Soru Kasadaki Pc Açma Kapama Tuşunun Kapatma Işlevini Kaldırmak Mümkün Mü

Bu konuyu okuyanlar

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Arkadaşlar küçük bi kardeşim var ve bilgisayarı her kapatacağı zaman kasanın tuşundan kapatıyor windowstan kapatmayı öğrenemedi bu da bilgisayara zararlı diye biliyorum aniden güç kesildiği için.
Sorum şu ben bu kasadaki tuşu nasıl sadece bilgisayarı açmak için kullanılabilir hale getireceğim? Böyle bir şey mümkün mü?
Normalde direkt tuşu iptal edebilirim fakat bu seferde bilgisayarı nasıl açacağımı bilmiyorum bu yüzden sadece açmak için kullanılabilir hale getirmek istiyorum.
Teşekkürler

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Tek işlevini kapatamazsın malesef. Direkt olarak anakart üzerinden metal çubuklara bağlı o. Anakarttan kapatıyor yani. Bunun için anakartın yazılımıyla uğraşmak gerekir ki bence tehlikeli olabilir.

Reaksiyon puanı
7,999
Anakarttan bağlantısını kesip başka bir kablo bağla anakarta. Kendin ayrı buton koyarsın istediğin yere. Veya kısa devre ile çalıştırırsın.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Denetim Masası/Güç Seçenekleri/Güç Düğmesinin Yapabileceklerini Seçinizden böyle yapınız:

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (1955).png
    Ekran Görüntüsü (1955).png
    99.7 KB · Görüntüleme: 149

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Arkadaşlar küçük bi kardeşim var ve bilgisayarı her kapatacağı zaman kasanın tuşundan kapatıyor windowstan kapatmayı öğrenemedi bu da bilgisayara zararlı diye biliyorum aniden güç kesildiği için.
Sorum şu ben bu kasadaki tuşu nasıl sadece bilgisayarı açmak için kullanılabilir hale getireceğim? Böyle bir şey mümkün mü?
Normalde direkt tuşu iptal edebilirim fakat bu seferde bilgisayarı nasıl açacağımı bilmiyorum bu yüzden sadece açmak için kullanılabilir hale getirmek istiyorum.
Teşekkürler
Güç tuşu eylemini değiştirebilirsin.