Haber Sedat Peker Hakkında Karar...

Bu konuyu okuyanlar

Hero 0.1

Asistan
Reaksiyon puanı
130

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar mı? Yoksa yalancının mumu yatsıya kadar mı yanar? Bilemiyorum..
Artık karar vermek tamamen güçleşti.
İkisinin birlikte olması sonucunda kötü şeyler doğabilir. Ki doğuyor zaten.

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
Burada yalancı olan devlet. Sedat Peker sadece ortadan kaldırılmaya çalışılmış bir piyondu.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Zaten aylardır yakalamaya çalışılıyordu. Sedat Pekerin iddialarında doğruluk payı olan şeylerde vardır abarttığı veya yalan söylediği şeylerde olabilir. Aynı şekilde Soylunun ve bahsedilen AKP çevresininde çok temiz olduğunu sanmıyorum. Önemli olan hukuktur. Pekerin iddiaları üzerinden, kendisine bir zarar gelmeden özgürce bu konuları soruşturabilecek savcı olduğunu sanmıyorum. Varsada bunu yapmayıp sessiz kalacaktır. Yargıya talimat veren bir yapıda gerçek suçlular ve suçlar gün yüzüne çıkamaz. İleriki günlerde Peker Erdoğanıda hedef alacak muhtemelen ve artık iddialarını belgelendirmeye başlarsa o zaman AKP için kötü olacak ama yargıdan dolayı yinede üste çıkmayı başarırlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yakalama kararı çıkması güzel bir şey olmuş ama inatla Sedat Peker için bazı devletler Kırmızı bülten ile arama vermiyor hatta kendi ülkelerinde muhafaza ediyorlar... Yakında siyasal sığınmacı deyip vatandaşlık verenler bile çıkabilir.

Tutuklama kararı üstüne bir MİT operasyonu flan yapılsa kesin teslim olmaz çatışır bu adam sonuna kadar. Birde çatışmada ölür mölürse bu seferde başlarlar adam tam konuşacaktı susturdular diye.

Operasyon yapmazsan her gün yalan yanlış bilgiler yayıp sürekli insanlara iftira atıyor bakalım ne olacka iki ucu b.klu değnek hesabı. Daha 7 Video çekti ve 12 video çekecem diyor toplamda. Daha 1 ay Sedat Peker konuşulacak gibi. Ortaya attığı şeyleri sorgulamadan inanan SIĞ kitle oldukça işimiz var bu adam ile ...

( Adam devlete hakaret ediyor İçişleri bakanına hakaret ediyor devlet yetkilileri için tasma takıp dolaştıracam flan diyor ve halen bu uyuşturucu baronunu savunan insanlar çıkıyor ülkede gerçekten yazık . )

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Yakalama kararı çıkması güzel bir şey olmuş ama inatla Sedat Peker için bazı devletler Kırmızı bülten ile arama vermiyor hatta kendi ülkelerinde muhafaza ediyorlar... Yakında siyasal sığınmacı deyip vatandaşlık verenler bile çıkabilir.

Tutuklama kararı üstüne bir MİT operasyonu flan yapılsa kesin teslim olmaz çatışır bu adam sonuna kadar. Birde çatışmada ölür mölürse bu seferde başlarlar adam tam konuşacaktı susturdular diye.

Operasyon yapmazsan her gün yalan yanlış bilgiler yayıp sürekli insanlara iftira atıyor bakalım ne olacka iki ucu b.klu değnek hesabı. Daha 7 Video çekti ve 12 video çekecem diyor toplamda. Daha 1 ay Sedat Peker konuşulacak gibi. Ortaya attığı şeyleri sorgulamadan inanan SIĞ kitle oldukça işimiz var bu adam ile ...

( Adam devlete hakaret ediyor İçişleri bakanına hakaret ediyor devlet yetkilileri için tasma takıp dolaştıracam flan diyor ve halen bu uyuşturucu baronunu savunan insanlar çıkıyor ülkede gerçekten yazık . )

Soylu'nun peker gibi bir mafya ile kabak gibi ortada bir ilişkisi, geçmişi var bu hiç garip gelmiyor mu? soylu için 30 yıl destekledik yanında durduk berat albayrağa onun dedikleri yüzünden tavır aldık soyluyu destekledik diyor ortak arkadaşları telefonla bağlanıp siz düşman değilsiniz diye arabuluculuk yapmaya çalışıyor. Ama bakanın mafya ile çalışması geçmişinin olması rahatsız etmiyor mu?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Soylu'nun peker gibi bir mafya ile kabak gibi ortada bir ilişkisi, geçmişi var bu hiç garip gelmiyor mu? soylu için 30 yıl destekledik yanında durduk berat albayrağa onun dedikleri yüzünden tavır aldık soyluyu destekledik diyor ortak arkadaşları telefonla bağlanıp siz düşman değilsiniz diye arabuluculuk yapmaya çalışıyor. Ama bakanın mafya ile çalışması geçmişinin olması rahatsız etmiyor mu?

Soylunun Sedat Peker ile en ufak bir bağım iş birliğim veya muhabbetim varsa idam dahil her türlü cezaya razıyım diye bir ifadesi var...

Hangi ilişkisi varmış Sedat Peker ile Süleyman Soylunun mesela ! Bilmeden afaki konuşuyon sadece. Ortak arkadaşları kendilerince bir halt yapmışlar Süleyman Soylu ile alakası ney bunların ! Hadi Özışık'ın basın açıklaması var kendimce video çekmeyi bıraksın diyerekten bir halt yedim pişmanım diye.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Soylunun Sedat Peker ile en ufak bir bağım iş birliğim veya muhabbetim varsa idam dahil her türlü cezaya razıyım diye bir ifadesi var...

Hangi ilişkisi varmış Sedat Peker ile Süleyman Soylunun mesela ! Bilmeden afaki konuşuyon sadece. Ortak arkadaşları kendilerince bir halt yapmışlar Süleyman Soylu ile alakası ney bunların ! Hadi Özışık'ın basın açıklaması var kendimce video çekmeyi bıraksın diyerekten bir halt yedim pişmanım diye.

Bakan ne diyecek çıkıp ben mafyayla çalıştım mı diyeckti? Soylu'nun düşmanlarını defettik yükselmesine yardımcı olduk böyle mi olacaktı ona yatırım yaptık dönüş biletimizdi niye böyle yaptı diyor tüm AKP çevreside bunu biliyor. Zaten ülkede savcı yokki soruştursun düzgün bir şekilde. Hepsi emir kulu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bakan ne diyecek çıkıp ben mafyayla çalıştım mı diyeckti? Soylu'nun düşmanlarını defettik yükselmesine yardımcı olduk böyle mi olacaktı ona yatırım yaptık dönüş biletimizdi niye böyle yaptı diyor tüm AKP çevreside bunu biliyor. Zaten ülkede savcı yokki soruştursun düzgün bir şekilde. Hepsi emir kulu.

Ya videoları tam izlemedin yada konuyu bilmeden konuşuyon :( Kilit nokta Süleyman Soylu ile ilişkisi var mı yok arkadaşı ile görüşmüş yok şunlar görüşmüş flan onlar İç işleri bakanının BAĞLAMAZ...

Dönüş biletimdi lafları flan Sedat Peker'in lafları ve sen otomatikman onları doğru kabul etmiş oluyorun. Ben bir uyuşturucu satıcısının değil bakanın laflarını doğru kabul ediyorum arada fark var...

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Ya videoları tam izlemedin yada konuyu bilmeden konuşuyon :( Kilit nokta Süleyman Soylu ile ilişkisi var mı yok arkadaşı ile görüşmüş yok şunlar görüşmüş flan onlar İç işleri bakanının BAĞLAMAZ...

Dönüş biletimdi lafları flan Sedat Peker'in lafları ve sen otomatikman onları doğru kabul etmiş oluyorun. Ben bir uyuşturucu satıcısının değil bakanın laflarını doğru kabul ediyorum arada fark var...

Ben herhangi birisinin laflarını doğru kabul etmiyorum. Eğer pekerin iddiaları doğruysa soylunun bunları zaten kabul etmeyeceğini biliyorum. Sen kişi bakansa asla böyle şeyler yapmamıştır, ben sadece bakana inanırım kafasındasın. Kimseye güvenilemeyeceğinin farkında değilsin yada başka birşey.. En başından beri savcılar harekete geçsin belgeler telefon kayıtları çıkarılsın kamuoyuna sunulsun diyorum ama daha böyle bir adım göremedim.

Soylu'nun düşmanlarının diskalifiye ettiğini söyleyen Sedat Peker'in, Soylu ile ortak arkadaşı Reşat Hacıfazlıoğlu ile konuşması şöyle:
Hacıfazlıoğlu: Nasıl öyle bir şey söyledi şaşırdım.
Peker: Babasıyla, Hasan abiyle ile konuşsana abi.
Hacıfazlıoğlu: Hasan abi hasta ya yürüyemiyor çok rahatsız Hasan abi. Yarın öbür gün bir gelir buraya ya bir görüşeceğim onunla. Bakayım da...
Peker: Berat Albayrak'a olan düşmanlığımız onun için.

Soylu'nun attığı tweet'e ilişkin konuşan Hacıfazlıoğlu: Yazmasından ben de hayret ettim. Bu kadar kendini taşıyan adam nasıl bunu yaptı. Şaşırdım ben de.
Peker: Eniştesini arayacaktım git konuş diye. Bu nedir bu ne diye böyle yapıyor. Bizim Soylu'nun gençliğinden beri emeğimiz var. Babasını 30 senedir tanırım.
Hacıfazlıoğlu: Bu nasıl böyle bir hata yaptı anlamış değilim. Ben yukardakinin bastırmasıyla böyle bir şey olduğunu düşünüyorum.
Peker: Bir arkadaş beni aradı, üstüne çok geliyorlar diye. Abi 'pislik' demek nedir?
Hacıfazlıoğlu: Ben onu konuşacağım.
Peker: Soylu'nun bize iyiliği var tamam ama biz de ona iyilik yaptık. Ona inandık. Damat konusunda biz ona inandık. Biz bu adama güvendik Nisan'da döneceğiz diye.
Hacıfazlıoğlu: Hiç Solu ile irtibat gelmedi mi?

Peker: Hiç kimseyle görüşmüyor. Bir mücadeleye girdik. Bu şeref meselesi. Çocuğumuza silah doğrultular. Evimi narkotik köpeğiyle aradılar. Böyle namussuzluk olur mu?
Hacıfazlıoğlu: Evet.
Peker: Bunun akrabaları bu konu hakkında ne diyor?
Hacıfazlıoğlu: Hepsi seni haklı görüyor.

Peker: (Soylu'ya) Gençliğinin ilk yıllarından bu yana ona emek verdik o bizim dönüş biletimizdi.
Hacıfazlıoğlu: Ben ne ise bakacağı ona.
Peker: Berat beyle ilgili dur dedi, durduk. Yayınla dedi, yayınladık.
Hacıfazlıoğlu: Ben onun gerekli cevabını vereceğim kafana takma.
Peker: Bu yakışmadı de ona.
Hacıfazlıoğlu: Yakışmadı tabii.
Peker: Yakışmadı de ona. 30 senedir sana iyilik yapmaya de, babanla başladık dostluk yapmaya iyilik yapmaya sana iyilik yaptık bu olmadı de abi.
Hacıfazlıoğlu: Ben senden daha çok rahatsız oldum.
Peker: Kız çocuğumuz için dünyayı ateşe verdik. Bize 'pislik' diyor.
Hacıfazlıoğlu: Ben ona gereken cevabı vereceğim.
Peker: Bu adamı illere sokmuyorlardı siz yanında gitmediniz mi? Bizim çocuklar yanında gitmedi mi? 30 senedir buna emeğimiz var.
Hacıfazlıoğlu: Mehmet Ağar'ın dayısını başkan yapacaklardı. Biz orada durduk o zaman. 6 ay durduk. Senden yardım istedik o zaman. Bana yalvarıyordu (Soylu) seni aramam için.
Peker: O bizim geri dönüş biletimizdi. Bu kadar olur mu? Bu kadar emeğimiz var.
Hacıfazlıoğlu: Haklısın bu konuda hak veriyorum sana.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ben herhangi birisinin laflarını doğru kabul etmiyorum. Eğer pekerin iddiaları doğruysa soylunun bunları zaten kabul etmeyeceğini biliyorum.

İddialar doğru olsa 25 gündür belgeleriyle ortaya çıkardı diyorum bende... Kimse babamın oğlu değil ama belgesiz bilgisiz iftira ile bir uyuşturucu baronunun sözüne itibar etmem ben.
Bir şey ispatlamak kanıtlamak istiyorsan 5 dk lık bir video yeterli olur. AMa Sedat Peker ne yapıyor 1'e saatlik videolar çekiyor 7-8 tane video oldu daha ortada ADAM AKILLI bir kesin bilgi yok. Hep aynı tarz bir kafa karışıklığı... Bir soru at kaç taktiği.

Üstte attığın konuşma DEŞİFRESİNİNDE tarihi önemli. 2. veya 3. video arasında yapılmış görüşmeyi sanki 7. video sonrası yapılmış gibi sürüyor piyasaya sizin gibilerden SOGULAMADAN Vaaay neler demiş diyorsun.

İlk videolarda Süleyman Soyluya çatmadı bile yok pelikancılar veya Mehmet Ağıra flan çattı. ( Süleyman Soylu da Mehmet Ağırı veya Pelikancıları sevmiyor zaten. )

Yani olay ilk dediğime gleiyor BİLMEDEN KONUŞUYORSUN... Olayların tarih sıralaması önemli. 20 gün önce çektiği görüşmeyi bugün yayınlayıp sanki bugünki olaylara göre konuşuyorlarmış algısı YAPIYOR TAMAMEN... Süleyman Soylu Habertürk yayınındada söyledi resmen neredeyse bende Mehmet Ağarı sevmem çocuklarının siyaset yapması veya bu insanları ticari işler yapması yanlış dedi zaten. Pelikancıları sevmediğide aşikar.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
İddialar doğru olsa 25 gündür belgeleriyle ortaya çıkardı diyorum bende... Kimse babamın oğlu değil ama belgesiz bilgisiz iftira ile bir uyuşturucu baronunun sözüne itibar etmem ben.
Bir şey ispatlamak kanıtlamak istiyorsan 5 dk lık bir video yeterli olur. AMa Sedat Peker ne yapıyor 1'e saatlik videolar çekiyor 7-8 tane video oldu daha ortada ADAM AKILLI bir kesin bilgi yok. Hep aynı tarz bir kafa karışıklığı...

İddialar doğru olsaydı 25 günde ortaya çıkardı diye bir kaide yok. Ben dediğim gibi AKP'nin yargının üzerinde gölgesi olduğunu düşündüğümden zaten bu soruşturmalar kolay kolay şeffaf ve adil bir biçimde olmayacaktır. Sedat Peker anlaşıldığı üzere AKP ile bir pazarlık içerisinde belki bu yüzden yavaş yavaş açıklama yapıyor. İleride göreceğiz sonunu.

Üstte attığım konuşma DEŞİFRESİNİNDE tarihi önemli. 2. veya 3. video sonrası yapılmış görüşmeyi sanki 7. video sonrası yapılmış gibi sürüyor piyasaya sizin gibilerden SOGULAMADAN Vaaay neler demiş diyorsun.
Hahahahahaha. Videonun hadi özışık konuşması ile aynı gün veya aynı günlerde çekildiğini, 7. videodan önce çekildiğini zaten herkes anladı sandığın gibi bir şey yok. Öncesi veya sonrası bu konuşma baştan aşağı skandal.

İlk videolarda Süleyman Soyluya çatmadı bile yok pelikancılar veya Mehmet Ağıra flan çattı. ( Süleyman Soylu da Mehmet Ağırı veya Pelikancıları sevmiyor zaten. )
Yani olay ilk dediğime gleiyor BİLMEDEN KONUŞUYORSUN... Olayların tarih sıralaması önemli. 20 gün önce çektiği görüşmeyi bugün yayınlayıp sanki bugünki olaylara göre konuşuyorlarmış algısı YAPIYOR TAMAMEN...
Dedim ya pazarlık içerisinde gibiler yavaş yavaş ilerliyorlar diye. Sende bir kendini akıllı sanıyorusn ha. 7. videodan sonra hadiyi reşatı arasa hiç öyle ötüp adamlar kendini riske atar mı. Tabiiki kavga bu kadar kızışmadan konuşacak. Bu meselenin olayı değiştiren bir tarafı olmamasına rağmen algı yapmaya çalışma.

Sonuç olarak ortada bir ilişkinin olduğu ve menfaatlerin uyuşmaması sonucu ilişkinin bozulduğu muhtemel gözüküyor. Ne bakan diye bir insanın temiz olduğuna inanırım neden bir mafyanın tüm iddiaları doğrudur derim. Herşey olabilir.