Anket Aşı Olana Para Verilse Nasıl Olur?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1,768
Reis hükümetle görüşme yapmış gibi konuştun?
Bence gereksiz para israfı
Ayrıca onlara para dağıtırsak önceden aşı olan kişilere de dağıtmamız gerekiyor. Demezler mi aşıya güvenmek ile suç mu ettik niye bize para vermiyorsunuz diye :D gereksiz masraf

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Para için aşı olmak isteyenler olacaktır ama bir sadece aşı için para vermek gereksiz. Sanki ağır kaya taşıyacaklar. Çalışıp yorulacaklar sanki. Sadece aşı. Gidip aşı olsunlar. Yani zararı yok ama faydası var. Sağlığımız ve bizim iyiliğimiz için önemli.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Pek sanmıyorum. Bizim vatandaşımız parayı sever ama insanlara empoze edilen yanlış haberlerden dolayı yaşlılar biraz uğrastıracaktır. Özellikle ağırlıklı olarak Türkiye'nin doğusunda gençler aşı oluyorlar.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Aslında aşı olmayanın sağlık sigortası iptal edilse daha ikna edici olur. ? ya seve seve ya seve seve misali.
Mevcut ekonomide bu dediğimi yapmaları daha muhtemel.

Para vermeleri başka salgın veya birliktelik çağrılarını etkisizlestirir, para verene kadar beklemeye alıştırırlar halkı.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Bence böyle bir şey olmamalı sonuçta 80 milyon insanız, 80 milyon x250 büyük bir meblağ devletin hazinesinden eksilecek demektir. Bunun yerine bazı kısıtlamalar gelmeli aşı olmayanlar için, devlet büyükleri ve profesörler aşı için bilgilendirici ve ikna edici konuşmalar yapmalı. Israr etmeli, yoksa devletin hazinesinden büyük bir para çıkması sıkıntı yaratacaktır. 250 TL yi az görebiliriz belki ama 80 milyon insan olduğu düşünülünce sıkıntı.

Lexa Silverhand

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Bırak 250tlyi devlet 10tl bile vermez yani ihtimal bile göz önünde bulundurulamaz çünkü üstlerimizin halkın canına değer verdiğini sanmıyorum.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Pandemi ilk çıktığında neredeyse herkes ''Nerde Aşııı??'' diye sosyal medyada onca yargaya koparıyorlardı.
Tıpın hiç gelişmediğini söylüyor,Tıp bilimini yerden yere vuruyorlardı.
Aha! alın size aşı.Şimdi olsunlar bakalım.
Yooo...Bu sefer de başka bir şey dediler.
''Beynimize çip takacaklar çip çip!''
Pandemi başında aşı çığırtkanlığı yapanlar,Bakın! şimdi aşı var ama sizin aşı sevdanız yok.
Aşıya karşıt olanlar bu ''Aşı ol,devlet para versin.'' uygulaması olursa ki bence olmaz, buna da şöyle bir şekilde karşı çıkacaklarına eminim.
''Fareyi avlamak içinde yem olarak peyniri kullanıyorlar,BiZe ÇiP TaKaMaYaCaKsInIz!!!''

bugresearch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Artar artmasına da para akıl ve vizyon satın alamaz. Bugün covid aşısına karşı olurlar, yarın farklı bir şeye. Kısaca gereksiz olur

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
''Küreselciler, yeni dünya düzencileri'' hemen ortaya fırlardı.

''Bize aşı yapıyorlar, üstüne de 250 TL veriyorlar! Yok ya, büyük bir oyun bu. Neden bu kadar aşı yapmamızı istesinler ki? Aşılar ile beynimizi yıkayıp yeni dünya düzenini getirecekler. Hepimizi makine gibi yapacaklar, özel hayatımız falan kalmayacak.''

Lütfen kızmayın, var böyle tipler. :)

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Para vermekten ziyade bir takım avantajlar vermek daha etkili olabilir. Mesela aşı olmayanların kafe, avm, otel gibi yerlere girişi kısıtlanabilir veya sokağa çıkma yasağına tabi tutulabilirler. Ancak para vermek bile bir nebze aşı karşıtlığını azaltabilir.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Parayı almak için canını tehlikeye atanlar var :D

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Merhaba arkadaşlar, size bu konuda danışmak istedim. Aşı olan herkese 250 TL verilse, sizce aşı karşıtlarının sayısı azalır mı?
Ya tabikide azalır ama istemeyenlerden bahsediyim mesela birine sormuştum işte aşı olucakmısınız diye çok kesin bir şekilde hayyata olmam diyodu yani kararı kesinse maddi durumu iyi degilse bile bazıları hiç istemiyor . Bende şimdi yalan konusmiyim bende korkuyorum açıkçası ?

Reaksiyon puanı
158
aşı olmayandan daha sonra aşı olması için para almasalar iyi. çünkü hastalığa aşı olandan daha açıklar.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Bizde aşı olmayana para cezası keserler.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Aşı oldun +250
Aşı olma vergisi (eğer 250₺ verilirse buda gelir.) -500

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
hatta aşı olmayanları hapse atsınlar şimdi az gelir sana böyle saçmalık varmı.
böyle bir şey mi dedim? yasaklar döneminde nasıl 18 yaş altı ve 65 yaş üstüne bu ayrımcılığı yaptılarsa aşı olmayanlara da yapabilirler. bu kadar celallenmeye gerek yok.
zaten aşı olmayanlar uçaga binemiyor bazı kısıtlamalarda var
araştıracağım bunu ne gördüm ne duydum.
yurt dışına çıkışlarda problem var evet ancak yurt içi uçuşlarda böyle bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum. yine de bakacağım. bilmeden konuşmam.
bizde zorunlu yaptırdık ilk dozu ama nereye kadar durmadan 2 doz 3 doz 4 doz bunun ne kadar zarar verebileceginin farkındamısın 2 reklam izleyip bu kadar gaza getirmeyin kendinizi
reklam derken? benim ailem enfeksiyon hastalıkları uzmanı. bu işin içindeki insanlarla birebir iletişimdeyim ben yani. bazıları gibi kulaktan doğma bilgilerle sallamıyorum ben. nasıl ki tetanos, grip gibi aşılar yapılıyorsa bu da yapılacak bu korkunuz nedir anlamıyorum. ne olmuş yani her yıl yaptıracak olsak? üşengeç miyiz?
o vurdukları dozlarda gerçek aşı bile deyil virüsün inceltilmiş hali veya protein gibi bişey
6 ay koruma saglıyor sonrası yok virüs atlatsan bile tekrar virüs kapabiliyorsun
aşı teknolojisini bilmediğiniz çok belli. inaktif aşı yani ölü virüs yani sinovac tipi aşılar uzun süredir kullanılmakta. biontech aşısı yani mrna aşısı yeni bir teknoloji sadece. koruması 6 ay sağlıyorsa 6 ayda bir tekrar aşı olunur ne var bunda acaba? hem aşılar hastalığı kapmaktan ziyade hastalığı hafif geçirmekte rol oynuyor. aşı olanların hastaneye yatma oranı çok çok düşük.
ve virüse yakalanıp her atlattıgında kalıcı vücuduna zarar bırakıyor
kan dolaşımından kalbine kadar.

ben şimdi hiç aşı vurulmayında demiyorum ama durmadan aşı olmakda çözüm deyildir.
işte eğer aşı olursanız virüsü daha az hasarla atlatırsınız. hem bu bireysel bir şey değil, toplum sağlığını ilgilendiren bir konu. bir başkası havadan sudan sebeplerle aşı olmayıp hastalığı yaymaya ve mutasyona uğramasına yol açmaya devam ederse bundan herkes zarar görüyor. bir an önce aşıları olun ki rahat edelim kurtulalım şu hastalıktan. bir başkasının sorumsuzluğu bazı insanların hayatına mal oluyor. dikkat edelim. aşı olmak bir çözümdür şuan için. çünkü hastalığın ilacı yok ve aşısız insanlar daha ağır geçiriyor genelde. dipnot: tanımadığınız kişilere “sen” ile değil, “siz” ile hitap etmenizi öneririm. ayrıca “deyil” diye yazdığınız kelimenin doğrusu “değil” dir. bu kelime hatasından sonra hiç cevap veresim bile gelmedi aslında ancak o kadar yazdığım cümleleri silemedim. temeli sağlam bilgilere sahip olmadığımız konularda fazla iddialı konuşmayalım lütfen. herkesin fikrine saygımız var tabiki ancak sağlık işi şakaya gelmez. bahsedilen virüs ölümcül ve toplumu ilgilendiren bir virüs. bu sebeple sorumluluk sahibi olup bilime ve ilme güvenip o şekilde hareket etmeyi tavsiye ederim. benim düşüncem bu şekildedir. iyi forumlar.

Son düzenleme: