Bayram tatiline giden suriyelilerin valizleri Türk askerine taşıttırılmış

Bu konuyu okuyanlar

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Son 10 yıllık süreci değerlendirmeyip sadece eleştiriyorsun. ÇÖZÜM ney üstte söylediğim gibi !

10 yıllık sürecin berbat yönetildiğini söylüyorum bu yüzden öyle bir noktaya geldiki çözüm üretmek çok zor. şuandan itibaren ilk olarak mülteci alımını kısıtlamalıyız. bu kadar hızlı ürememeleri için çalışmalar yapılmalı. ve avrupadan çok daha fazla ödenek alınmalı.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bunu Suriye'nin komşularına bakarak mı diyorsun gerçekten :)

Zaten 1.si Esad Suriyenin alt taraflarında ŞAM çevresinde Humus çevresinde güçlü. Bu muhalif olan insanlar genelde Türkiye sınırına yakın. Onlar nasıl altta doğru Esad ordusunu yarıp çoluk çocuk atıyorum Lübnan veya Ürdün'e gidecek ! Yada YPG-PYD'yi PKK'yı yani kürtleri geçip Irak'a geçekecek !

Gündemi takip etseniz bu insanlar Rusya destekli Esad ordusu şehirleri vurmaya başlayınca akın akın sınırlara gelmeye başladı. Başta Türkiye sınırda tutmaya çalıştı bu insanları baktı olmuyor saldırılar devam ediyor. Mecbur içeri alıp kamplarda bakmaya başladı. Belli bir süre kampta bakıldı ama üstesinden gelinemeyince ülkeye dağıldılar. Üstüne Türkiye Suriye'ye girdi Türkiye Suriye'ye girip orada 100-120 Km güvenli alan yaratmasa en az 3-5 milyon Suriye'li daha bizim ülkeye gelmeye çalışırdı.

Konu şurada kitleniyor söylemler çok güzel ama ÇÖZÜM ÖNERİSİ yok. Yollamak demekle yollanmayacak o insanlar. Amerika ve Rusya inadından vazgeçmedikçede çok zor görüyom. Çocuk konusuna gelirsek ilk okul mezunu birisi ne korunma biliyordur ne cinsel sağlık kontrel adam bilinçsizce çoğalıyor zaten. Bundan 50 sene önce dedenler flan biliyormuydu köylerde herkeste en az 7-8 çocuk oluyordu öyle düşün.
Şimdi siyasete giriyor gibi olacak ama zamanında ülkeye almasalardı böyle bir derdimiz olamayacaktı yani ben gitsinler istiyorum ama adam akıllı çözüm önerisi yok olsada uygulayacak adam yok önce Türkiye'nin mültecilerin sorun olduğunu ve gitmeleri gerektiğini anlamaları lazım sonunda ise bir çözüm yolu bulunur sonuçta mecliste o kadar vekil var bir şekilde çözülür ama dediğim gibi önce bunun sorun olduğu anlaşılmalı.

Reaksiyon puanı
1,768
Tüm yorumları okudum geçen yüzüne söylememe rağmen tekrarlayan olmuş
Suriyelilere vergi affı vs YOK

Eğer öyle bir durum varsa resmi kaynağını atarsın hepimiz öğreniriz var mı yok mu

Yabancı uyruklu yatırımcılara bir vergi muafiyeti olduğunu ve suriyelilerin de buna dahil olduğunu söyleyen birisi olmuştu da araştırdım o da hikaye çıktı

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Tüm yorumları okudum geçen yüzüne söylememe rağmen tekrarlayan olmuş
Suriyelilere vergi affı vs YOK

Eğer öyle bir durum varsa resmi kaynağını atarsın hepimiz öğreniriz var mı yok mu

Yabancı uyruklu yatırımcılara bir vergi muafiyeti olduğunu ve suriyelilerin de buna dahil olduğunu söyleyen birisi olmuştu da araştırdım o da hikaye çıktı
Suriyeliler'e vergi affı var diyen kim? Ya ben gözden kaçırdım ya da sende sıkıntı var.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
avrupadan çok daha fazla ödenek alınmalı.

Tam tersine Avrupa'dan para alınmamalı diyenler var o ne olacak !

Diğer söylediğin çocuk yapmaları engellenmeli lafından sözde güzelde uygulamada nasıl yapacan ! Zorla kısırlaştıracan mı adamları ?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013

Diğer söylediğin çocuk yapmaları engellenmeli lafından sözde güzelde uygulamada nasıl yapacan ! Zorla kısırlaştıracan mı adamları ?

:D biraz kafayı çalıştırmak lazım. mesela ülkeye giriş yaptıktan sonra birden fazla çocuk yapanlara sosyal yardım, destek yapılmayacak veya çok kısıtlı yapılacak dersen 2. çocuğu yapmazlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O parayı kim kime vermiş ya?
Zengin olmuşuz haberimiz yok gçşöğçxskofjsod verebiliyorsak verelim güzel fikir

Türkiyenin mülteciler yüzünden harcadığı paranın yanında bir şey değil.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957

Gerekirse evet savaş durumu var sen niye çocuk yapıyorsun çocuğun suçu ne sonra göndermeye çalışınca çoluğumuz var çocuğumuz var yapma bana mı sordun yaparken? Ama ben çocuk yapmalarının sebebinin bilinçsizliğin yanında para için olduğunu düşünüyorum yani şöyle AB tarafından sağlanan parayla Suriyelilere yapılan yardımın yanı sıra her çocuk için ek para veriliyor diye duydum ve diğer sebebide şu ışıklarda dilenen ve su,peçete vs. satan çocukları görüyorsun değil mi? Heh bir diğer sebepte çocukları çalıştırmak ve dilendirmek diye düşünüyorum.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bu kadar saçma bir şey olamaz. Türk askeri yabancının bavulunu ne diye taşıyor!? O Suriyelilerin eli ayağı yok mu? Askerin taşıması tamamen saçmalık. Kendileri taşısınlar bavullarını. Bir de nasıl oluyorsa rahatça bayramda ülkelerine geri dönüyorlar. Gidebiliyorlarsa bir daha geri dönmesinler Türkiye'ye.

Son düzenleme:

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
521
Bu kadar saçma bir şey olamaz. Türk askerinin yabancının bavulunu ne diye taşıyor!? O Suriyelilerin eli ayağı yok mu? Askerin taşıması tamamen saçmalık. Kendileri taşısınlar bavullarını. Bir de nasıl oluyorsa rahatça bayramda ülkelerine geri dönüyorlar. Gidebiliyorlarsa bir daha geri dönmesinler Türkiye'ye.

Maalesef geri dönüyorlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
:D biraz kafayı çalıştırmak lazım. mesela ülkeye giriş yaptıktan sonra birden fazla çocuk yapanlara sosyal yardım, destek yapılmayacak veya çok kısıtlı yapılacak dersen 2. çocuğu yapmazlar.

Hocam sen gerçekten çok mantıklı konuşuyon hee :D :p Bu nasıl kimsenin aklına gelmemiş. Dimi 2. çocuğu yapana sosyal yardım yapma hatta ekmek su bile verme hatta ve hatta sağlık hizmeti verme doğuma hastaneyede almasınlar çocuk doğum esnasında flan ölürde kurtuluruz ? ( Şu olaylara azcık ama azcık insanı bakmanızı öneririm. )

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Hocam sen gerçekten çok mantıklı konuşuyon hee :D :p Bu nasıl kimsenin aklına gelmemiş. Dimi 2. çocuğu yapana sosyal yardım yapma hatta ekmek su bile verme hatta ve hatta sağlık hizmeti verme doğuma hastaneyede almasınlar çocuk doğum esnasında flan ölürde kurtuluruz ? ( Şu olaylara azcık ama azcık insanı bakmanızı öneririm. )

Hahahahha. Şey yapalım ne kadar çocuk yaparlarsa o kadar daha çok para verelim. Mesela hiç çocuk yapmadı ya sınır dışı edilsin falan.

Son mesajlar