Haber Sedat Peker Hakkında Karar...

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Neden Fransız, İngiliz müteahhit yok?

Tercih meselesidir.

Sen neden TÜRK MÜTAHİTİN almasından rahatsız olursun ! Amerikalı Fransız Alman alınca sevinecen mi ? Yabancı bir firmaya ihale verirsen ürünlerini kendi ülkesinden getirir kredisini gider kendi ülkesinden çeker çalışanlarını kendi ülkesinden getirir. Ayrıca kazandığı parayıda tekrar kendi ülkesine aktarır. AMa yerli firmaya verirsen para kendi ülken içinde döner. O yerli firma kazandığı parayı gene Türkiye içinde harcar. KAZAN KAZAN YANİ...

Bak AKP 20 yıldır iktidarsa bunlar hep deneme yanılma ile yapılan işler ilk zamanlar Çin'li veya Rus onlarca firmaya ihale verildi ne oluyordu RUS adam gidiyor demiri betonu kendi ülkesinden getiriyor benim üreticim kazansın diyor. Çin'li firma ile anlaşırsan Çin'den kendi inşaat işçisini getiriyor. Ama sen Türk mütahite verirsen para Türkiye içinde dönüyor. O firma Türk bankasından kredi çekiyor banka kazanıyor Türk üreticiden demir alıyor o kazanıyor Türk üreticiden beton alıyor o kazanıyor Türk işçiler mühendisler çalışıyor onlar kazanıyor... ( Ama SIĞ muhalefetin mantığı ney neden TÜRKLERE VERİYOR yabancılara ver ihaleyi. Adım kadar eminim yabancılara verseler bu seferde neden yerli üreticimize kendi firmalarımıza vermiyorsunuz diye eleştirecekler mantık hep aynı. )

Petrol ve araba üretmeyen bir ülke neden yol, köprü yapar?

Petrol nasıl üretilir ! Yatakların varsa üretirsin anca onuda arıyorlar her yerde. Ayrıca Petrol gaz bulunca ona bile sevinmeyen onu bile eleştiren muhalefet mi diyor bunu ! TOGG'un lansmanına bile katılmayan ve sürekli eleştiren muhalefet mi diyor bunları !
Ayrıca Yol köprü trafik kazaları azalsın diyede yapılır yakıt tüketimi düşsün yollarda zaman kaybı azalsın diyede yapılır. Size kalsa her şey zarar hiç bir şey yapılmasın.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Tercih meselesidir.

Sen neden TÜRK MÜTAHİTİN almasından rahatsız olursun ! Amerikalı Fransız Alman alınca sevinecen mi ? Yabancı bir firmaya ihale verirsen ürünlerini kendi ülkesinden getirir kredisini gider kendi ülkesinden çeker çalışanlarını kendi ülkesinden getirir. Ayrıca kazandığı parayıda tekrar kendi ülkesine aktarır. AMa yerli firmaya verirsen para kendi ülken içinde döner. O yerli firma kazandığı parayı gene Türkiye içinde harcar. KAZAN KAZAN YANİ...

Bak AKP 20 yıldır iktidarsa bunlar hep deneme yanılma ile yapılan işler ilk zamanlar Çin'li veya Rus onlarca firmaya ihale verildi ne oluyordu RUS adam gidiyor demiri betonu kendi ülkesinden getiriyor benim üreticim kazansın diyor. Çin'li firma ile anlaşırsan Çin'den kendi inşaat işçisini getiriyor. Ama sen Türk mütahite verirsen para Türkiye içinde dönüyor. O firma Türk bankasından kredi çekiyor banka kazanıyor Türk üreticiden demir alıyor o kazanıyor Türk üreticiden beton alıyor o kazanıyor Türk işçiler mühendisler çalışıyor onlar kazanıyor... ( Ama SIĞ muhalefetin mantığı ney neden TÜRKLERE VERİYOR yabancılara ver ihaleyi. Adım kadar eminim yabancılara verseler bu seferde neden yerli üreticimize kendi firmalarımıza vermiyorsunuz diye e
Abicim neden İngiltere'de rant sağlayan, ihale rekorları kıran İngiliz müteahhitler, inşaat şirketleri, holdingler yok onu soruyorum ben sana. O müteahhitlerin, şirketlerin, holdinglerin vergi borcu da siliniyor.
leştirecekler mantık hep aynı. )

Petrol nasıl üretilir ! Yatakların varsa üretirsin anca onu da arıyorlar her yerde. Ayrıca Petrol gaz bulunca ona bile sevinmeyen onu bile eleştiren muhalefet mi diyor bunu ! TOGG'un lansmanına bile katılmayan ve sürekli eleştiren muhalefet mi diyor bunları !
Ayrıca Yol köprü trafik kazaları azalsın diyede yapılır yakıt tüketimi düşsün yollarda zaman kaybı azalsın diyede yapılır. Size kalsa her şey zarar hiç bir şey yapılmasın.
Güldürme beni, trafik kazaları azalsın diyeymiş. Bir kere O yapılan yol köprüleri paralı diye kimse kullanmıyor bile, hani zam geliyor ya geçiş ücretlerine. Trafik kazaları azalsa bile getirisi, giderini karşılamıyor çünkü trafik kazaları hala çok fazla ve maliyeti de çok fazla. Bak mesela Avrasya tünelinin maliyeti yaklaşık 1.5 milyar dolar, bu parayla çok güzel tarıma destek verilebilirdi, teknolojide ilerlenebilirdi, fabrika açılabilirdi ama bizim şark kurnazları rant sağlamayı seçti. Avrasya tünelinin geçiş ücreti ne kadar hiç bahsetmeyelim bile. İsraf abicim bu yapılan köprüler yollar. Yol, köprü yapacağına mazot, petrol fiyatlarını düşürsün en azından. Veya hiçbir şey yapmasın para kasada dursun.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Abicim neden İngiltere'de rant sağlayan, ihale rekorları kıran İngiliz müteahhitler, inşaat şirketleri, holdingler yok onu soruyorum ben sana. O müteahhitlerin, şirketlerin, holdinglerin vergi borcu da siliniyor.

Güldürme beni, trafik kazaları azalsın diyeymiş. Bir kere O yapılan yol köprüleri paralı diye kimse kullanmıyor bile, hani zam geliyor ya geçiş ücretlerine. Trafik kazaları azalsa bile getirisi, giderini karşılamıyor çünkü trafik kazaları hala çok fazla ve maliyeti de çok fazla. Bak mesela Avrasya tünelinin maliyeti yaklaşık 1.5 milyar dolar, bu parayla çok güzel tarıma destek verilebilirdi, teknolojide ilerlenebilirdi, fabrika açılabilirdi ama bizim şark kurnazları rant sağlamayı seçti. Avrasya tünelinin geçiş ücreti ne kadar hiç bahsetmeyelim bile. İsraf abicim bu yapılan köprüler yollar. Yol, köprü yapacağına mazot, petrol fiyatlarını düşürsün en azından. Veya hiçbir şey yapmasın para kasada dursun.

:) Sen gerçekten Türkiye siyasetini bilmiyon ve bilmeden konuşuyon... Tam sadece Sözcü Halk TV takip eden yorumları yazdıkları.

Bu kafa ile iktidar olsun CHP bak gör 1. yılı çıkaramaz.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
:) Sen gerçekten Türkiye siyasetini bilmiyon ve bilmeden konuşuyon... Tam sadece Sözcü Halk TV takip eden yorumları yazdıkları.
Akit'e de, Ahaber'e de ara sıra bakarım ve ne olduğunu az çok bilirim. Cevap vermekten de kaçınıyorsun ve geçiştiriyorsun bence.
Bu kafa ile iktidar olsun CHP bak gör 1. yılı çıkaramaz.
Ya dostum sen gerçekten sanıyorsunki her zaman bir adam ön planda olmak zorunda ve hep onun dediği olacak. Hala ben gidersem ülke batar kafası. Yok öyle bir şey, işi uzmanına bırakırsan, liyakat sağlarsan böyle şeylere gerek kalmaz. Bak Muharrem İnce mesela ekonomi konusunda "Benim uzmanlarım var" onlar bakacak diyordu, yani damat vs. getirmeyecek adam. Ne bu Cehape önyargısı?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yok öyle bir şey, işi uzmanına bırakırsan, liyakat sağlarsan böyle şeylere gerek kalmaz.

Bunu diyen parti 11 yıldır Kemal Kılıçdaroğlu yönetiyor :D Liyakattan işi uzmanına bırakından anladıkları bu kadar işte... Girilen 10 seçim ve hepsi hezimet.

Bizde tek adamcılık yok diyen parti karşısına aday çıkan Sarıgül üde Muharrem İnce yi de yedi. Sarıgül İstanbulda CHP'nin en yüksek oyunu alan kişi Muharrem İnce CHP'nin genel seçimlerde en yüksek oyunu alan kişi gerisini sen düşün !!! Hepsi tasviye edildi partiden.

Ne bu Cehape önyargısı?

Ben dünya görüşü olarak Serbest piyasadan yanayım özelleştirmeleri destekliyorum liberal ekonomiden yanayım. CHP bu saydıklarımın tam tersi KAMUCU Özelleştirmeye karşı ve üstüne dini konulardaki tutumunu beğenmiyorum Milli konularda da yerli ve Milli olmadığını düşünüyom çoğu zaman. Son olarakta Kemal Kılıçdaroğlunu ve söylemlerini hiç mi hiç beğenmiyorum liderlik vasfı göremiyorum CHP'ye oy vermem için nedenim yok.

Yok biz iktidar olursak İstanbul Havalimanını Kargo yapacz yok köprüye el koyacaz yok şu yatırımı durduracaz Kanal İstanbul'a gelenlere para vermiyecez tarzı laflar demokrasi ve akılcılıkla açıklanabilir mi ! Veya HDP'ye 2 bakanlık verilebilir Selahattin Demirtaş serbest kalır flan bunlar akıl alacak şeyler mi. Veya Amerika'dan demokrasi dilenmek onlar ne isterse yapacaz demek normal mi senin için !

Son düzenleme:

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Bunu diyen parti 11 yıldır Kemal Kılıçdaroğlu yönetiyor :D Liyakattan işi uzmanına bırakından anladıkları bu kadar işte... Girilen 10 seçim ve hepsi hezimet.

Bizde tek adamcılık yok diyen parti karşısına aday çıkan Sarıgül üde Muharrem İnce yi de yedi. Sarıgül İstanbulda CHP'nin en yüksek oyunu alan kişi Muharrem İnce CHP'nin genel seçimlerde en yüksek oyunu alan kişi gerisini sen düşün !!! Hepsi tasviye edildi partiden.
Tamam benim attığımı diyen Muharrem İnce. KK değil Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olacaktı.
Ben dünya görüşü olarak Serbest piyasadan yanayım özelleştirmeleri destekliyorum liberal ekonomiden yanayım. CHP bu saydıklarımın tam tersi KAMUCU Özelleştirmeye karşı ve üstüne dini konulardaki tutumunu beğenmiyorum. Son olarakta Kemal Kılıçdaroğlunu ve söylemlerini hiç mi hiç beğenmiyorum CHP'ye oy vermem için nedenim yok.
Tamam da ülkeyi kalkındırdık, 2002 öncesi su içemiyorlardı diyebilmek için ne varsa satmak sence mantıklı mı? Şu an savaş çıksa iletişim kuramayacağız, arabaya yakıt bulunmayacak evde doğalgaz olmayacak, ekmek, süt dahi bulamayacağız belki de çünkü yüksek ihtimal onlarda ithal. Hiç baktın mı Türk Telekom kimlerin mesela? Bankalar kimlerin?
Yok biz iktidar olursak İstanbul Havalimanını Kargo yapacz yok köprüye el koyacaz yok şu yatırımı durduracaz Kanal İstanbul'a gelenlere para vermiyecez tarzı laflar demokrasi ve akılcılıkla açıklanabilir mi ! Veya HDP'ye 2 bakanlık verilebilir Selahattin Demirtaş serbest kalır flan bunlar akıl alacak şeyler mi. Veya Amerika'dan demokrasi dilenmek onlar ne isterse yapacaz demek normal mi senin için !
Nerede ABD ne isterse yapacağız deniyor? Parlamenter sisteme dönüleceğinin de bir garantisi yok, belki de seçimi kazanırlarsa bırakacaklar HDP'yi, hiç meclise falan bakmaz başkanlık sisteminden faydalanıp keserler ilişkiyi. 2 bakanlık istiyorlarsa verirsin Çevre ve Şehircilik bakanlığını, Spor bakanlığını olur biter. Köprülere, yollara tabii ki de dur diyecekki fabrikalara, tarıma yatırım yapılsın. Mesela bu kadar hizmet yapan çalışan bir parti nasıl olurda hiç tarıma, fabrikaya, üretime, teknolojiye yoğunlaşmaz?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Tamam benim attığımı diyen Muharrem İnce. KK değil Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olacaktı.

Öyle olmuyor işte :D Partili Cumhurbaşkanı sistemindeyiz. Mantıken Parti genel Başkanı Cumhurbaşkanını belirlemiş ve isterse partiden atma yetkisi oluyor. Bu çok saçma bir iş muhalefet için. Normalde olması gereken bütün muhalefet partisi liderleri otomatik Cumhurbaşkanı adayı olmalı olamıyorsa o koltuğu bırakmalı ama nerde bizde öyle muhalefet. Yapışmışlar koltuğua 10 yılda 10 seçim kaybet genede kıpırdama.

Nerede ABD ne isterse yapacağız deniyor?

Muhalefetin ABD'ye zıt 1 tane söylemini söyler misin ! PYD-YPG'ye Amerika kızar diye Terör örgütü bile diyemediler. Ülke menfaati konularda bile ABD'ye iki çift laf edemiyorlar.

belki de seçimi kazanırlarsa bırakacaklar HDP'yi, hiç meclise falan bakmaz başkanlık sisteminden faydalanıp keserler

Belki de :D Neden bir bilinmeze oy versin ki insanlar ya bırakmazda daha sıkı sarılırsa !!! Ayrıca HDP olmadan CHP nasıl ülke yönetecek yüzde 20 oy ile. Meclisten kanun ve yasa geçirmek için en kötü 301 vekil lazım. Onu nasıl alacak !

Köprülere, yollara tabii ki de dur diyecekki fabrikalara, tarıma yatırım yapılsın. Mesela bu kadar hizmet yapan çalışan bir parti nasıl olurda hiç tarıma, fabrikaya, üretime, teknolojiye yoğunlaşmaz?

Sen öyle sanıyon demek ki tarıma fabrikamaya üretime yatırım yapmıyorda nasıl her seçimde oy oranı artıyor ! Madem bu kadar kötü Çifçiler neden AKP'ye oy veriyor halen ! Demek ki eskiye göre değişen bir şeyler var ve muhalefet umut olmuyor.

Ayrıca Muhalefetin TARIMI ŞÖYLE DÜZELTECEM ÜRETİMİ ŞÖYLE arttıracam diye bir vaadini duydun mu 20 yıldır ! Ben duymadım açıkçası yakacaz yıkacaz kaldıracaz diyorlar sadece. Biz beleşten para dahıtacaz diyor sadece. ( O kaynağı nereden bulacağınıda söylemeden. )Buda tarımda üretimi arttırmaz sadece çifçiyi dahada üretimden uzaklaştırıp hantallaştırır veya giderler sıfır traktör alıp alet alıp borçlandırır.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Öyle olmuyor işte :D Partili Cumhurbaşkanı sistemindeyiz. Mantıken Parti genel Başkanı Cumhurbaşkanını belirlemiş ve isterse partiden atma yetkisi oluyor. Bu çok saçma bir iş muhalefet için. Normalde olması gereken bütün muhalefet partisi liderleri otomatik Cumhurbaşkanı adayı olmalı olamıyorsa o koltuğu bırakmalı ama nerde bizde öyle muhalefet. Yapışmışlar koltuğua 10 yılda 10 seçim kaybet genede kıpırdama.

Muhalefetin ABD'ye zıt 1 tane söylemini söyler misin ! PYD-YPG'ye Amerika kızar diye Terör örgütü bile diyemediler. Ülke menfaati konularda bile ABD'ye iki çift laf edemiyorlar.
Muharrem İnce dedi ya FETÖ'nun iadesini isteyeceğiz diye. Kılıçdaroğlu yayında da bölücü terör örgütü dedi.
Belki de :D Neden bir bilinmeze oy versin ki insanlar ya bırakmazda daha sıkı sarılırsa !!! Ayrıca HDP olmadan CHP nasıl ülke yönetecek yüzde 20 oy ile. Meclisten kanun ve yasa geçirmek için en kötü 301 vekil lazım. Onu nasıl alacak !
BDP ile de önceden ittifak vardı. Meclise falan ihtiyaç olmadan kararname çıkarıyorlar.
Sen öyle sanıyon demek ki tarıma fabrikamaya üretime yatırım yapmıyorda nasıl her seçimde oy oranı artıyor ! Madem bu kadar kötü Çifçiler neden AKP'ye oy veriyor halen ! Demek ki eskiye göre değişen bir şeyler var ve muhalefet umut olmuyor.
Çiftçi kalmadıki dostum adamlar aç.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Meclise falan ihtiyaç olmadan kararname çıkarıyorlar.

Kararname sadece YÜRÜTME alanında çıkarabilir. Onlarda kanun ile yasa ile çelişemez çakışamaz üstünde olamaz. Ancak OLAĞANÜSTÜ HAL olursa Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yasa gibi oluyor ama şuan ülkede Olağanüstü HAL yok :D

Resmen Hayal satıyor muhalefet işte. HDP nin oylarını al sonra mecliste tanıma yetki verme bakalım sizi ne yaparlar görek !!! Bütün gizli görüşmeleri ifşa etmezler mi.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Resmen Hayal satıyor muhalefet işte.
Şunu anlamak gerek ki artık değişim isteyen insanlar var, 20 yıllık iktidarda ilk kez insanlar ciddi manada evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Bunu görmezden gelemeyiz ve mevcut yönetimin bir sonraki seçime kadar durumu toparlama adına gerçek anlamda bir adım atacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye'yi desen,
İki kazma kürek, iki de ırgat gerek,
Hadi gel yapalım ikinci bir Süleymaniye desen,
Bir Sinan gerek bir de Süleyman.

Bu dizelerdeki iki ırgat muhalefet oluyor. O kadar gündem takip ederim muhalefetin daha bir kere "iktidar şunu iyi yaptı ama biz çok daha iyisini yapacaz" dediğini ne gördüm ne de duydum. Varsa yoksa "istemezük yaptırmazuk", engel olamazlarsa "ismi Atatürk olsun" yapıldıktan sonra da "başa gelirsek biz bunu yıkacaz şunu yakacaz" Özetle bende bu muhalefetten bir halt olacağını hatta ülkeye en ufak hayr geleceğini düşünmüyorum. İnş düzgün bir muhalefete kavuşur şu ülke.