara-kalkistigi-genc-14278495-haberi/

Birde yaptıklarını tek tek anlatmış...

A.M. ifadesinde olayı alkolün etkisiyle yaptığını öne sürerek, "Birkaç aydır Gebze ilçesindeyim. Pelitli Mahallesi'nde bulunan metruk binalarda kalıyorum. Olay günü alkol adım ve cami civarında dolaştığım sırada isminin sonradan A.A. olduğu tarafıma iletilen bayanı gördüm. Alkolün etkisiyle bayan hoşuma gitti. Beğendim ve gittiği yöne doğru arkasından takip ettim. Tenha ve ağaçlık bir yere geldiğimizde arkadan yaklaşarak habersizce boğazını sıktım ve etkisiz hale getirmeye uğraştım. Aniden baygınlık geçirip yüz üstü yolun kenarına düşerek kafasını çarptı. Sürükleyip çalılık ve ağaçlık alana soktum. Pantolonunu çıkarttım. Çevreden sesler gelince pantolonunu giydirdim biraz uzaklaştım, sonra geri gelip yaşayıp yaşamadığını kontrol ettim. Yüzünde sıcaklık ve ağzında köpük vardı. Çantasındaki ıslak mendille ağzını ve yüzünü sildim. Yarım saat ayıltmaya çalıştım, başaramayınca sırtıma alıp yol kenarına taşıdım.

Ülkemizde kalan insanlara bak.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Bana dokunmayan Afgan, 1.000 yıl yaşasın. :) Din kardeşlerimize daha da özgürlük verelim bence.
Çok çok çok saçma..
Tabii tabii,Pakistanlılar felanda gelsin,Birleşmiş Milletler ya burası ???
Bize çok dokunuyorlar,eğer giderlerse ekonomimiz yükselişe geçecek.Tüketim azalacak,işsizlik azalacak,konut kiraları-fiyatları düşecek.
Yakında belki bizden bölge bile talep edecekler???
Türkiye sadece TÜRKLERİNDİR.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
Çok çok çok saçma..
Tabii tabii,Pakistanlılar felanda gelsin,Birleşmiş Milletler ya burası ???
Bize çok dokunuyorlar,eğer giderlerse ekonomimiz yükselişe geçecek.Tüketim azalacak,işsizlik azalacak,konut kiraları-fiyatları düşecek.
Yakında belki bizden bölge bile talep edecekler???
Türkiye sadece TÜRKLERİNDİR.
Hey, hey. Sakin ol. O yorumda ciddi değildim. :) Var böyle tipler, onları taklit ettim. İnan ben de sevmem bu kanı bozukları.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

Kaynak:17 yaşındaki kıza tecavüze kalkışan sapık ifadesinde her şeyi itiraf etti: Sesler gelince bıraktım

A.M. ifadesinde olayı alkolün etkisiyle yaptığını öne sürerek, "Birkaç aydır Gebze ilçesindeyim. Pelitli Mahallesi'nde bulunan metruk binalarda kalıyorum. Olay günü alkol adım ve cami civarında dolaştığım sırada isminin sonradan A.A. olduğu tarafıma iletilen bayanı gördüm. Alkolün etkisiyle bayan hoşuma gitti. Beğendim ve gittiği yöne doğru arkasından takip ettim. Tenha ve ağaçlık bir yere geldiğimizde arkadan yaklaşarak habersizce boğazını sıktım ve etkisiz hale getirmeye uğraştım. Aniden baygınlık geçirip yüz üstü yolun kenarına düşerek kafasını çarptı. Sürükleyip çalılık ve ağaçlık alana soktum. Pantolonunu çıkarttım. Çevreden sesler gelince pantolonunu giydirdim biraz uzaklaştım, sonra geri gelip yaşayıp yaşamadığını kontrol ettim. Yüzünde sıcaklık ve ağzında köpük vardı. Çantasındaki ıslak mendille ağzını ve yüzünü sildim. Yarım saat ayıltmaya çalıştım, başaramayınca sırtıma alıp yol kenarına taşıdım.

Kimi terörist,kimi tecavüzcü..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hey, hey. Sakin ol. O yorumda ciddi değildim. :) Var böyle tipler, onları taklit ettim. İnan ben de sevmem bu kanı bozukları.
?
Böyle biri var mı diye düşündüm ?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
Olay günü alkol adım ve cami civarında dolaştığım sırada isminin sonradan A.A. olduğu tarafıma iletilen bayanı gördüm. Alkolün etkisiyle bayan hoşuma gitti.
Ohoooo. Bunlara küfür etmek etik değilse ne etik be?

?
Böyle biri var mı diye düşündüm ?
Var var, olmaz mı? :D Arap sevici milletimiz hâlen nefes alıyorken olur tabii ki. Onlara göre bunlar hep kardeşimiz. Sanırsam başka bir konuya daha yazmıştım fakat buraya da yazayım. Bu kanı bozuklar bizim din kardeşimiz falan değildir! Bu şeref yoksunları, senin kız kardeşini sokakta tek başına görse tecavüz edecek kadar kafası gidik canavarlardır. Hâlen ülkemize neden sokuyoruz bunları? Bizim başkan küfür yeme konusunda yıllardır neden bu kadar istekli? Neyse, siyasete giriyoruz da sonra uçuruyorlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066

Kaynak:17 yaşındaki kıza tecavüze kalkışan sapık ifadesinde her şeyi itiraf etti: Sesler gelince bıraktım

Üzücü bir durum ama bu olaydaki kişi Afgan değil Pakistanlıydı... Ama piyasada tam o günlerde bir Afgan göçü muhabbeti olduğuna kasıtlı olarak Afganlı gibi yapıldı haberler.

Bu tarz haberler üzücü gerçekten. Hemen ülkesine iade edecen hatta Pakistan'da idamda var benim bildiğim böylelerini ülkesinde asacaklar. Ama bu 1-2 olaydan tümevarım yapmak yanlış oluyor bence. Şimdi Almanya'da mesela 4 milyonun üstünde Türk olduğu söyleniyor orada 1 tane Türk bir kıza tecavüz etse bütün Türkleri bağlar mı ? veya bir Türk adam öldürse bütün Türkler olarak 85 milyon biz sorumluyuz mu bu işten !

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Türkiyenin böyle göç almaya devam etmesi çok yanlış ve tehlikeli. Bunun bir sınırı olur ve içerideki göçmenleri düzgün şekilde kontrol altında tutarsın, göndermek üzere adımlar atarsın. Bizim ülke ne gerekiyorsa tam tersini yapıyor bu ne böyle.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Üzücü bir durum ama bu olaydaki kişi Afgan değil Pakistanlıydı... Ama piyasada tam o günlerde bir Afgan göçü muhabbeti olduğuna kasıtlı olarak Afganlı gibi yapıldı haberler.

Bu tarz haberler üzücü gerçekten. Hemen ülkesine iade edecen hatta Pakistan'da idamda var benim bildiğim böylelerini ülkesinde asacaklar. Ama bu 1-2 olaydan tümevarım yapmak yanlış oluyor bence. Şimdi Almanya'da mesela 4 milyonun üstünde Türk olduğu söyleniyor orada 1 tane Türk bir kıza tecavüz etse bütün Türkleri bağlar mı ? veya bir Türk adam öldürse bütün Türkler olarak 85 milyon biz sorumluyuz mu bu işten !
Evet,sorumluyuz.
Ozaman Türkler,barbar,tacizci olurlar.
Aradaki bağlar azalır.Ambargo koyar...

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957

Almanya öyle her önüne geleni almıyor 50 tane belge istiyor öyle her önüne geleni alsa emin ol Türkiye de genç kalmaz.Yani Almanya'ya gidenlerin bir vasfı oluyor ama yinede taşkınlık çıkartan elbette çıkacaktır ama bunun sorumlusu kişinin kendisidir.Ancak bu olayda durum farklı ülkeye mülteci sıfatıyla giren birisinin yaşağıdığı yerde taşkınlık çıkartması kabul edilemez ama bu olay 1 değil 2 değil son birkaç haftada bu olaylar çok fazla arttı girenlerin çoğu da ülkeye kaçak olarak giriyor bu adamın devlette kimliği yok,pasaportu yok,parmak izi yok,fotoğrafı yok bunlar bir olay çıkarttığında nasıl bulunacak bulunsada Türkiye de yargılayamıyorsun en fazla sınır dışı edebiliyorsun o zamanda diğer kapıdan kaçak olarak tekrar giriyor ne anlamı kaldı.Ancak bir Türk Almanya'ya mülteci olarak sığınıp orada ki insanların huzurunu bozuyorsa ben o suçu o ırka,ülkeye yani Türklere yüklerim.Kaldı ki Türk insanı öyle korkak değildir savaşır şimdi diyeceksin kadını,çocuğu var ama bu bir şeyi değiştirmiyor Kurtuluş Savaşı zamanında 15 yaşında çocuklar cephede savaşıyordu,kadınlar askerlere giyecek örüyordu Türkler vatanını savundu ama Araplar bulduğu ilk ülkeye girip sahilde nargile keyfi yapıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
yinede taşkınlık çıkartan elbette çıkacaktır ama bunun sorumlusu kişinin kendisidir.

Onu diyom işte bende suçlar şahsidir. Belli başlı olaylar üstünden bir ırkı milleti devleti toptan suçlamak olmuyor. Dünya üstünde 300 Milyonun üstünde Arap var adam ömründe 3 tane Arap görmemiş Araplar çok pis diyor :) Git bakayım Katar'a BAE Kuveyt e o bölgelerdeki zengi araplara pis mi temiz mi gör. Veya Türkiye'de mesela İzmir'de Antalya'da yaşayan ile Hakkari'de Ağrıda yaşayanı aynı sanmak gibi bir şey bu.

1 değil 2 değil son birkaç haftada bu olaylar çok fazla arttı

Son haftalarda artmasının nedeni bunun siyasete dönüştürülmesi. Kasıtlı olarak bazı haberler köpürtülüyor üsttede söylediğim gibi kişi Suriyeli veya Afgan değil ama kasıtlı olarak öyleymiş gibi gösteriliyor yada 3 ay önceki 1 yıl önceki haber sanki bugün olmuş gibi lanse ediliyor sosyal medya üstünden uydurma belgesiz bilgisiz haberler paylaşılıp infial yaratılmaya çalışılıyor.

Adam bilgi yok bilgi yok diyor ki İzmir'de iki Suriyeli çete birbirine girdi 2 ölü. Yok başkası çıkıyor Suriye'li iki aile İstanbulda birbirne girdi 3 ölü yok şurda Afganlar 2 kıza tecavüz etmiş yok şu sahile gittim hep Suriyeli var şu nargile kafeye gittim full Suriyeli flan ama link yok bilgi yok belge yok resim yok hep uydurma. Şu açılan konu bile kasıtlı bence neymiş Devlet EMİR VERMİŞ Suriyelilerin bavullarının taşıyın demiş miş ! Devlet yetkilileri böyle bir emir veremez. Türk askeri yaşlı veya ihtiyaç sahibi birini görürse gönüllü taşır yardımcı olur zaten.

Not: Savaştan kaçtılar tezinede katılamıyorum açıkçası. Çünkü adamların karşısında tek bir düşman veya kişi yok. Bir taraftan Esad güçleri vuruyor bir taraftan Rus kuvvetleri bir tarafta Amerika destekli YPG-PYD-PKK'sı Bir taraftan İRAN destekli milisler bu adamlar neyle kime karşı savaşacak ! Resmen o topraklarda filler tepişiyor bu insanlar eziliyor. Elinde dandik otomatik silah ile savaşmaya çalışsan ney adam geliyor F16 lar ile havadan vuruyor İHA SİHA ile vuruyor tank ile top ile vuruyor. Nokta atışı vuruyor.

Not: Üzülerek söylüyorum ki Türk tarihinde de savaştan kaçışlar var. Hatta Kurtuluş savaşı öncesinde 1. dünya savaşı sonrası 300 bini bulduğu söyleniyor firari askerin. Hatta özel İstiklal mahkemeleri kuruluyor bu yüzden. Karşında 4-5 büyük ülke olup elinde imkan ve silah olmadığını düşününce her insan kaçabiliyor ne yazık ki. Göğsünü siper edip öleceğini bile bile gidenlerde yok değil di tabii ki. Allah onlarda razı olsun ayrıca. Kurtuluş savaşı boyunca şehit olan asker sayısı 15 bin Civarıydı galiba 300 bin firari 15 bin şehit orana gel !

Son düzenleme:

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Katarlılar suriyeliler araplar afganlar. Ülke artık arap ülkesine dönüyor.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Not: Savaştan kaçtılar tezinede katılamıyorum açıkçası. Çünkü adamların karşısında tek bir düşman veya kişi yok. Bir taraftan Esad güçleri vuruyor bir taraftan Rus kuvvetleri bir tarafta Amerika destekli YPG-PYD-PKK'sı Bir taraftan İRAN destekli milisler bu adamlar neyle kime karşı savaşacak ! Resmen o topraklarda filler tepişiyor bu insanlar eziliyor. Elinde dandik otomatik silah ile savaşmaya çalışsan ney adam geliyor F16 lar ile havadan vuruyor İHA SİHA ile vuruyor tank ile top ile vuruyor. Nokta atışı vuruyor.

Ülkelerine ihanet etmeyip esadla birlikte amerikaya karşı savaşacaklar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Ülkelerine ihanet etmeyip esadla birlikte amerikaya karşı savaşacaklar.

Hocam adamlar zaten Esad'a karşı :)

Olaylar nasıl başladı hatırlamıyon mu ! Arap baharı başladı hani tüm ülkelerde diktatörler devriliyordu. Suriye'de de Esad gitsin diye protestolar başladı. Esad'ın babasıda ondan önce baştaydı 2000 Yılından beridir Esad başta. Protestolarda 300 bin insan öldü galiba sırf demokrasi ve seçim istediler diye. Esad devrilmedi. Siz misiniz benim gitmemi isteyen diye bombalamalar askeri müdaleleler başladı bu sefer arkasına Rusya'yı alınca. Amerika'da Esad devrilsin diye hemde orada bir Kürt devleti kurulsun diye YPG-PYD-PKK'ya desteklemeye onlara silah vermeye başladı. Öbür taraftan Rusya'da Esad'ın arkasında durdu. bu saha sola kaçan mülteciler bu iki gurubun arasında kalanlar. Öbür tarafa gitse sen Arapsın Kürt değilsin diye öldürülecek. Esad tarafı muhalif diye öldürecek. her türlü ölecen yani...

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013

Olaylar nasıl başladı hatırlamıyon mu ! Arap baharı başladı hani tüm ülkelerde diktatörler devriliyordu. Suriye'de de Esad gitsin diye protestolar başladı. Esad'ın babasıda ondan önce baştaydı 2000 Yılından beridir Esad başta. Protestolarda 300 bin insan öldü galiba. Esad devrilmedi. Siz misiniz benim gitmemi isteyen diye bombalamalar askeri müdaleleler başladı bu sefer arkasına Rusya'yı alınca. Amerika'da Esad devrilsin diye hemde orada bir Kürt devleti kurulsun diye YPG-PYD-PKK'ya desteklemeye onlara silah vermeye başladı. Öbür taraftan Rusya'da Esad'ın arkasında durdu. bu saha sola kaçan mülteciler bu iki gurubun arasında kalanlar. Öbür tarafa gitse sen Arapsın Kürt değilsin diye öldürülecek. Esad tarafı muhalif diye öldürecek. her türlü ölecen yani...

Kusura bakmada Amerika ülkeme demokrasi getirsin diye bekleyeceğime her ne kadar muhalif olsamda gider kendi topraklarımdan yabancıları atarım. Böyle bir savaş ortamında hala esada muhaliflik yapıp ülkesinin parçalanmasını izleyen açık vatan haininden başka bir şey değildir.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957

Olaylar nasıl başladı hatırlamıyon mu ! Arap baharı başladı hani tüm ülkelerde diktatörler devriliyordu. Suriye'de de Esad gitsin diye protestolar başladı. Esad'ın babasıda ondan önce baştaydı 2000 Yılından beridir Esad başta. Protestolarda 300 bin insan öldü galiba sırf demokrasi ve seçim istediler diye. Esad devrilmedi. Siz misiniz benim gitmemi isteyen diye bombalamalar askeri müdaleleler başladı bu sefer arkasına Rusya'yı alınca. Amerika'da Esad devrilsin diye hemde orada bir Kürt devleti kurulsun diye YPG-PYD-PKK'ya desteklemeye onlara silah vermeye başladı. Öbür taraftan Rusya'da Esad'ın arkasında durdu. bu saha sola kaçan mülteciler bu iki gurubun arasında kalanlar. Öbür tarafa gitse sen Arapsın Kürt değilsin diye öldürülecek. Esad tarafı muhalif diye öldürecek. her türlü ölecen yani...
Hocam sorunda bu zaten adamlar her türlü ölecek diyorsunda Suriye'nin birçok yerinde gerçekten savaş yok İstanbul nasılsa Suriye'nin büyük çoğunluğu da öyle geri kalan kısımdakiler ölmüyor ama bize gelen mülteciler ölüyor.

Not: Üzülerek söylüyorum ki Türk tarihinde de savaştan kaçışlar var. Hatta Kurtuluş savaşı öncesinde 1. dünya savaşı sonrası 300 bini bulduğu söyleniyor firari askerin. Hatta özel İstiklal mahkemeleri kuruluyor bu yüzden. Karşında 4-5 büyük ülke olup elinde imkan ve silah olmadığını düşününce her insan kaçabiliyor ne yazık ki. Göğsünü siper edip öleceğini bile bile gidenlerde yok değil di tabii ki. Allah onlarda razı olsun ayrıca. Kurtuluş savaşı boyunca şehit olan asker sayısı 15 bin Civarıydı galiba 300 bin firari 15 bin şehit orana gel !
Zaten savaşta tek bir örgütle savaşmazsın birçok savaşta birden fazla örgüt ve ülkeyle savaşırsın.Türklerde savaştan kaçtı demişsin tamam onlar hata yapmış belki kendilerince haklı sebepleri vardı ancak sonuç olarak kalanlarla ülke korundu ama Suriyede öyle bir şey yok koskoca ülkede savaşacak adam akıllı kimse yok savaştan kaçan sayısı 4 milyondan fazla bu çok büyük bir sayı.Ayrıca hiçbir ülke bu kadar mülteciyi kabul etmez Türkiye'deki mülteci sayısı en fazla 50 bin olmalıdır onlarda iyice araştırılıp gerçekten sığınma ihtiyacı olanlar alınmalıdır ben bir ülkeye mülteci olarak gitsem gerçekten sahilde oturup nargile içmeye vicdanım el vermez.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Kusura bakmada Amerika ülkeme demokrasi getirsin diye bekleyeceğime her ne kadar muhalif olsamda gider kendi topraklarımdan yabancıları atarım. Böyle bir savaş ortamında hala esada muhaliflik yapıp ülkesinin parçalanmasını izleyen açık vatan haininden başka bir şey değildir.

Hocam vatan eğer uğruna ölen varsa vatandır.

Suriye diye bir devlet şurda 60-70 yıl öncesine kadar yoktu bile. Suriye li diye bir millette yok. Biz Türkler gibi 1071'de buraya gelmiş neredeyse 1000 yıllık tarihi olan veya ondan öncesi bir 1000 yılı daha olan bir millet devlet değil ki Suriye. Ne vatanı ne vatan haini ?

Adamlar 500-600 sene Osmanlı yönetmin de yaşamış şurda 1920 lerde Suriye İngiltere Sömürgesine geçiyor sonra 1946 da mı ne işte 2. Dünya savaşı zamanı kukla bir diktatör ile sözde bağımsız devlet oluyor. O zamandar beridir ESAD'ın ailesi yönetiyor ülkeyi. Babadan oğula geçiyor ülkede yönetim demokrasi yok devlet millet bilinci yok.

Hocam sorunda bu zaten adamlar her türlü ölecek diyorsunda Suriye'nin birçok yerinde gerçekten savaş yok İstanbul nasılsa Suriye'nin büyük çoğunluğu da öyle geri kalan kısımdakiler ölmüyor ama bize gelen mülteciler ölüyor.

O dediğin arkasına Rusya'yı alan Esad taraftarı zenginler. Fakir adam her zaman ölür...

gitsem gerçekten sahilde oturup nargile içmeye vicdanım el vermez.

Hocam 3-5 örnek üstünden genelleme yapıyorsunuz :( Bu sizi yanlış sonuca götürüyor. Bir sanayiye flan gidin bakalım veya pis işler yapan yerlere kaç tane Suriyeli veya Afgan çalışıyor o yerlerde. Sanayide kaynakçı demirci tarzı işleri hep Suriyeliler yapıyor. Git büyük hayvan çifliklerine pis işleri çobanlığı hep afganlar yapıyor. Sen orada 3 kişi görüyon 4 milyon Suriyeli öyle yaşıyor sanıyon :( İçlerinde maddi durumu iyi olan tatil yapan gezen illaha vardır ama kıt kanağat yarı aç yarı tok geninmeye çalışanlarıda var.

Son düzenleme:

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Hocam vatan eğer uğruna ölen varsa vatandır.

Suriye diye bir devlet şurda 60-70 yıl öncesine kadar yoktu bile. Suriye li diye bir millette yok. Biz Türkler gibi 1071'de buraya gelmiş neredeyse 1000 yıllık tarihi olan veya ondan öncesi bir 1000 yılı daha olan bir millet devlet değil ki Suriye. Ne vatanı ne vatan haini ?

Adamlar 500-600 sene Osmanlı yönetmin de yaşamış şurda 1920 lerde Suriye İngiltere Sömürgesine geçiyor sonra 1946 da mı ne işte 2. Dünya savaşı zamanı kukla bir diktatör ile sözde bağımsız devlet oluyor. O zamandar beridir ESAD'ın ailesi yönetiyor ülkeyi. Babadan oğula geçiyor ülkede yönetim demokrasi yok devlet millet bilinci yok.

Suriyeli diye bir millet olmasına gerek yok. Devlet olması için millet olmasınada gerek yok. osmanlı diye bir millet var mıydı? yoktu. O topraklardaki insanlar ve dedeleri yıllardır oralarda yaşan insnalar. İçinde bulunduğun devletin adı anayasası ne olursa olsun toprağını savunursun. Şuan suriyede bulunup kaçmayan insanlar neden kaçmıyor? Onların esada esadın demokrasisine çok bayıldığını sanmıyorum. Ama esadın demokrasisi olnarı diktatörlük içinde yaşatıyorsa amerikanın demokrasisinin onları yok edeceğini biliyorlar. Böyle bir sorumsuz vatan anlayışından dolayı bizim ülkenin bu kadar zarar görmesi zoruma gidiyor.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Hocam 3-5 örnek üstünden genelleme yapıyorsunuz :( Bu sizi yanlış sonuca götürüyor. Bir sanayiye flan gidin bakalım veya pis işler yapan yerlere kaç tane Suriyeli veya Afgan çalışıyor o yerlerde. Sanayide kaynakçı demirci tarzı işleri hep Suriyeliler yapıyor. Git büyük hayvan çifliklerine pis işleri çobanlığı hep afganlar yapıyor. Sen orada 3 kişi görüyon 4 milyon Suriyeli öyle yaşıyor sanıyon :( İçlerinde maddi durumu iyi olan tatil yapan gezen illaha vardır ama kıt kanağat yarı aç yarı tok geninmeye çalışanlarıda var.
O da işin başka kötü yanı işsizliğin artmasındaki sebeplerden biriside bu şimdi Türk genci gidiyor sanayiye iş istiyor asgari ücret veriyorlar o da haklı olarak parayı yetersiz görüp istemiyor sonra bir Suriyeli geliyor ne iş olsa yaparım abi ayaklarında asgari ücretin yarı parasına sigortasız çalışıyor sonuç olarak işveren de ben niye Türke çok para vereyim kaçak olarak mülteci çalıştırırım daha iyi diyor sence bu iyi bir şey mi? Yani işin ucu gene gençlere dokunuyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Böyle bir sorumsuz vatan anlayışından dolayı bizim ülkenin bu kadar zarar görmesi zoruma gidiyor.

İki ucu şeyli değnek ne yazık ki :( Orada savaş ortamı bitmedi ve kolay kolayda bitmeyecek o kadar insanı resmen çatışmaların ortasına yollarsın gene gidince o insanlar kızıştıran kaşıyan milisler olacaktır. Birbirine kırdıracaklardır orada bağımsız bir kürt devleti için.

Hadi eli silah tutan 20 yaş üstü erkekleri yollayacam deseler bir nebze anlayacam ama çoluk çocuk kadın yaşlı demeden herkesi geri postalayacaz orada ne yaparlarsa yapsınlar ölürse ölsün banane anlayışıda insanı olarak ters oluyor.

Bir çocuğun suçsuz günahsız ölmesi içinize sinmemeli. Bir çocuğun devleti milleti dini olmaz zaten çocuk çocuktur Türk çocuksa kıymetli Suriyeli ise değersiz olacak hali yok... Söylemlerinizin çoğu doğru ama SONUÇ yok :( İşsizliği tetikliyorlar ekonomiyi zorluyorlar kalabalık yapıyorlar büyük şehirlerde bunların hepsine tamam ama işte aması var :(

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
İki ucu şeyli değnek ne yazık ki :( Orada savaş ortamı bitmedi ve kolay kolayda bitmeyecek o kadar insanı resmen çatışmaların ortasına yollarsın gene gidince o insanlar kızıştıran kaşıyan milisler olacaktır. Birbirine kırdıracaklardır orada bağımsız bir kürt devleti için.

Hadi eli silah tutan 20 yaş üstü erkekleri yollayacam deseler bir nebze anlayacam ama çoluk çocuk kadın yaşlı demeden herkesi geri postalayacaz orada ne yaparlarsa yapsınlar ölürse ölsün banane anlayışıda insanı olarak ters oluyor.

Bir çocuğun suçsuz günahsız ölmesi içinize sinmemeli. Bir çocuğun devleti milleti dini olmaz zaten çocuk çocuktur Türk çocuksa kıymetli Suriyeli ise değersiz olacak hali yok... Söylemlerinizin çoğu doğru ama SONUÇ yok :( İşsizliği tetikliyorlar ekonomiyi zorluyorlar kalabalık yapıyorlar büyük şehirlerde bunların hepsine tamam ama işte aması var :(
Bu çözülemeyecek bir mesele değil ki bu kadar ülke var neden çoğu Türkiye'ye geliyor açıkçası ben mülteci olsam öncelikle kendi kökenimden olan ülkelere giderdim ama diğer ülkeler de kendi ülkesini düşünüp çok az sayıda mülteci alıyor ama Türkiye sanırım bunu akıl edemiyor ya da etmek istemiyor.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013

Çocuklar ölsün içime siner yazmadım. Adamlar buraya geliyor birde üstüne 3-5 çocuk yapıyor bu halde. Sonra çocuğumuz var oluyor. Savaşta taraf kim olursa olsun çocuklara yapacak bir şey yok. PKK'lı da çocuk yapıp onun ölümüne sebeb oluyor suriyelide. O yüzden çocuk muhabbetine yapacak bir şey yok. Suriyelilerden çok süreci bu kadar düzensin ve kötü yöneten devlete sinirleniyorum.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Çocuklar ölsün içime siner yazmadım. Adamlar buraya geliyor birde üstüne 3-5 çocuk yapıyor bu halde. Sonra çocuğumuz var oluyor. Savaşta taraf kim olursa olsun çocuklara yapacak bir şey yok. PKK'lı da çocuk yapıp onun ölümüne sebeb oluyor suriyelide. O yüzden çocuk muhabbetine yapacak bir şey yok. Suriyelilerden çok süreci bu kadar düzensin ve kötü yöneten devlete sinirleniyorum.
O da çok ayrı bir mesele sen savaştan kaçıp gelmişsin ne demeye çocuk yapıyorsun zaten olaylar başlayalı 10 yıl olmuş çocuk yapmasalar zaten Suriyeli çocuk sayısı çok az olacaktı ama bilinçsizlik işte.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
O da çok ayrı bir mesele sen savaştan kaçıp gelmişsin ne demeye çocuk yapıyorsun zaten olaylar başlayalı 10 yıl olmuş çocuk yapmasalar zaten Suriyeli çocuk sayısı çok az olacaktı ama bilinçsizlik işte.

geçen minibüse bindim benden hariç 8-9 kişi vardır 4-5 tane küçük çocuk her zaman bindiğim minibüste şöför dışında türkçe konuşan kimse yoktu hepsi suriyeliydi. gitgide ülkede azınlık oluyormuş gibi his veriyor bu çoğalıyorlar sürekli. Açık havada biryerde oturup yemek yiyorsun hemen geliyorlar salça oluyorlar. Doğru düzgün gelip yardım falan isteseler bir şey yok ama küfür ediyor, hakaret ediyor. 8-9 yaşındaki çocukları salıyorlar eşyalarımızı elliyorlar bu ne şu ne diye. Eskiden bu kadar cesaretli değildiler şimdi daha farklılar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Bu çözülemeyecek bir mesele değil ki bu kadar ülke var neden çoğu Türkiye'ye geliyor açıkçası ben mülteci olsam öncelikle kendi kökenimden olan ülkelere giderdim ama diğer ülkeler de kendi ülkesini düşünüp çok az sayıda mülteci alıyor ama Türkiye sanırım bunu akıl edemiyor ya da etmek istemiyor.

Bunu Suriye'nin komşularına bakarak mı diyorsun gerçekten :)

Zaten 1.si Esad Suriyenin alt taraflarında ŞAM çevresinde Humus çevresinde güçlü. Bu muhalif olan insanlar genelde Türkiye sınırına yakın. Onlar nasıl altta doğru Esad ordusunu yarıp çoluk çocuk atıyorum Lübnan veya Ürdün'e gidecek ! Yada YPG-PYD'yi PKK'yı yani kürtleri geçip Irak'a geçekecek !

Gündemi takip etseniz bu insanlar Rusya destekli Esad ordusu şehirleri vurmaya başlayınca akın akın sınırlara gelmeye başladı. Başta Türkiye sınırda tutmaya çalıştı bu insanları baktı olmuyor saldırılar devam ediyor. Mecbur içeri alıp kamplarda bakmaya başladı. Belli bir süre kampta bakıldı ama üstesinden gelinemeyince ülkeye dağıldılar. Üstüne Türkiye Suriye'ye girdi Türkiye Suriye'ye girip orada 100-120 Km güvenli alan yaratmasa en az 3-5 milyon Suriye'li daha bizim ülkeye gelmeye çalışırdı.

Konu şurada kitleniyor söylemler çok güzel ama ÇÖZÜM ÖNERİSİ yok. Yollamak demekle yollanmayacak o insanlar. Amerika ve Rusya inadından vazgeçmedikçede çok zor görüyom. Çocuk konusuna gelirsek ilk okul mezunu birisi ne korunma biliyordur ne cinsel sağlık kontrel adam bilinçsizce çoğalıyor zaten. Bundan 50 sene önce dedenler flan biliyormuydu köylerde herkeste en az 7-8 çocuk oluyordu öyle düşün.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Konu şurada kitleniyor söylemler çok güzel ama ÇÖZÜM ÖNERİSİ yok. Yollamak demekle yollanmayacak o insanlar.

Çözüm önerisi ne demek yok. Hatayı en başta yaptık bu kadar fazla mülteci alımıyla. Şuan ülkede bulunan mültecilerin yarısını daha iyi yerleştirebilseydik kamplara çok daha rahat olurdu. Ve Avrupa. Merkel pişkin pişkin çıkıp Türkiye ile anlaşmadan memnunuz 3 milyar euro az ama mülteciler orada rahat diyor. Resmen bizi mülteci kampı olarak kullanıyorlar. Mülteci dış politikası berbat.