Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Senior_53

Profesör
Reaksiyon puanı
5,341
Ekran görüntüsü 2021-05-26 170453.png

"Konuyu Başlatan" yerine "Konu Sahibi" daha güzel durur.
ayrıca görünürlük açısından daha uyumlu renkler kullanılabilir.
@Creative

Reaksiyon puanı
1,768
Arkadaşlar merhaba;

Forum hakkında düşüncelerinizi iyi veya kötü bu başlık altından belirtebilirsiniz.

Benimle ilgili görüş ve önerilerinizi @Hakkı Alkan'a iletebilirsiniz.

Süper moderatörlerimizle ilgili şikayetleriniz için; Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

Teşekkürlerimizle.
Forum güzel sağolun da ben baştan söyleyeyim teknoloji dışına kayarsak sorun çıkar forumda günde 10 soruya cevap yazan kişiler 2 günde bir foruma girmeye başlar yani forum un tadı kaçar o yüzden sürekli teknoloji dışı paylaşımlar yapanları ve milleti irite eden teknoloji dışı paylaşımları silip hesaplara da uyarı verirseniz daha güzel olabilir :) bu arada benim gibi tabiri caiz ise teknoloji cahilleri için YT kanalında eğitim videoları çeker misiniz?

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,084
@Robert Grenee @Deleted User Mesaj ve konu silme özelliği üyelere gelmez. Şu anda bile forum kültüründen uzak ortamı sosyal medya gibi düşünen kullanıcılar fazlası ile suistimal ederken malumunuz konu ve mesajlar belli bir süre düzenlemeye açık kalıyor bu süre zarfında konu açıp yanıtı aldıktan sonra silen mi dersiniz yoksa küfür argo kullanıp silenmi dersiniz anlıyacağınız fazlası ile suistimal edilebilecek özellik olduğu için gelmesi düşünülmüyor.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
MrtAltg,

Bazı mesajlarımı sildirmek istediğim halde bana bir ton soru soruluyor, "neden sildiriyorsun?" diye. Ben silinmesini istiyorsam demek ki rahatsız olduğum bir konu vardır, değil mi? Hani mesajımda küfür kullansam ve düzeltsem sesim çıkmaz, çık(a)maz zaten.

Benim istediğim, sırf mesaj istatistikleri azalmasın diye üyelerin mesaj silme isteğinin göz ardı edilmemesidir. Sosyal medya gibi düşünen kullanıcıların nasıl bir isteği var, merak ettim doğrusu.

Sebeplerini özelden uzun uzun açıkladım ama nafile. Bazı mesajlarımı zor da olsa sildirdim, başka bir forum olsa ret yemiştim çoktan. Bu bağlamda, anlayışla karşılanıp ilgili mesaja işlem yapılmalıdır. Silinmesini istediğim her mesajın bir sebebi var, keyfi değil yani. :)

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Forum güzel sağolun da ben baştan söyleyeyim teknoloji dışına kayarsak sorun çıkar forumda günde 10 soruya cevap yazan kişiler 2 günde bir foruma girmeye başlar yani forum un tadı kaçar o yüzden sürekli teknoloji dışı paylaşımlar yapanları ve milleti irite eden teknoloji dışı paylaşımları silip hesaplara da uyarı verirseniz daha güzel olabilir :) bu arada benim gibi tabiri caiz ise teknoloji cahilleri için YT kanalında eğitim videoları çeker misiniz?
Burası bir forum ama sosyal aktiviteler de var yani hep bilgisayar parça konuşmak insanı sıkıyor

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Bence forumda mesajlar silinmemeli.
Daha önce silinmiş olsa da benim şahsi düşüncem bu.
Kural ihlali olmayan tamamen keyfi mesajlar silinmek isteniyor. Silinmesini isteyeceksen o mesajı baştan yazmayacaksın, sonra “mesajı silin, silme özelliği gelsin”

Hiç gerek yok bence, üyeler yazacağı mesajlara dikkat etmeli ki sonradan mesajların silinmesi gerektiğini düşünmesin.

Hazır mesaj yazıyorken şunu da ekleyeyim: Bu konunun çok kötüye kullanıldığını düşünüyorum. Düşüncelerinizi tek tek dinleyip değerlendirmemize rağmen bu kadar fazla ve boş (son zamanlarda çoğu) öneriler hoş görünmüyor. Acaba böyle konular yasak olsa ne olurdu bilemiyorum.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Eğer önerilerimizde sorun görüyorsan açıklayabilirsin, biz öneri sunuyorsak forumun gelişmesi içindir. Yoksa bize ne, değil mi? Çeker giderim, hesabıma da süresiz ban isterim?

Öneri sayısı fazla olduğundan iş yükü artıyor olabilir, bunda sorun yok. Şahsen, önerilerin bir an önce yapılmasını isterim. Yapılmazsa da sorun yok, sonuçta forum çalışanı değilim burada.

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Bir konuyu açtığım zaman bazen o konuda konu ile alakasız veya yarı alakasız şeyler yazmak geliyor içimden, bu gibi şeyler için Satır içi sürprizbozan içinde yazsak moderatörlerde silmese güzel olur bence.

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,975
Bir konuyu açtığım zaman bazen o konuda konu ile alakasız veya yarı alakasız şeyler yazmak geliyor içimden, bu gibi şeyler için Satır içi sürprizbozan içinde yazsak moderatörlerde silmese güzel olur bence.
Konuyla alakasız mesajları söyle rahatla bölümüne yazarsanız sorun çözülür.

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Forum 6-7 yıl evvele göre çok cansız bir konuda yardım istediğimiz zaman ya cevap verilmiyor veya çok geç cevap veriliyor. Sanki 15-20 kişi dışında kimse yok gibi yine de shiftdelete Web sitesi ve forumu güzel bir ortam ?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
@Deleted User maalesef ki katılıyorum. Ben kendi ilgi alanım olan konularda görmüyorum ama başka konulara mesaj yazıyorlar diye görüyorum profillerinden. Açıkçası (en azından benim) Destek Ekibi olayından beklentim büyük. Tam düzene girince, ekip tam oturunca daha iyi bir performans sergileneceğini düşünüyorum.

AnaBacıVokke

Asistan
Reaksiyon puanı
193
Moderatörler keyfi ban/uyarı atmıyor. Kurallara aykırı davranırsanız bunun suçlusu biz olamayız. Şu mesajınız bile alakasız aslında.
Bazı gereksiz uyarılarda bulundunuz ben saygımdan bişey demedim şimdi buna bile uyarı atacaksanız usta ohoo forum kültürü nerede

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Umut Çelik,

Komik atmak yerine mantıklı bir cevap verdiğin için öncelikle teşekkür ediyorum. ;)

Destek Ekibi tagına sahip üyelerin, diğer üyelerin teknik bilgisinden kat kat daha yüksek olmasını beklerdim şahsen. "Cevaplanmamış Konular"a baktığımda kötü bir tabloyla karşılaşıyorum, 1 ayda 75 sayfa gibi yüksek bir rakama ulaşmış.

Açılan konulara kimse bakmıyor, bir mesaj yazmıyor; bunlar bir kenara, beğeni dahi atılmıyor. Bak, beğeni diyorum. Sadece bir beğeni...

Forumdaki aktiflik her geçen gün azalıyor. İçerik Ekibi olduğunda her hafta düzenli konular açılırdı, profil mesajlarında bile durgunluk başlamış. Boot animasyonu değiştirmeyle ilgili rehber açılmış, gelen mesaj sayısı 5 bile değil. Acilen değişikliğe gidilmesi lazım. Özellikle üyeleri teşvik edecek bir şeyler...

Şunları yazarken sinirlendim yahu.

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,975
Umut Çelik,

Komik atmak yerine mantıklı bir cevap verdiğin için öncelikle teşekkür ediyorum. ;)

Destek Ekibi tagına sahip üyelerin, diğer üyelerin teknik bilgisinden kat kat daha yüksek olmasını beklerdim şahsen. "Cevaplanmamış Konular"a baktığımda kötü bir tabloyla karşılaşıyorum, 1 ayda 75 sayfa gibi yüksek bir rakama ulaşmış.

Açılan konulara kimse bakmıyor, bir mesaj yazmıyor; bunlar bir kenara, beğeni dahi atılmıyor. Bak, beğeni diyorum. Sadece bir beğeni...

Forumdaki aktiflik her geçen gün azalıyor. İçerik Ekibi olduğunda her hafta düzenli konular açılırdı, profil mesajlarında bile durgunluk başlamış. Boot animasyonu değiştirmeyle ilgili rehber açılmış, gelen mesaj sayısı 5 bile değil. Acilen değişikliğe gidilmesi lazım. Özellikle üyeleri teşvik edecek bir şeyler...

Şunları yazarken sinirlendim yahu.
Her ay foruma en fazla yardımcı olana 50 TL Steam kod versek çok teşvik edici olur.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Bazı gereksiz uyarılarda bulundunuz ben saygımdan bişey demedim şimdi buna bile uyarı atacaksanız usta ohoo forum kültürü nerede
Uyarı atmadım farkındaysanız, burada asılsız iddialarda bulunmayınız lütfen. Size göre haksız uyarılar atıldığını düşünüyorsanız bu durumu uyarıyı atan moderatörle veya üstleriyle konuşmanız gerekmektedir. Bu konu bir şahıs itiraz yeri değil, foruma öneri yeridir. Bu sebeple şu mesajlarınız konuyla alakasızdır dedim ancak uyarı vermedim, sözlü uyarı yapmış bulundum.