Soru Vestel Dayanıklı Mı ?

Vestel buz dolapaları nasıl ?

• İyi

• Kötü

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

swatrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
buzdolabında iyiler. aynı zamanda yemek programlarında sponsor olarak sık görüyorum ve şikayetçi olanı görmedim.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Biz siemens kullanıyoruz. Bi göz at derim siemenslere

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Vestel bir ürün kullandığımı hiç hatırlamıyorum şuan Samsung kullanıyoruz 10yıl motor mu birşey garantisi vardı ama ondan ?

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Vestel bir ürün kullandığımı hiç hatırlamıyorum şuan Samsung kullanıyoruz 10yıl motor mu birşey garantisi vardı ama ondan ?
Bende zaten Vestel'in ve Arçeliğin buzdolabı ürünleri pek sevmiyorum ikisi de bir süreden sonra alt veya dondurucu taraf soğutmuyor şikayeti oluyor. Bence Samsung veya LG tercih edilebilir ama maalesef ülkemizde kur pahalı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Samsung bence beyaz eşyada liderdir. Özellikle buzdolabı.

Samsung ürünler gerçekten güzel ve kaliteli oluyor. Bunun birinci nedeni İTHAL olarak gelmesi ürünlerin direk Kore'den geliyor genelde çoğu ürün.

Ama Arçelik Vestek Hatta Bosh Profilo ve Siemens'in Türkiye'de fabrikaları var yerli ürünlerde nedense kalite düşüyor gibi geliyor bana...

Not: Eskiden hep Arçelik Beko flan alırdık ama çok sıkıntı çıkarıyordu ürünleri en son 3-5 Yıl önce komple Buzdolabı çamaşır bulaşık hepsini Samsung aldık sorunsuz kullanıyoz.

Reaksiyon puanı
1,768
Samsung ürünler gerçekten güzel ve kaliteli oluyor. Bunun birinci nedeni İTHAL olarak gelmesi ürünlerin direk Kore'den geliyor genelde çoğu ürün.

Ama Arçelik Vestek Hatta Bosh Profilo ve Siemens'in Türkiye'de fabrikaları var yerli ürünlerde nedense kalite düşüyor gibi geliyor bana...

Not: Eskiden hep Arçelik Beko flan alırdık ama çok sıkıntı çıkarıyordu ürünleri en son 3-5 Yıl önce komple Buzdolabı çamaşır bulaşık hepsini Samsung aldık sorunsuz kullanıyoz.
Reis mühendislerin tecrübesine ve kullandıkları ürünün kalitesine bakar herşey
Samsung zaten kıyas konusu olamaz o hep birinci :D
Ama burada fabrika açan yabancı markalara yakıştıramıyorum bir fabrika açmışsınız sahip çıkın iki mühendis gönderin kalite kontrolü yapsınlar işi bu kadar boşlamak olmaz

Reaksiyon puanı
8,009
10 yıl garantiyi çoğu marka veriyor. Motor kolay kolay bozulmayacağı için rahatlıkla 10 yıl garanti verebiliyorlar.
Samsung bence beyaz eşyada liderdir. Özellikle buzdolabı.
Alakası yok. Grunding beyaz eşyaların amiral gemisidir. Saçma sapan yorum yapmışsınız. Daha sonrasında Siemens gelir, ondan sonra Samsung LG Beko gelir.

Aslantaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
2 senedir vestel buzdolabı kullanıyorum, bir sıkıntısını görmedim... en çok dikkatimi çeken özellik, gıdaların daha uzun süre taze kalması oldu...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Alakası yok. Grunding beyaz eşyaların amiral gemisidir.

Hocam Grundik in Arçelik'in yan markası olduğunu ve üretim bantlarının nredeyse aynı olduğunu biliyon mu !

Ben çocukken hatırladığım en eski televizyonumuz Grundik marka idi ama o zamanlar Grundik Alman malıydı ve çok sağlam bir TV idi 2010 sonrası galiba yüzde yüz Türk malı oldu Grundik Arçelik satın aldı.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Vestel işinizi görür.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu tip makinalarda ,çok marka vs. düşünmeyin Çok ileri bi teknoloji değiller.Hatta epey eski.Yani hesaplı,,bütçenize uygun,hacim,estetik,kullanım ,depolama özellikleri,kişisel zevkinize uygun, olarak bi buzdolabı alabilirsiniz.Hepsi kaliteli.Sizi üzmez.

Ben tam tersini düşünüyorum.

Beyaz eşya veya mobilya gibi şeyler kolay kolay değiştirilmez almış iken en iyisini en kalitelisini alıp rahat 8-10 sene arkaya bakılmaması taraftarıyım.

Dandik bir ürün alıp 2-3 sene sonra arıza verip 500 TL yaptırma parası verip daha sonra 1 yıl içinde tekrar bozulu bir 500 TL verip 1 yıl sonra tekrar bozulup iyice kullanılmaz hale geldikten sonra ne anladım ben o işten gene beyaz eşya masrafı çıkarır ve uğraştığınla kalırsın onca zaman.

Reaksiyon puanı
8,009
Hocam Grundik in Arçelik'in yan markası olduğunu ve üretim bantlarının nredeyse aynı olduğunu biliyon mu !

Ben çocukken hatırladığım en eski televizyonumuz Grundik marka idi ama o zamanlar Grundik Alman malıydı ve çok sağlam bir TV idi 2010 sonrası galiba yüzde yüz Türk malı oldu Grundik Arçelik satın aldı.
Yanlış yazmışım markalar karışmış. En kalitelisi rakipsiz gaggenau

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Arkadaşlar merhaba :) önceden hep başka bir markanın buz dolabını kullandık vestel buz dolabı almayı düşünüyoruz sizin yorumlarınız neler :)
Dostum bütçeni söyle
Vestel buzdolabını vestel yetkili servis elemanları bile önermiyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Samsung beyaz eşyada da liderdir.

10 yıl garantisi yoktu çamaşır makinasının ama neredeyse on yıldır çalışıyor :) Bir kere bile bozulmadı. Arçelikten uzak durun derim buzdolabı için... Vestel beyaz eşya kullanmadığım için tam bi şey söyliyemem ama gerçekten Türk malları kalite yönünden Lider firmalara göre çok yetersizler, uzak durulmalı, sonuçta para kolay kazanılmıyor, hak etmeleri lazım.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Sakın siemens almayın. Beyaz eşyaları o kadar rezilki. Aklınız varsa gidin lg samsung gibileri alın

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
En iyi beyaz eşyaları Samsung üretiyor. Aksini iddia etmeyin.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Evimde vestel buzdolabı var, 2012 den beri kullanıyorum, 2 kere arızalandı, birincisini 150 TL'ye, ikincisini 60 TL'ye tamir etti servis. Kullanmaya devam ediyorum (600 lt).

Her markanın iyi-orta-kötü segment ürünleri var, önemli olan senin hangi segmentte ürün aldığın.