Haber ABD den fonlanan muhalif kuruluşların bazıları :)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1,768

Benim asıl takıldığım bunlardan birisi anasayfaya kendini haklı çıkarmak adına "ABD den gelen para mı kirlidir yoksa tepeden gelen para mı" gibisinden birşey yazmış ve bunu yazan site "tarafsız haberciliğin yaygınlaştırılması" adı altında para alıyor :) ismi serbestiyet miydi neydi
Hadi o "üstten gelen para" yı kanıtlasalar tamam da...

Bu arada bunlar da sadece bazıları daha önce büyük gazetelerin de dahil olduğu listeler çıkmıştı da linkleri yok elimde

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Listede pek tanıdık gazete ve TV kanalı yok gibi. Ama dikkat çekici gördüğüm 2 yer var.

Medyascope: $476,720 ( Neredeyse Yarım Milyar Dolar para bu ne bee birde 8 ile çarsan TRT nin bu kadar bütçesi yoktur neredeyse. ) Çok koyu muhalif bir kanal iddia doğru ise yazık gerçekten. ( Ben takip etmiyordum ama azcık okuyan birisi çoğu haberinin iddianın ALGI olduğunu anlardı oralarda ki. )

140Journos: $60,000

Bu 140Jounos videoları gerçekten güzeldi başlarda ama sonra sonra bozduğu çok anlaşılmaya başladı tamam muhalif bir kanaldı ama seviyeli muhalifti videolar başarılıydı başlarda ama sonlara doğru Selahattin Demirtaş'a çektikleri video olsun zorlama şekilde güzelleme yaptıkları Ali Babacan videosu olsun veya CHP'ye PR için çektikleri CHP Zihniyeti videoları olsun normal videolar değildi...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
akşam akşam güldürdün sağol

Sadece dijital platforda yayın yapan ve Youtube videoları çeken bir site için yaklaşık 500 bin $ çok para gene. 8.6 ile çarpıcaksın.

TRT'nin 10 bin 500'ün üstünde çalışamı var ve bütçesn 3 Milyar TL civarında O sitede kaç kişi çalışıyor ne gideri var binası yok bir şeyi yok.

1626896861121.png

Son düzenleme:

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Sadece dijital platforda yayın yapan ve Youtube videoları çeken bir site için yaklaşık 500 bin $ çok para gene. 8.6 ile çarpıcaksın.

TRT'nin 10 bin 500'ün üstünde çalışamı var ve bütçesn 3 Milyar TL civarında O sitede kaç kişi çalışıyor ne gideri var binası yok bir şeyi yok.

Ekli dosyayı görüntüle 159663

sen milyar ve milyon farkını bilmiyorsun galiba :D

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Toplumları yönlendirebilecek en etkili silah medyadır.
Çünkü insanların gözünün içine içine söylenen sözler, insanın aklında '' bunu dediklerine göre doğrudur.'' fikri bırakıveriyor.
Batı bu konuda gayet başarılı.
Aleyhine olan durumu halkına ya da diğer halklara lehine gösterebiliyor.
Türkiye'de ise yapılan haberlerin çoğu bir takım araştırma neticesinde yanlış veya kurmaca olduğu saptanmış.Bu oran neredeyse yarı yarıya bir durum.
Bu da yalan haberlerin ülkemizde bazen binlerce kişi tarafından doğru kabul edilip savunulmasına neden oluyor.
Kısacası ülkemizde doğru habercilik anlayışı belki de kritik eşikte.
Taraflı habercilik ve Siyasi partilerin açtıkları iletişim kanalları doğru ile yanlış kavramlarının nesnel değilde öznel olarak yorumlanmasına neden oluyor.
Bu da doğru olan şeylerin yanlış,yanlış olan şeylerin doğru olarak kabul görmesi gibi bir sorun ortaya çıkartıyor.
Eskiden savaşlar kılıç,kalkan ile yapılırdı.Dünya modernleştikçe bu savaşlar silah,top,uçak ile olmaya başladı.
Şimdi ise savaşlar bilgi üzerine kurulu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
O, hep 50 milyonluk alan kesimden.

Keşke TEK KELİMEDE konu ile ilgili edebilsen !

Ama konuları çarpıtmaktan başka yaptığınız bir şey yok. Eğer bu haber doğru ise senin ülkende Amerikadan para alıp isteğe göre haber yapan kanallar siteler var demek !!! Ama sen halen ne anlatıyon.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Az büyü sende iki kelime edebilirsin... Ergenlik geçsin bir 18 ol ondan sonra edebilecen inşAllah sende.
Ahahhhahaa önceden senin algılarına cevap yazmak için girerdim foruma. Mantıklı mantıklı cevap verdim açıkladım. Sen görmek istediğini görüyorsun. Geleneklerin, alışılagelmişlerin etkisinden çıkamıyorsun ki bu yüzden de objektif bakamıyorsun. Yani artık böyle ti ye almak daha iyi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ahahhhahaa önceden senin algılarına cevap yazmak için girerdim foruma. Mantıklı mantıklı cevap verdim açıkladım. Sen görmek istediğini görüyorsun. Geleneklerin, alışılagelmişlerin etkisinden çıkamıyorsun ki bu yüzden de objektif bakamıyorsun. Yani artık böyle ti ye almak daha iyi.

Madem ben taraflı bakıyorum sana göre. Sen tarafsızca KONU İLE İLGİLİ İKİ KELİME YAZSANA ! Bana neden cevap veriyon ?

Bu tarz konuları çarpırtmak veya bu tarz konularda saçmayarak benim yazdığımı küçük görerek tarafsız mı oluyon sen ! Gerçekten azcık ama azcık büyüyün artık...

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
ABD’de bulunan bir vakfın fonladığı 2-3 tane ufak medya kuruluşuna ABD’den fon alıyor diye yaftalamaya çalışmak gülünç. Türkiye’de medyanın her tarafının durumu rezildir. Muhalif medya ne kadar rezilse yandaş medya daha rezil durumdadır. İhlas medya, Albayrak medya, Turkuvaz medya ve TRT nin yandaş haberciliği sanki çok iyi ABD’den fon alan şu saydığım medya guruplarının binde biri bütçesi olmayan iki tane medya kuruluşunun haberciliği tü kaka. Birde ABD devleti fonluyormuş gibi algı yapıyorlar. Gerçekten çok komik. Keşke hepsi biraz iyi habercilik yapsada ABD’den fon alsa. Ayrıca ülkeler arasında yapılan çeşitli anlaşmalar sayesinde özellikle Avrupadan çok çeşitli alanlarda dernek ve kurumlara fonlamalar yapılıyor ve devlet denetimi altında bu fonların nereye harcandığı denetime tabi tutuluyor.

Reaksiyon puanı
1,768
ABD’de bulunan bir vakfın fonladığı 2-3 tane ufak medya kuruluşuna ABD’den fon alıyor diye yaftalamaya çalışmak gülünç. Türkiye’de medyanın her tarafının durumu rezildir. Muhalif medya ne kadar rezilse yandaş medya daha rezil durumdadır. İhlas medya, Albayrak medya, Turkuvaz medya ve TRT nin yandaş haberciliği sanki çok iyi ABD’den fon alan şu saydığım medya guruplarının binde biri bütçesi olmayan iki tane medya kuruluşunun haberciliği tü kaka. Birde ABD devleti fonluyormuş gibi algı yapıyorlar. Gerçekten çok komik. Keşke hepsi biraz iyi habercilik yapsada ABD’den fon alsa. Ayrıca ülkeler arasında yapılan çeşitli anlaşmalar sayesinde özellikle Avrupadan çok çeşitli alanlarda dernek ve kurumlara fonlamalar yapılıyor ve devlet denetimi altında bu fonların nereye harcandığı denetime tabi tutuluyor.
Ben o bahsettiğim sitenin savunması sebebiyle bu konuyu açma gereği duymuştum aslında :) keşke belirtseydim

Ama ülke içinden belli bir tarafı tutmak başkadır ABD den fonlanmak başkadır ikisi de kötü tabii ama ABD sen fonlanmak (aman dava fln ederler sustum) ne olduğu belli yani
Daha önce de halk tv nin de arasında bulunduğu böyle bir liste çıkmıştı onu gördüğüm zaman detaylı araştırmamıştım. Center for american bilmem ne isimli bir kuruluştu galiba ben şu an üşeniyorum uykum var sen araştırırsın kimlerin fonlandığını
Allah rahatlık versin ben kaçar ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu fonlanan Medyascope'a destek Canan Kaftancıoğlun'dan gelmiş.

1626950708339.png

Not: Bu arada Bu haberi ilk ortaya atan ODATV imiş. Yani zaten CHP'ye yakın ve SOL bir haber sitesi ! Üstüne Ruşen Çakır biz para almıyoz ki diye yalanlama yapmadı ama halen ABD'den para alıp sürekli Türkiye karalaması yapıp ABD'ye tek kelime edemeyen kanalları eleştiremeyen hatta savunan insanlar var.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
O nolmuş yani para almışsa diye şu rezilliği savunanalar tersi olsaydı ortalığı yıkarlardı.

Bağımsız geçinen FONDAŞ medyaya bak kaç ülkeden haber yapma bahanesiyle Türkiyeyi karalamak için kaç ülkeden para aldığı belirsiz sadece açıklayan ülkeleri biliyoruz ya açıklamayanlar.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Peki o zaman Katar'ın Sayın Cumhurbaşkanına (TC Devletine tabi ki) uçak hediye etmesine nasıl bakmalıyız acaba ?

Reaksiyon puanı
1,768
Peki o zaman Katar'ın Sayın Cumhurbaşkanına (TC Devletine tabi ki) uçak hediye etmesine nasıl bakmalıyız acaba ?
Al işte
Devlet işi denen birşey var adamlarda para var hediye etmişler belki karşılıklıdır bilmiyorum da bizde o hediyelerin karşılığını verecek birşey yok :D

O konuyla bu konu aynı mı yani

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Tam bir körlemesine muhalefet cevabı :) Bu konu ile nasıl bağlantı kurdun !

Adamlar gazeteyi fonlayıp sadece kendi istedikleri haberleri yapması ile. Erdoğan'ı Babam gibi görürüm ve ben sağ olduğum sürece yanında olacam diyen Katar Emirinin hediye ettiği uçak ile nasıl bir tutabiliyon ? Fonlanan medyayı aklamaya çalışmanın yolu bu kadarda ucuz olmamalı :)

Ayrıca o uçak Erdoğan'ın şahsi malı değil Cumhurbaşkanlığı Envanterine girmiş bir uçak. Yarın Cumhurbaşkanı değişir ve ben bu uçağı kullanmayacam der kullanmaz. ( Veya CHP yönetiminin söylediği gibi gidip Katar'ın başına çalıp aramızda ki iyi ilişkileride bozabilirler hatta savaş bile ilan edebilir ler ! Sonuçta bize destek çıkan arkamızda duran zor günde maddi manevi destek çıkan bir ARAP devletini neden istesinler ki !)

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Acaba Katar'ın bu işlerden ne kazancı oluyor da böyle bizleri şımartan hediyeler veriyorlar...

Reaksiyon puanı
1,768
Acaba Katar'ın bu işlerden ne kazancı oluyor da böyle bizleri şımartan hediyeler veriyorlar...
Bir kazancı olduğunu sanmam adamlar dünyanın en zengin ülkesi o uçaklar çerez parasına gelir onlar için :D illa bir karşılık varsa da anca tüm ülke böbreklerini satar öyle öderiz mdjsyeıjejdkd

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Gündem takip etsen bilecen.

Katar'ı arap devletleri bitirmek istiyordu. Darbe yapıp baştaki Emir'i devireceklerdi Türkiye kurtardı onları. Ayrıca Türkiye Katar'a askeri üst kurdu. Ambargo zamanı maddi manevi destek çıktı. Gıda flan bile yolladık oralara. Biz oraya desteğe gidince Arap devletleri geri adım atmak zorunda kaldı. Hatta bizi Suudların ve BAE nin nefreti ordan başlar.

Böyle olunca Suudi Arabistan ve BAE iyice delirdi. Hatta bir ara Suudi Arabistan Katar'ın kara bağlantısının tamamen kesmeyi bile tartışmıştı oraya kanal kazıp adamları ada ülkesi yapalım diye. Katar çok kritik bir yerde ve diğer Arap ülkelerine göre refah seviyesi çok ama çok yüksek. Üstüne yüzölçümüne göre aşırı petrole sahip.

Hatta Katar'a 1 değil 2 değil 3-4 oldu darbe deniyorlar. En son Türk Subay'ın Darbeci generali kafasından vurduğu iddia edilmişti. Bu habere ne doğrulama nede yalanlama geldi Katar'dan. Ama Diğer Arap basınında geniş yankı bulmuştu.

Darbe olsa orada ne Katar Emiri kalır nede karısı kızı hatta sülalesi hepsini kurşuna dizip bütün mal varlığına el koyarlar. Ve canının kurtaran Türkiye'ye bir uçak hediye etmesi çok mu ? O uçağın parasını günde kazanıyordur o adam. Katar Petrollerinin çoğu Emir'e ait.

1628959734934.png

Not: Sen şimdi Katar'ın hediye ettiği uçak ile bu ABD'den fonlanan medyayı nasıl bağladın onu açıklasana bir !

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
ne kadar da yardımseverlermiş

Aynen o yüzden ABD tarafından bazı medyalar Fonlanabilir. Kasıtlı olarak Ülkeyi kötü gösteren videolar haberler yapılabilir dimi ! Veya yanlış eksik bilgiler verilerek ALGI haberler yapılabilir.

Sonuçta Katar bize uçak vermiş abii...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Aynen o yüzden ABD tarafından bazı medyalar Fonlanabilir. Kasıtlı olarak Ülkeyi kötü gösteren videolar haberler yapılabilir dimi ! Veya yanlış eksik bilgiler verilerek ALGI haberler yapılabilir.

Kasıtlı olarak ülkeyi kötü gösteriyorlar derken, halk sefalet, açlık içerisinde. Euronews bile Yunanistan'da ekonomik kriz olduğunun haberini yapıyor, İtalya'da işsizlik olduğunda haberini yapıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kasıtlı olarak ülkeyi kötü gösteriyorlar derken, halk sefalet, açlık içerisinde. Euronews bile Yunanistan'da ekonomik kriz olduğunun haberini yapıyor, İtalya'da işsizlik olduğunda haberini yapıyor.

Yaptığı haberlerin yüzde 100 ü yalan veya yanlış demiyorum ki zaten ! Ama hiç iyi bir şey yok her şey yanlış her şey kötü her olaya iyi yanından değilde kötü yanından bakmak bayıyor bir yerden sonra. Birde bunun üstüne ABD'de ki fonlardan para aldığı çıkınca normal olarak seninde bir düşünmen lazım savunmak yerine.

İçlere serpiştiriliyor bazı kasıtlı haberler veya videolar.

Mesela 140Journos videolarını sevdiğim muhalifte olsa kaliteli videolar yapan bir kanal. Ama Selahattin Demirtaş için çektikleri video normal değil bana göre kasıtlı olarak çektirilmiş gibi. Veya Kemal Kılıçdaroğlunu parlatmak için çektikleri CHP zihniyeti kendi çizgilerinde bir video değil veya bir ara Ali Babacan için öyle bir parlattılar ki az kalsın CHP'nin çatı adayı denecekti bunun gibi videoları var.
Veya diğer adı geçen Medyascop arada takip et ve gör. Öyle habercilik olmaz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

Senin anladığın bu ise gerçekten de adına çok üzüldüm.

Ama diğer taraftan acaba yandaş medyayı kim fonluyor. Yandaş medyayı fonlayanların kimliğinde Türk yazınca aaa ne kadar güzel mi diyoruz. Çiftçiye kredi verecek Ziraat Bankası acaba ne işler için kullanılmış farkında mısın Beyefendi ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Senin anladığın bu ise gerçekten de adına çok üzüldüm.

Ama diğer taraftan acaba yandaş medyayı kim fonluyor. Yandaş medyayı fonlayanların kimliğinde Türk yazınca aaa ne kadar güzel mi diyoruz. Çiftçiye kredi verecek Ziraat Bankası acaba ne işler için kullanılmış farkında mısın Beyefendi ?
Neden sürekli Daldan dala atlıyon ! 2 kelime etsen yetecek şu olaya. Halen savunmaya çalışıyon.