Yardım Asus Laptop Boot Menüde Kaldı

Bu konuyu okuyanlar

Sjsj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aslında boot menümü bilmiyorum ama kısaca burdan çıkamıyorum yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan döndüm biraz sıkışık bir çantanın içindeydi eve geldim açtım böyle oldu esc basıp çıkmaya çalışıyorum siyah ekran gelip yine bu geliyor save and exit diyorum kapanıp yeniden açılıyor yine bu ekran sorunun kaynağını bilenler varsa yazabilirseniz güzel olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca klavyemin USBsini çıkardım yinede bu ekran geliyor

Ekli dosyalar

• IMG_20210604_181854-min.jpg
    IMG_20210604_181854-min.jpg
    70.7 KB · Görüntüleme: 63

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Aslında boot menümü bilmiyorum ama kısaca burdan çıkamıyorum yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan döndüm biraz sıkışık bir çantanın içindeydi eve geldim açtım böyle oldu esc basıp çıkmaya çalışıyorum siyah ekran gelip yine bu geliyor save and exit diyorum kapanıp yeniden açılıyor yine bu ekran sorunun kaynağını bilenler varsa yazabilirseniz güzel olur

Ayrıca klavyemin USBsini çıkardım yinede bu ekran geliyor
SSD'yi görüyor mu? Boot bölümünün görselini paylaşabilir misiniz?

Sjsj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SSD'yi görüyor mu? Boot bölümünün görselini paylaşabilir misiniz?
Biraz geç yazıyorum özür dilerim öncelikle biz ssd yi içine taktık hddyide kablolu kullanıyorum. Boot menüyü açmaya çalışınca bootlanabilir cihaz bulunamadı diyor muhtemelen dediğiniz gibi ssd yi algılamıyor. Bu bilgisayardada gözükmüyor

Reaksiyon puanı
7,997
Sağda Boot sekmesine bakarsak hiçbir depolama birimi görünmüyor. O yüzden sizi Bios ekranına atıyor. Bios ekranındayken F8 basıp Boot Menüsü seçeneğine basıp oradan işletim sisteminin yüklü olduğu SSD/HDD gözüküyor mu bakabilir misiniz?

Sjsj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sağda Boot sekmesine bakarsak hiçbir depolama birimi görünmüyor. O yüzden sizi Bios ekranına atıyor. Bios ekranındayken F8 basıp Boot Menüsü seçeneğine basıp oradan işletim sisteminin yüklü olduğu SSD/HDD gözüküyor mu bakabilir misiniz?
O sorun yaşanırken hdd nin bağlı olduğu kabloyu takmamamıştım takınca bilgisayar çalışıyor ama eski kullanıcıda ssd yi taktıktan sonra ssd deki kullanıcıdan yapıyordum kabloyu takınca hdd gözüküyor ama ssd gözükmüyor

Sjsj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bi önce yazdıklarımı boş verin boot menüde harici hdd yi takarsak Windows boot manager çıkıyor

Ssd yi algılamıyor galiba